Jump to content
Sign in to follow this  
pebs

Inwestowanie w nieruchomości

Recommended Posts

Od kilku już lat słysze, ze ceny mieszkań będą spadały i jakoś nie spadaja ale rosną.I tak bedzie na pewno przez wiele następnych lat. W Polsce brakuje mieszkań a ludzie mieszczą sie w niewielkich klitkach. Zarobki pozwalają im na kupienie mieszkania za gotówkę albo za kredyt tak wiec chętnie te mieszkania się kupuje. Ponoć brakuje 200 tys. mieszkań.W tej sytuacji raczej nie ma co liczyć na spadek. Zatrzymanie cen tak, spadek - nie! 

Jeśli zastanawiasz się nad kupieniem nieruchomości pod kątem wynajmu, polecam zainteresować się lokalami usługowymi:

https://lokum-deweloper.pl/lokale-uslugowe/

Ten deweloper oferuje takie lokale we Wrocławiu oraz w Krakowie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że ma to sens, ale jeżeli ktoś chce żyć z inwestowania w nieruchomości to wcześniej jednak powinien się do tego solidnie przygotować. Warto pokręcić się nieco w środowisku odpowiednich ludzi, zrozumieć aktualne trendy na tym rynku, generalnie sprawić, abyśmy poczuli się tutaj jak ryba w wodzie ;). Warto na przykład zainteresować się Forum Apartamentów Inwestycyjnych, które będzie miało miejsce we wrześniu tego roku: https://www.biznesowi.pl/konferencje/fain/. Na pewno nie zabraknie tam wystąpień, z których będzie można wyciągnąć wiele informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z punktu widzenia cen ofertowych nie ma sensu, bo ceny mieszkań poszybowały w górę. Rok temu kupiłem mieszkanie i na dzień dzisiejszy w podobnej lokalizacji mieszkania o podobnym metrażu są ok. 20 tys droższe (44-45 m).  Z drugiej strony analizując ceny transakcyjne, mieszkania są w dalszym ciągu kupowane w stosunkowo niskich cenach. Znajomy pośrednik nieruchomości i rzeczoznawca twierdzi, że ciężko jest pozyskać ofertę, a mieszkania rozchodzą się na pniu. Jeżeli komuś się trafi oferta "spod lady" to warto kupić na flipa licząc się z koniecznością zapłacenia podatku dochodowego jeżeli sprzeda mieszkanie w ciągu 5 najbliższych lat. Za 5 lat możemy być już w kryzysie i ceny ofertowe mogą spaść. Natomiast będzie to dotyczyło w większej mierze rynku pierwotnego.

Jeżeli centra miast się rozwijają i powiększają można pomyśleć o działkach. Te zdarza się jeszcze kupić w dobrej cenie, a za 5 lat możemy na tym zyskać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×