Jump to content

alidiana

Użytkownicy forum
 • Content count

  109
 • Joined

 • Last visited

 1. Jaka lokata

  Sama od pewnego czasu zastanawiam się, czy nie zdecydować się na lokatę. Wydaje mi się, że to naprawdę dobry sposób na oszczędzanie, zwłaszcza, że bardzo bezpieczny – a takiego rodzaju pewność charakterystyczne dla lokaty jest dla mnie bardziej wartościowa niż możliwość większych zysków ale i przy większym ryzyku ;). No więc przeglądałam sobie różne oferty i spośród masy banków, które w ostatnich tygodniach sobie dokładnie przeskanowałam na razie najbardziej podoba mi się oferta lokat, które są w Santander Consumer Banku. Tutaj https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/ można się z nimi dokładnie zapoznać, co polecam wszystkim, którzy właśnie zastanawiają się nad założeniem lokaty ;). Mam nadzieję, że pomoże to niektórym z Was w podjęciu decyzji – jakakolwiek by ona ostatecznie nie była. Ja chyba zdecyduję się właśnie na lokatę u nich – dość już przeglądałam różne oferty, czas się zdecydować w końcu :).
 2. Inwestowanie w nieruchomości

  Myślę, że ma to sens, ale jeżeli ktoś chce żyć z inwestowania w nieruchomości to wcześniej jednak powinien się do tego solidnie przygotować. Warto pokręcić się nieco w środowisku odpowiednich ludzi, zrozumieć aktualne trendy na tym rynku, generalnie sprawić, abyśmy poczuli się tutaj jak ryba w wodzie ;). Warto na przykład zainteresować się Forum Apartamentów Inwestycyjnych, które będzie miało miejsce we wrześniu tego roku: https://www.biznesowi.pl/konferencje/fain/. Na pewno nie zabraknie tam wystąpień, z których będzie można wyciągnąć wiele informacji.
 3. Prezent dla dziewczyny

  Według mnie zakup kosmetyków dla dziewczyny, to dość ryzykowny wybór. Uważam tak dlatego, że każda kobieta ma inną skórę i inny rodzaj cery. Nie dla każdej dany kosmetyk będzie idealny, a momentami może wyrządzić spore problemy skórne czy uczulenia. Wydaje mi się, że lepszym, znacznie lepszym i przede wszystkim bezpieczniejszym pomysłem, będzie zakup akcesoriów do makijażu. W takim wypadku, miałbyś gwarancję, że będzie ona bardzo zadowolona. Tak dla przykładu i porady jednocześnie, polecam ci akcesoria marki Lussoni, które znajdziesz na stronie - https://toolsforbeauty.eu/pl/10-usta Twoja dziewczyna na pewno zauważy sporą różnicę, zwłaszcza w przypadku zestawienia ich z jej dotychczasowymi przyborami. Tak jak pisałam wcześniej, moim zdaniem jest to dużo lepszy wybór. Osobiście byłabym bardzo zadowolona, gdyby mój chłopak postanowił mi sprawić taki zestaw akcesoriów. Oczywiście wybór należy do ciebie, ale polecam ci się dobrze zastanowić, zanim podejmiesz decyzję.
 4. Nowe mieszkanie

  Ilu ludzi, tyle będzie głosów i opinii. Ja sama dość ostrożnie podchodzę do wszelkich decyzji dotyczących inwestowania w nieruchomości – niezależnie od tego, czy miałaby ona być dla mnie czy na wynajem. Staram się spokojnie sobie kalkulować i nie dać się emocjom. Osobom, które pochopnie chcą podejmować jakieś decyzje w tym zakresie polecam lekturę tych artykułów na temat finansowania nieruchomości: https://www.mieszkaniowi.pl/baza-wiedzy/finansuj/ . Może informacje w nich zawarte uchronią kogoś przed złą decyzją.
 5. Kredyt dobrany do Ciebie

  Dokładnie, ja również nie jestem przekonana co do tego typu instytucji finansowych. Posiadając konto w swoim banku, powinieneś dostać specjalnie dobraną ofertę kredytową. Ja np. mam konto w banku Santander Consumer - https://www.santanderconsumer.pl/ który w swojej ofercie daje możliwość wzięcia kredytu przez internet lub w placówce. Co więcej, oprocentowanie takiego kredytu jest znacznie korzystniejsze niż w przypadku parabanków. Moim zdaniem warto w pierwszej kolejności sprawdzić ten kierunek, a dopiero w sytuacji bez wyjścia przemyśleć skorzystanie z oferty typu tej co przedstawiłeś.
 6. kredyt gotówkowy

  Sama natomiast jak potrzebowałam zastrzyku gotówki na zakup mojego nowego samochodu fiata 500X, byłam niejako zmuszona zaciągnąć kredyt samochodowy. W celu sfinansowanie tego zakupu po przeanalizowaniu i porównaniu licznych ofert dostępnych na rynku zdecydowałam się skorzystać z oferty banku - https://www.santanderconsumer.pl. Wysokość przyznanego kredytu samochodowego wyniosła dokładnie tyle ile chciałem otrzymać. Dodatkowo muszę przyznać, iż w trakcie zaciągania kredytu na duży plus zasługuje miła i wykwalifikowana obsługa.
 7. TMF Group

  Cześć, TMF Group jest globalnym dostawcą usług biznesowych dla firm działających lokalnie oraz na całym świecie. Dzięki bogatej sieci klientów na całym świecie, bo działają w ponad 80 krajach, mogą zaoferować bogatą wiedzę i doświadczenie zdobyte na różnych lokalnych rynkach. Oferują oni usługi, niezależnie od wielkości i charakteru przedsiębiorstwa. W ich ofercie możemy znaleźć usługi takie jak - prowadzenie księgowości, obsługa kadr, czy bardziej złożone jak sekurytyzacja czy rejestracja adresu połączona z prowadzeniem korespondencji. Gdyby kogoś z was zainteresowała ich oferta, to więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie - https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/corporate-secretarial/registered-office-address-and-mail-handling/
 8. Ja mogę polecić ci międzynarodową firmę TMF Group - https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/tax-compliance/ Prowadzą oni nie tylko księgowość dla firm, ale także obsługują kadry czy zajmują się pojęciami takimi jak sekurytyzacja. Dzięki światowej marce, ogromnemu doświadczeniu, a także ogromnej bazie zaufanych klientów wiem, że zlecając im prowadzenie księgowości finanse mojej firmy znajdują się w rękach profesjonalistów. Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, dobrze sprawdź wszystkie inne oferty, aby mieć pewność, że wybrałaś najlepszą możliwą opcję.
 9. Odszkodowanie

  Wydaje mi się, że to wszystko zależy od ubezpieczenia jakim jesteś objęta. Dobrze by było zapytać kogoś w firmie, kto jest odpowiedzialny za polisy pracowników lub po prostu przejść się do swojej księgowej czy kadrowej. Myślę, że one będą posiadały taką wiedzę. Ja np. oprócz ubezpieczenia w firmie, wykupiłam sobie dodatkową polisę dla całej rodziny w firmie Gothaer - https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/bezpieczeństwo-rodzina/ubezpieczenie-nnw-na-wszelki-wypadek dzięki temu wiem, że bez względu na to w jakiej sytuacji się znajdę lub co mi się przydarzy, mam zabezpieczenie. Według mnie warto wydać kilka dodatkowych złotych, aby mieć pewność i poczucie bezpieczeństwa.
 10. Nowy samochód

  Osobiście skłaniałabym się w stronę leasingu. Według mnie jest to znacznie bardziej opłacalna forma kredytowania, a do tego możesz mieć nowe auto z salonu, za stosunkowo niską miesięczną składkę. Z tego co wiem w przyszłym roku leasingi mogą nie być już tak łatwo dostępne jak jest to do tej pory, dlatego decyzję należy podjąć dość szybko. Pamiętaj, że decydując się na leasing, będziesz musial wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC i AC, ale warto także pomyśleć o innych polisach jak np. https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-szyb-samochodowych mając auto z salonu i o tak znacznej wartości, warto zabezpieczyć je w najlepszy możliwy sposób.
 11. oszczędzanie pieniędzy ?

  Też mam takie systemy w domu, gdzie pokazuje zużycie energii, ale także temperaturę w pomieszczeniach itd. – teściu zamontował, jest fanem idei inteligentnych domów ; ). Fotowoltaika zdaje mi się kolejną bardzo dobrą opcją na oszczędzanie – naturalnie w dłuższej perspektywie, bo na początku to jednak jest inwestycja. Trzeba tylko zwrócić uwagę, żeby był to panel polikrystaliczny (jak JA SOLAR 270 stąd https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/panele-fotowoltaiczne/ na przykład). Można do nich dodać też takie systemy, jak EKOKONTROL, które funkcjonują podobnie jak te wcześniejsze – monitują wytwarzaną energię, można zdalnie włączać i wyłączać funkcje itd. Strasznie intrygujące rozwiązanie.
 12. Faktoring w praktyce

  To ciekawe obserwować, jak korzystanie z faktoringu obejmuje coraz to szersze kręgi – niedługo to już chyba będzie całkowity standard, który nikogo nie będzie w żadnym stopniu dziwił. Wciąż jednak czasami niektórzy ludzie nie do końca łapią, na czym to ma polegać albo czy nie jest to jakaś forma naciągania. Trudno im się dziwić, bo szulerów nie brakuje, ale akurat faktoring to taka usługa, która dla firmy może być naprawdę przydatna. I to zarówno dla tych dużych firm, jak i malutkich. Z tego co się orientuję to faktoring jest jednak głównie kojarzony z dużymi i średnimi firmami, ale istnieje też bardzo interesująca opcja dla najmniejszych firm – z pasującą do tego nazwą, jaką jest mikrofaktoring. Jak ktoś chciałby nieco więcej dowiedzieć się na ten temat, to polecam zajrzeć tutaj: https://www.monevia.pl/mikrofaktoring-sposobem-finansowania-najmniejszych-firm/ wszystko jest dokładnie, a jednocześnie przejrzyście wyjaśnione.
 13. Widzę, że toczyła się tutaj niezła dyskusja na temat faktoringu. W ogóle, ale to w ogóle się temu nie dziwię prawdę mówiąc – faktoring, choć z miesiąca na miesiąc coraz bardziej popularny, wciąż dla wielu jest nieco nieintuicyjny. Co prawda nie uważam, że tak jest w istocie, ale komuś, kto nie ma na jego temat większego pojęcia tak to się może właśnie wydawać. I chyba firmy zajmujące się tą kwestią to też dostrzegają, bo pojawia się coraz więcej tekstów, które próbują możliwie dokładnie wszystkie szczegóły tego procesu naświetlić – i to prostym, laickim językiem, a nie jakimiś prawniczymi paragrafami. I bardzo dobrze. W takim razie trzeba takie teksty polecać – na dobry początek proponuję taki artykuł: https://www.monevia.pl/faktoring-to-nie-windykacja/ . Zawsze nieco rozświetli ten temat.
 14. Kredyt hipoteczny a mieszkaniowy

  Moim zdaniem warto byłoby o konkretne i rzetelne informacje, wybrać się bezpośrednio do banku lub jednego z doradztw finansowych. Jest wiele różnic pomiędzy oboma kredytami, więc warto zasięgnąć porady specjalisty. Oczywiście możesz też szukać ich na własną rękę, poprzez artykuły internetowe, szkolenia czy np. konferencje. Ja niedługo zamierzam kupić mieszkanie w Gdańsku, które następnie wynajmę. Z tego też względu wybieram się na konferencję - https://www.biznesowi.pl/konferencje/flex/ wydaje mi sie ono świetnym rozwiązaniem, gdyż zostaną na niej poruszone bardzo ciekawe i kluczowe dla branży nieruchomości tematy. Myślę, że możesz przemyśleć udział w tego typu konferencji, gdyż z pewnością rozwieje ona wiele twoich wątpliwości.
 15. Hala stalowa czy żelbetowa

  Według mnie tańszym rozwiązaniem będzie hala stalowa, ale gdybym miał wybierać osobiście, to raczej skłoniłbym się do wynajmu. Na rynku możesz znaleźć sporo bardzo ciekawych i atrakcyjnych ofert, jak np. na stronie - https://www.warehouses.pl/pl/magazyny/do-wynajecia/wojewodztwo/pomorskie znajduje się wyszukiwarka powierzchni magazynowych na wynajem oraz terenów inwestycyjnych na sprzedaż. Sama w ostatnim czasie poszukiwałam większej powierzchni dla swojej firmy i to właśnie tam znalazłam najlepszą ofertę. Dodatkowo właściciel portalu wspomógł mnie przy negocjacjach warunków, dzięki czemu od ceny widocznej na stronie zeszłam jeszcze kilka procent.
×