Jump to content

Mirekman

Użytkownicy forum
 • Content count

  105
 • Joined

 • Last visited

About Mirekman

 • Rank

Profile Information

 • Płeć
  Male
 1. Samochod w leasing

  Moim zdaniem zakup auta firmowego w formie leasingu, to najlepsza z dostępnych obecnie na rynku opcji. Nie tylko nie musisz od razu wydawać sporej ilości gotówki, ale także po okresie leasingowania, możesz bez przeszkód wymienić takie auto na nowy model. Jest to niezwykle wygodna i opłacalna opcja. Jednak leasing, to tylko jeden z produktów finansowych jakie oferują firmy outsourcingowe. Ja np. od wielu lat korzystam z oferty firmy TMF Group. Jest to firma, która działa od bardzo dawna, a ich usługi są dostępne w ponad 80 krajach na całym świecie. Właściwie to są oni ze mną od początku mojej przygody z własnym biznesem, bo pomogli mi przy zakładaniu działalności. Możesz poczytać o tym na stronie - https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/corporate-secretarial/company-formation/ co więcej, na dzień dzisiejszy prowadzą oni jeszcze księgowość oraz obsługę kadr i płac w mojej firmie. Dzięki temu nie tylko oszczędzam pieniądze, ale przede wszystkim czas, który mogę przeznaczyć na planowaniu i rozwijaniu firmy.
 2. Księgowa usługi

  Pojęciem księgowości w swojej firmie, można zająć się na wiele różnych sposobów. Jeżeli tak jak napisałeś, nie chcesz zatrudniać księgowej tylko zlecić zarządzanie finansami firmy zewnętrznej firmie, to warto rozważyć dostępne na rynku oferty. Od siebie mogę polecić ci kilka punktów, które możesz wykonać, aby usprawnić księgowość. W pierwszej kolejności proponuję ci zainstalowanie w firmie, systemu do wprowadzania i kontrolowania faktur, co z pewnością znacznie ułatwi cały proces. Kolejną kwestią będzie niewątpliwie skorzystanie z usług doświadczonej księgowej lub biura finansowego oferującego tego typu usługi. To właśnie tutaj, można najwięcej zyskać. Nie tylko pieniądze, ale także czas i pracę. Z pewnością zatrudnienie własnej księgowej jest mniej opłacalnym rozwiązaniem. Ja np. w swojej firmie korzystam z usług firmy TMF Group. Mają oni ugruntowaną pozycję w ponad 80 krajach na całym świecie, atrakcyjne ceny a także szeroki zakres usług. Chociażby pomoc w rozliczaniu podatków od ubezpieczeń - https://www.tmf-group.com/pl-pl/ a ponadto, znajdziesz tam również usługi księgowe, obsługa kadr i płac czy sekurytyzację.
 3. Wydaje mi się, że przy wyborze odpowiedniej szkoły powinniśmy kierować się nie tylko opinią innych klientów, ale wybór oprzeć na własnych obserwacjach. Tak np. moim zdaniem w każdej dobrej i przykładającej się do edukacji swoich uczniów szkole, powinny znaleźć się dzienniki, tablice naukowe czy projektor. Dzięki temu nauka przebiega znacznie przyjemniej, a rodzaj stylu prowadzenia lekcji staje się znacznie ciekawszy. Wiem coś o tym, bo sam zaopatruję swoją szkołę w tego typu akcesoria. Gdybyście ich kiedyś potrzebowali, to polecam zajrzeć na stronę - http://edulex.com.pl/
 4. W co inwestować ?

  Osobiście nie jestem przekonany do tego typu inwestycji, gdyż są po prostu bardzo ryzykowne. Trzeba naprawdę w tym siedzieć lub mieć niesamowite szczęście, aby zarobić spore pieniądze. Dużo lepszym rozwiązaniem jest według mnie inwestycja w nieruchiomości, a dokładnie w mieszkania na wynajem. To właśnie w tym kierunku inwestuję swoje pieniądze, dzięki czemu po kilku latach uzyskałem bardzo solidny pasywny zysk. Gdyby zainteresowała cię ta branża, to polecam wzięcie udziału w konferencji, jak np. takiej która odbyła się niedawno w Warszawie - https://www.biznesowi.pl/konferencje/flex/ można wynieść z nich bardzo wiele cennych i pomocnych informacji.
 5. Ja też staram się unikać kredytów jak ognia, ale tak jak mówisz, bywają sytuacje w życiu kiedy taki kredyt jest nam niezbędny. Moim jedynym kredytem, który miałem okazję wziąć, był ten pod zakup nieruchomości, a konkretnie apartamentu w górach, na wynajem. Były to najlepiej pożyczone pieniądze jakie mogłem sobie wyobrazić. Inwestycja przynosi tak dobre zyski, że trzydziestoletni kredyt planuję spłacić w przeciągu maksymalnie 8 lat. W późniejszym czasie będę mógł zwyczajnie cieszyć się dochodami pasywnymi. Polecam ci takie rozwiązanie, jeżeli oczywiście przez ten cały okres masz gdzie mieszkać. Od siebie mogę polecić ci ofertę - http://apartamentypiano.pl/ to właśnie od nich zakupiłem apartament w Świerardowie Zdroju, gdyż miejscowość ta nastawiona jest na turystów, przez co w okolicy można znaleźć naprawdę wiele ciekawych atrakcji. Z resztą i bez tego byłoby tam mnóstwo ludzi, gdyż nieruchomość położona jest w przepięknej okolicy, a z tarasu rozlega się widok na góry. Przemyśl taką inwestycję, bo z własnego doświadczenia wiem, że warto.
 6. Nowy samochód

  W pełni zgadzam się z poprzednikami. Również według mnie najlepszym możliwym sposobem na zakup nowego auta jest leasing. Tak jak ktoś wcześniej napisał, jednym z wielu plusów tej metody finansowania, jest możliwość wrzucenia rat w koszty działalności. Jako leasingobiorca, możesz korzystać z samochodu na warunkach określonych w umowie zawartej z leasingodawcą. Należy pamiętać, że auto w takiej opcji, nie staje się twoją własnością, a jest jedynie udostępniane na czas, który został ustalony w umowie. Po jej zakończeniu będziesz miał możliwość wykupienia auta za kwotę, która będzie znacznie niższa, niż wartość rynkowa auta. Istnieje również możliwość, aby po zakończeniu umowy, wymienić auto na nowy model, co moim zdaniem jest bardzo interesujące. Od siebie mogę polecić ci ofertę - https://www.scmultirent.pl/ Swego czasu sporo czytałem na ten temat i ta oferta wydaje mi się najlepsza. Jak sam możesz sprawdzić, w porównaniu do standardowych ofert posiada ona znacznie niższe opłaty, a wkład własny może wynieść cię nawet 0zł. Oczywiście wybór należy do ciebie, ale mimo wszystko polecam ci zapoznać się z tą ofertą.
 7. Jeżeli interesuje Cię taki właśnie pomysł na biznes – i wszystkim innym, którzy również chcieliby zająć się branżą magazynową – bardzo polecam zapoznać się z tą stroną: https://www.warehouses.pl/pl/magazyny/do-wynajecia/wojewodztwo/mazowieckie . To fantastyczna wyszukiwarka magazynów na wynajem bądź sprzedaż, a do tego firma ją prowadząca oferuje naprawdę przydatne usługi – jak na przykład renegocjacja umowy najmu. Ci, którzy stawiają pierwsze kroki powinni szczególnie zainteresować się tym, że pomagają przy wyszukiwaniu terenów inwestycyjnych.
 8. Firmy księgowe

  Ja bym tutaj polecił zainteresowanie się usługami TMF Group – solidna firma z dobrą reputacją. Niby generalnie działają globalnie, ale przywiązują także dużą uwagę do wszelkich lokalnych czynników, także pełen profesjonalizm. Ostatnio zauważyłem, że mają w swojej ofercie nieco dziwną dla mnie opcję – zapewnianie dyrekcji i wyższej kadry kierowniczej, które mają wspomóc naszą firmę. Dziwną, bo wcześniej się z tym nie spotkałem, także jestem ciekawy – może ktoś z Was korzystał z takich usług albo ma na ich temat jakąś opinię? Jak coś, to można sobie więcej na ten temat poczytać tutaj: https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/corporate-secretarial/independent-directors/ .
 9. Biuro rachunkowe

  A co myślicie o wsparciu swoich działów finansowych odpowiednim softwarem w kwestii rachunkowości i rozliczeń? Chodzi mi o to, żeby zautomatyzować wiele z tych rutynowych zadań, jak podliczanie wszystkiego w arkuszach i tak dalej – tym się może bez problemu przecież maszyna zająć. Czytałem ostatnio tutaj: https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/tmf-internationalxpense/ o InternationalXpense – systemie oferowanym przez TMF Group (pewnie kojarzycie, głównie outsourcingiem się zajmują). Wydaje mi się, że to bardzo ciekawa opcja w kwestii zarządzania wydatkami, bo pozwala na ich lepsze monitorowanie i zarządzanie nimi. O wiele płynniej jest też przejść na paperless, tj. zaprzestać korzystać z dokumentów papierowych – a widzę, że się to robi coraz bardziej popularne. Program taki generuje raporty, ułatwia sprawdzanie wniosków o zwrot wydatków w różnych językach itd. – to dość potężne narzędzie z mnóstwem funkcji. Na pewno ułatwi życie pracownikom, którzy będą mogli zająć się zadaniami wymagającymi więcej kreatywności.
 10. Kredyt hipoteczny a mieszkaniowy

  To może niektórych z Was zainteresuje jeszcze inna opcja, odmienna od kredytu hipotecznego – a chodzi mi o pożyczkę hipoteczną. Taką, jaką ma w swojej ofercie chociażby Santander Bank Polska, znany całkiem niedawno jeszcze jako Bank Zachodni WBK. Żeby nie było niejasności – jest to wnik rebrandingu. Miał on miejsce jakoś koło 7 września, jeżeli mnie pamięć nie myli – zmieniono logo, nazwę itd., ale w swej „treści” to wciąż jakby nie było BZWBK, tylko w nowej szacie. Ale to dygresja – tutaj: https://santander.pl/kredyty/kredyty-hipoteczne/pozyczka-hipoteczna/pozyczka-hipoteczna.html możecie sobie więcej poczytać na tym, jak wygląda pożyczka hipoteczna. Może niektórych z Was ona zainteresuje.
 11. Kredyt hipoteczny

  Ze swojej natomiast strony poleciłbym zainteresowanie się ofertą Santander Bank Polska. Tutaj można uzyskać wszelkie podstawowe informacje: https://santander.pl/kredyty/kredyty-hipoteczne/kredyt-hipoteczny/kredyt-hipoteczny.html a w razie czego zawsze można przecież przejść się do jednej z ich placówek (których, umówmy się, w Polsce nie brakuje) albo spróbować dowiedzieć się czegoś telefonicznie. Tylko, żeby nie było zaskoczenia: Santander Bank Polska to nic innego, jak Bank Zachodni WBK. Tak, tak, to wynik rebrandingu, który miał miejsce w sumie całkiem niedawno. Zmieniono logo i nazwę właśnie. Santander brzmi znajomo, ale koniecznie weźcie pod uwagę tę informację.
 12. Nowe mieszkanie

  Być może w rozwianiu wszelkich wątpliwości pomoże zasięgniecie po porady ekspertów w tym zakresie. Takich odnaleźć będzie można na targach mieszkaniowych, które odbędą się w Trójmieście – konkretnie zaś całkiem niedługo, bo 15 i 16 września w hali Amber Expo przy ulicy Żaglowej 11 w Gdańsku. Wszelkie szczegółowe informacje uzyskać można tutaj: https://www.mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/trojmiasto/ . Wstęp jest bezpłatny, zaś na miejscu będzie można usłyszeć seminaria poświęcone zakupowi, kredytom itd. własnych czterech kątów.
 13. Jeżeli jesteście z Wrocławia, to polecałbym zajrzeć na targi mieszkaniowe, które odbędą się 6 i 7 października w Hali Stulecia przy ulicy Wystawowej 1. Więcej informacji uzyskać możecie pod tym adresem: https://www.mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/wroclaw/ . Oprócz ofert licznych Wystawców oraz możliwych do uzyskania przez uczestników rabatów będą seminaria i porady dotyczące właśnie takich problemów, jakie tutaj poruszacie – może więc to być doskonała okazja na uzyskanie nieco wiedzy w tym temacie. Wstęp jest naturalnie bezpłatny.
 14. Pomysły na prezent

  Ja tak obserwuję po znajomych co się wokół dzieje w kwestii prezentów i na podstawie tych obserwacji dochodzę do wniosku, że teraz jest chyba jakaś silna moda na ekstrawagancką, luksusową biżuterię. Więc może idealnym pomysłem na prezent dla kobiety będą kolczyki z brylantami? Bardzo ciekawy wybór można odnaleźć przykładowo tutaj: https://aclari.pl/kolczyki/ . Oczywiście gusta i guściki, nie wszystkim taki prezent podpasuje, ale jeżeli czujemy, że to trafi w smak obdarowywanej – to polecałbym zaopatrzyć się nigdzie indziej, niż właśnie w tym sklepie. Wszyscy strasznie polecają, wystarczy spojrzeć sobie na to, jak wysoka jest ocena użytkowników – rzadko takie coś widzę, z reguły wszyscy się czepiają w takich „oceniarkach” o najmniejsze głupoty. No i firma jest bardzo w porządku, w wielu kwestiach idzie klientowi bardzo na rękę – oferując długie terminy darmowych zwrotów na przykład i inne takie podobne – warto wejść na stronkę i sobie dokładnie przejrzeć.
 15. Nie wydaje mi się, aby taki kredyt miał lepsze warunki od tego, który jesteś w stanie sama znaleźć, z tego względu, że to ty będziesz docelowo kredytobiorcą i to twoją zdolność kredytową bank będzie oceniał. Moim zdaniem powinniście sami rozejrzeć się za kredytem, bez korzystania z pomocy tego typu rozwiązań. Podczas szukania mieszkania, warto również wybrać się na targi mieszkaniowe, gdzie będziecie mogli rozeznać się w aktualnych ofertach oraz przepisach prawnych, a także formach kredytowania takich inwestycji. Od siebie mogę polecić ci trójmiejskie targi mieszkaniowe - https://www.mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/trojmiasto/ Oprócz stoisk ofertowych wielu deweloperów z całej Polski, będziecie mieli okazję wziąć udział w darmowych prelekcjach o tematyce stricte związanej z nieruchomościami i ich obsługą. Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zakup, lepiej przejrzyj dostępne oferty, tak abyście mieli pewność, że wybraliście dla siebie najlepszą z możliwych propozycji. Ja również wybieram się na te targi, gdyż w najbliższym czasie zamierzam zainwestować środki właśnie nad naszym morzem.
×