Skocz do zawartości

Sabina

Użytkownicy forum
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Sabina w dniu 13 Kwiecień 2014

Użytkownicy przyznają Sabina punkty reputacji!

O Sabina

 • Tytuł
  0 stopień

Ostatnie wizyty

232 wyświetleń profilu
 1. Inwestowanie w nieruchomości

  Już jest za późno na to. Przy najbliższej recesji która stoi u bram ceny nieruchomości polecą w dół.
 2. Niestety w większości to my panie mamy problem z hormonami a wynika to właśnie z nadczynności lub niedoczynności tarczycy. Także badać się drogie panie co jakiś czas, oczywiście dodatkowo mammografia i cytologia.
 3. ING Bank jest bardzo popularny w urzędach i szkołach. Świetnie z nimi współpracuje. Napisałabym nawet że bardziej leży im klient biznesowy i urzedniczy niz indywidualny. Dlaczego? A choćby głośna afera z zajęciem konta na wniosek urzędu za niezapłacony mandat. Reakcja natychmiastowa i już blokowane sa środki na twoim koncie. Wisienką na torcie jest że taki przelew przez zajęcie wierzytelności do wierzyciela kosztuje w ING 30 zł a opłata egzekucyjna to aż 150 zł które z konta także ci zniknie. Czyli jak nie zapłacisz 100 zł mandatu w terminie a jakiś urząd zablokuje ci przez bank konto to w ING zapłacisz za to dodatkowo 180 zł.
 4. Wzięcie kredytu a egzekucja komornicza

  Jak świecisz w BIK a z komornikiem na pewno to do banku nie ma po co iść a juz napewno po kredyt
 5. Prawo jazdy

  Zależy co oblałaś - 30 zł za teoretyczny i 140 zł za praktyczny kategoria B. Czyli poćwicz i weż kasę
 6. Najlepsze promocje bankowe

  Millennium też ma niby promocję: "Płać kartą lub BLIKIEM i odbierz nawet 60 zł premii miesięcznie przez 6 miesięcy – to nawet 360 zł dla Ciebie! Jak to działa? Po prostu otrzymujesz premię 2% płatności kartą do konta (do 30 zł miesięcznie) oraz 5% płatności BLIKIEM (do 30 zł miesięcznie). Konto w Promocji możesz otworzyć do 04.07.2016" Co z tego jak za rachunek bez wpłaty 1000 zł miesięcznie trzeba płacić 8 zł na miesiąc a jak nie zrobisz 5 transakcji bezgotówkowych to skubną nas jeszcze na 7 zł. za kartę + jeszcze na chama pchają ubezpieczenie karty na 3,99 zł które niby można potem wyłączyć ale jak zapomnisz to...
 7. Ostatnio podczas sondy któregoś z banków okazało się, że Polska znajduje się na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o oszczędzanie. Tylko 43% Polaków zdeklarowało się, że mają oszczędności. Porównując z innymi krajami, ponad połowa, bo aż 58% Europejczyków ma oszczędności. Najwięcej Luksemburg-81% i Holandia -75%. My zajęliśmy miejsce ostatnie, jeszcze za Rumnią-44% i Turcją-48%. Niestety takie informacje nie są zadawalające, szczególnie, że nie chodzi w naszym kraju o problem łatwego wydawania pieniędzy, ale o to, że w coraz większej mierze więcej wydajemy, niż zarabiamy. U nas największy problem to systematyczność. Jedynie 17% badanych odkłada regularnie. Inni odkładają raz, na jakiś czas, kiedy mają chwilowy, dodatkowy przypływ gotówki. Niestety większość osób narzeka na nieprzewidziane wydatki. Radząc sobie z codziennym budżetem, nagle pojawiają się rzeczy, na które nie mamy wpływu. Chcielibyśmy odłożyć, ale niestety kolejna sytuacja losowa i nie ma takiej możliwości. Program 500+ być może będzie szansą na to, że więcej osób zacznie oszczędzać. Chcąc bowiem zapewnić dzieciom lepszą przyszłość, pieniądze z programu nie będą wydawane, ale właśnie odkładane. Taką chęć wykazuje aż 27% badanych. Dla pozostałych zostają pożyczki na dowód jak te z zestawienia... Jak więc widzimy kwestia oszczędzania w Polsce mocno szwankuje. Jest problem, ale niestety bardzo często nie jest on zależny od nas samych. W wielu województwach ludzie zarabiają tak, że nie stać ich nawet na godne życie. Więc gdzie tu mowa o oszczędzaniu? Skąd wziąć, jeśli większość nadal pracuje za najniższą krajową?
 8. Podaj więcej szczegółów, jakie usługi bedziesz prowadzić? Fryzjer w necie nie będzie się reklamował natomiast sklep internetowy już jak najbardziej...
 9. Pytanie do fachowców: Czy oglądając i słuchając najnowszych wiadomości odnosnie spadku wartości akcji spółek w Chinach i zablokowaniu przez chiński rząd obrotu akcjami prawie 3000 spółek nie nachodzi was podejrzenie nadchodzącego większego krachu i zapaści na chińskim rynku? Czy to aby nie pociągnie za sobą inne kraje w sumie w Europie też nie mamy za ciekawie z problemami Grecji. Wydaje mi się że wielcy gracze już zabierają zabawki z giełdy: http://www.pozyczka.plus/20150710115/Pieni%C4%85dze/gwaltowny-odplyw-kapitalu-ze-swiatowych-gield.html Ciekawe jak to będzie wyglądało po wakacjach bo jesień zapowiada się na rynkach gorąco i nie mówię tutaj o pogodzie...
 10. Pożyczka w LendOn

  Ha ha niby pierwsza pożyczka z 0% a na dole maczkiem: "Reprezentatywny przykład: Opłata rejestracyjna: 0,01 PLN; całkowita kwota pożyczki 500 PLN; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie 0%; opłata przygotowawcza 0%; opłata administracyjna 151 PLN; całkowita kwota do zapłaty 651,01 PLN; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 2379,9%" Czyli opłata administracyjna 151 zł - NIE BRAĆ TAM!
 11. Jak zapewnie każdy wie, wraz z nowym rokiem, trudniej będzie się ubiegać o kredyt hipoteczny, a więc Ci, marzący o własnym ,,M”, mają przed sobą nie lada wyzwanie, by taki kredyt otrzymać. Jak wiadomo, do tej pory, wkład własny wynosił zaledwie 5%. Była więc to taka suma, której większości udało się uzbierać lub ją mieć. Wraz z początkiem 2015 roku, takie kredyty są zabronione, bowiem minimalny koszt wkładu własnego wynosi 10%. Te osoby, które mają część oszczędności, są w stanie pieniądze od banku otrzymać. Co zaś z tymi, którzy chcą własny dom, a nie mają aż tylu pieniędzy? Z pomocą przychodzi budowa systemem gospodarczym przez wiele lat i posiłkowanie się kredytami gotówkowymi. Marża i koszty takich kredytów są wyższe ale jak się nie ma co się lubi to chociaż warto zacząć z tym co możemy dostać. Porównanie kredytów gotówkowych mozna przejrzeć np. tutaj: https://pozyczkana.pl/zestawienie-pozyczek-online-na-luty-2015 Z zestawienia widać że poważne banki odeszły od prowizji ponad 5% które bardzo zniechęcały klientów przed zaciąganiem pożyczek online i kredytów bankowych.
 12. Banki są sprawdzane, banki przechodzą różnego rodzaju testy wytrzymałościowe, w końcu banki muszą wdrażać programy naprawcze, jeśli ich funkcjonowanie pozostawia wiele do życzenia. Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu informacje dotyczące stress testów, które zostały przeprowadzone przez Europejski Bank Centralny, mający na celu sprawdzić kondycję kilkudziesięciu europejskich banków. Jakie wyniki? Co z programem naprawczym? Komisja Nadzoru Finansowego dnia 26.10.2014 roku ukazała wyniki dotyczące stress testów. Aż 25 europejskich banków nie zaliczyło testów, 13musi rozpocząć program naprawczy, w Polsce dwa- Getin Noble Bank i BNP Paribas Bank Polska nie zaliczyły testów wypłacalności. W artykule tym chcielibyśmy właśnie skupić się na kondycji banków na rynku polskim. Jeśli chodzi o Getin Noble, współczynnik wypłacalności wyniósł 7,9% na 8% wymaganych, a więc niewiele zabrakło, by można było mówić o zwycięstwie. Jeśli chodzi zaś o BNP Paribas Polska jego współczynnik wypłacalności wyniósł 4,71% na 5,5% wymaganych. Jak to wygląda, jeśli weżmiemy pod uwagę kwoty? 262,5mln złotych niedoboru kapitału w Getin Noble i 135,38mln złotych dla BNP Paribas. Na szczęście banki są bezpieczne, bo pierwszy uzyskał zgodę na zaliczenie do kapitału podstawowego, drugi zaś w 2014roku został dokapitalizowany kwotą 228,5mln złotych. A jak wyglądała sytuacja innych banków? Które okazały się być najlepsze? W czołówce znalazł się Bank Pekao, który uzyskał współczynnik wypłacalności 17,76%. Drugi był Bank Handlowy-16,44%, a trzeci ING Bank Śląski- 14,85%. O parabankach można przeczytać np. tutaj: http://www.zpetlikredytowej.pl/kilka-wybranych-pozyczek-bez-krd-na-listopad-grudzien-2014 Po co te stress testy? Jaki był cel ich wykonania? Tak naprawdę chodziło o to, by sprawdzić, czy banki, jakie działają są odporne na wszelkiego rodzaju kryzysy, jakie miały chociażby miejsce w roku 2008-2009. Jeśli spojrzeć na sytuację dla całej Europy, na 130 badanych placówek, 25 oblało stress testy. Zabrakło 25mld euro, by w razie nawrotu kryzysu, współczynnik wypłacalności nie spadł poniżej 5,5%. Część banków już od początku zdecydowało się na naprawy aktywów, inni mają dwa tygodnie, by przedstawić programy mające na celu naprawienie sytuacji. Nie jest więc tak żle, jak się wcześniej spodziewano.
 13. Trybunał Konstytucyjny uznał, iż przepisy ustawy o PIT dotyczące opodatkowania dochodu pracowników z tytułu nieodpłatnych świadczeń, są jak najbardziej zgodne z Konstytucją. Może to więc dotyczyć imprez integracyjnych, dodatkowego ubezpieczenia i innych, temu podobnych świadczeń. W tym artykule postaramy się Państwu pokazać, co Trybunał Konstytucyjny wskazał, na co zwrócił uwagę i w jaki sposób karze się do przepisów ustawy stosować. Oczywiście pojawiło się wiele skarg, niedomówień i problemów. Stanowcze NIE mówią, co niektórzy dla podatku od wszystkiego. Do Trybunału Konstytucyjnego skargę na pewno złożyła Konfederacja Lewiatan. O co chodzi? Pracodawcy zakwestionowali przepisy ustawy o PIT, bowiem zgodnie z nią opodatkowane są wszelkie świadczenia, nawet takie, które potencjalnie pracownik otrzymuje od pracodawcy. Największe kontrowersje budzą takie świadczenia, jak: Organizowanie imprez integracyjnych i firmowych Wykupywanie polis OC Wykupywanie polis na życie dla pracownikom Zapewnianie pracownikom dojazdu do pracy W chwili obecnej więc pracodawcy stoją przed dużym dylematem- obniżyć przychody pracowników i odprowadzać zaliczkę na podatek z tytułu tych świadczeń, czy może nie pobierać zaliczki i narazić się fiskusowi. Co będzie lepsze? Z całą pewnością, jakakolwiek decyzja by nie została podjęta, będzie żle! Trybunał Konstytucyjny cały czas mówi, że wszelkie przepisy są zgodne z Konstytucją. Wyrok sądu jest jednogłośny- ich treść daje możliwość ustalenia zakresu opodatkowania. Wszelkie świadczenia, które daje pracodawca, powinny leżeć w jego interesie. To on tworzy ogłoszenie, które ma na celu zwiększać atrakcyjność zatrudnienia, przyciągnąć najlepszych pracowników i zyskać najbardziej odpowiednich kandydatów. Które świadczenie podlega opodatkowaniu? Skąd wiedzieć, że to należy opodatkować, a coś innego nie? Trybunał Konstytucyjny mówi, iż świadczenie musi być opodatkowane, jeśli przynosi pracownikowi dochód, w tym, jeśli daje mu również i możliwość zaoszczędzenia wydatków. Pracownik zyskuje więc dochód wtedy, gdy korzysta z danych świadczeń w pełni dobrowolnie. Otrzymując dowóz do miejsca pracy, zaoszczędza na transporcie, a więc jest to przychód. Wzięcie udziału w szkoleniu, czy w imprezie integracyjnej z kolei nie jest dla niego żadnym dochodem, bo bierze w tym udział, gdyż chce tego pracodawca. O co więc tu w tym wszystkim chodzi? Dlaczego podatki mają dotyczyć wszystkiego? Różnorodna interpretacja przepisów sprawia, iż budzą one spore wątpliwości i kontrowersje, zarówno, jeśli chodzi o podatników, jak również i organy podatkowe. Trybunał Konstytucyjny w ustnym uzasadnieniu wskazał na pewne wskazówki, które miałyby pomóc w zrozumieniu, co powinno być opodatkowane, a co nie. I tak- przychodem będą te świadczenia, na które pracownik wyraził zgodę, które są ewidentnie dobrym interesem pracownika, które dają konkretne korzyści w postaci przyrostu aktywów, bądż zaoszczędzeniu wydatków. Jak mówią eksperci, konieczne jest ustanowienie wszystkiego na piśmie. W tej bowiem chwili, choć wskazówki są cenne, nie wiemy, jak sądy będą się do nich odnosić i czym będą się kierować ustalając wyrok.
 14. @mmkaj możesz jeszcze podać w jakim banku masz ROR? Czasami nie trzeba dużo szukać a w swoim banku można wynegocjować naprawdę dobrą ofertę jako iż jesteśmy ich stałym klientem...
 15. Vanquis Bank - opinie

  Chcesz wiedzieć, co i jakie korzyści otrzymasz, jeśli wejdziesz we współpracę z Vanquis Bank? Dostaniesz pożyczkę w formie karty kredytowej. Ma ona działanie podwójne- raz może być wykorzystywana jako karta do płacenia bezgotówkowego, dwa do uzyskania gotówki do ręki, poprzez wypłatę pieniędzy z bankomatu. To, co najlepsze w tym wszystkim, karta ta jest dostępna prawie dla każdego. Jeśli więc nie uzyskamy kredytu w banku, tutaj na pewno pożyczkę w takiej formie dostaniemy bez większego problemu. Nie musimy oczywiście mówić o tym, że to parabank i łatwo zamiast wyjść z długów popaść w jeszcze większe:( Co dalej, jeśli chodzi o produkty? Vanquis Bank ma również dla swoich klientów wiele ciekawych gadżetów. Jedną z nich jest Opcja Odroczenia Płatności- OOP. Tutaj klient ma do wyboru trzy opcje: Pełne zamrożenie rachunku kredytu na rok. Nie spłacamy w tym czasie naszego długu i nie rosną nam żadne odsetki. Jest jednak jedno ale- bank przez cały okres dolicza dodatkową opłatę w wysokości 1,99% miesięcznie od salda zadłużenia. Kiedy taka opcja? Jeśli dopadła nas ciężka choroba, niepełnosprawność, wypadek, pobyt w szpitalu, śmierć bliskiej osoby, zwolnienie z pracy lub zniszczenie mieszkania. Dwa razy w roku można zamrozić spłatę zadłużenia na dwa miesiące. Nie spłacamy długu, ale bank nalicza odsetki. Kiedy możemy na taką opcję postawić? Wtedy, gdy kupujemy mieszkanie, rodzi się nam dziecko, rozwodzimy się lub bierzemy ślub. Raz na pół roku można odpuścić spłatę jednej raty bez żadnego powodu. Odsetki są naliczane w formie 1,99% miesięcznie. Ile można dostać? Na początku niewiele. Pierwsza pożyczka to kwota rzędu 1100-2000zł. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a firma zobaczy w nas dobrego klienta, wówczas kwotę pożyczki można wznieść do maksymalnie 15 000zł. Rozwiązanie to będzie dużą konkurencją dla polskiego Providenta, bo roczne oprocentowanie pożyczki w formie karty wynosi 19% w skali roku, zaś w polskim Providencie jest ono znacznie wyższe. Nie oszukujmy się jednak, że tylko tyle zapłacimy i to koniec. Vanquis Bank pobiera również opłatę 9,95zł za miesięczną opłatę za korzystanie z karty, 3% za wypłatę z bankomatu i tyle też za przelanie pieniędzy z karty na ROR klienta. Jak to wyjdzie w praktyce? Jeśli pożyczymy 1000zł, po roku będzie trzeba oddać 255zł odsetek i kosztów dodatkowych. Na tę sumę składają się 106zł- odsetki, 119zł- koszt abonamentu za korzystanie z karty, 30zł koszt zmiany pożyczki na gotówkową). Jeśli chodzi o polski Provident jest to kwota 400-500zł, a więc widzimy znaczącą różnicę. Z całą pewnością pojawienie się na rynku tej firmy może doprowadzić do takiej sytuacji, że polski Provident szuka innego rodzaju klientów. Jeżeli Vanquis jest rzeczywiście z nim jakoś powiązany (wiadomo spółki córki i inne cuda a władza ta sama) to Provident będzie zmuszony opuścić ceny, jeśli zechce pozostać na rynku lub będzie próbował przejąć pewien obszar zarezerwowany dla bankowych kart kredytowych poprzez Vanquisa więcej o Vanquis pod tym linkiem. Oznacza to dla klientów jedno- dużo ciekawsze rozwiązania. Póki co, weżmy pod uwagę jedno- zaciągajmy pożyczki tylko w ostateczności i nie doprowadżmy do sytuacji, w której wpadając w lawinę długów, nie będziemy umieli już z niej wyjść. Nowa ustawa antylichwiarska pomoże pożyczkobiorcom pożyczać rozsądnie - przynajmniej takie są założenia tej ustawy.
×