Jump to content

Kantona

Użytkownicy forum
 • Content count

  57
 • Joined

 • Last visited

 1. Konto Oszczędnościowe juz nieopłacalne ?

  Konta oszczędnościowe nie są tak opłacalne jak kiedyś, ale nadal są bezpieczną bazą dla oszczędzania i przechowywania pieniędzy. Wolę już takie oszczedności lub korzystanie z lokat, niż sięganie po ryzykowne inwestycje, których zwrot może nastąpić za kilka lat, albo wcale.
 2. Na pewno trzeba jeszcze umieć oddzielić inwestycje ryzykowne od nieryzykownych czy mniej ryzykownych. Co do tych nowych planów kapitałowych, to także wiele osób ma zastrzeżenia. Mimo wszystko samodzielnie też warto coś odkładać, a nie liczyć tylko na innych.
 3. pieniądze dla każdego

  Tak, pieniądze dla każdego, a potem płacz i zgrzytanie zębów bo długi...
 4. Pożyczki pozabankowe i nie tylko

  Pożyczkę łatwo można dostać, ale to duże ryzyko i takie decyzje powinno się podejmować po dokładnym przemyśleniu swojej sytuacji. W przypadku tych ofert pozabankowych uważałabym i to bardzo mocno, radzę też zorientować się w różnicach między pożyczkami bankowymi i pozabankowymi, tutaj można o tym poczytać. Moim zdaniem jeżeli ma się możliwość opcji bankowej, to lepiej po nią sięgnąć i nie ryzykować przy pozabankowych ofertach bez gwarancji.
 5. Czy za niespłacanie kredytu rzeczywiście grozi nam więzienie? Nie nie można! Chyba że przy okazji popełniło się czyny karalne, albo w przypadku egzekucji komorniczej utrudniało jej zrealizowanie. Za same długi do więzienia się nie trafia
 6. Kredyty gotówkowe bez BIG i KRD!

  Nie lubię podobnych ofert, pachnie lichwą z daleka.
 7. Kredyty a upadłość konsumencka

  Upadłość konsumencka nie równa się anulowaniu długów, tylko ich spłacenie majątkiem dłużnika. To znaczy, że w ramach upadłości, oddaje się cały swój majątek, który jest sprzedawany i pieniądze są przekazywane wierzycielom. Jeżeli posiadany majątek nie wystarcza do spłaty zadłużenia, sąd wyznacza plan spłaty pozostałego zadłużenia (zazwyczaj 3-5 lat). W sytuacjach gdy dłużnik nie ma z czego oddać sąd może anulować część długu, ale to zdarza się rzadko. Jednym słowem decydując się na upadłość konsumencką, rezygnujemy ze wszystkiego co posiadaliśmy. Nie wiem skąd utrzymuje się to przekonanie, że upadłość równa się anulowanie długów. To błąd.
 8. Kredyt gotówkowy

  Z kredytami trzeba uważać to fakt i zanim się je zaciągnie należy dokładnie sprawdzać każdą ofertę. Warto też orientować się w swojej sytuacji, a szczególnie wiedzieć, co może znaleźć się w BIK. To też szeroki temat przy braniu kredytów, kliknij tutaj i przeczytaj na temat BIKU, tego jak go sprawdzić, czy jak go wyczyścić. Artykułów finansowych w internecie nie brakuje, warto z nich korzystać.
 9. Żadna pożyczka nie jest dobra dla zadłużonych - to zamknięta spirala zadłużeń, tak nie pozbędziemy się problemów!
 10. oszczędzanie pieniędzy ?

  Jak czytam to aż nie wierzę... wszędzie ledy? 4 komputery?2 telewizory? Co ty w apartamencie mieszkasz? Trzeba mieć pieniądze by to wszystko posiadać, a tu jeszcze mowa o oszczędnościach...
 11. Banki kontra parabanki

  Nie wiem jak można porównywać banki i parabanki. Te jedne mają gwarancje skarbu państwa, a drugie działają w pełnej samowolce.
 12. Z pożyczkami bym uważała, szczególnie jeżeli chodzi o takie pożyczki pozabankowe, które cieszą się taką popularnością. Jeżeli jest się pewnym swojej decyzji, najlepiej dokładnie poznać temat i poczytać o pożyczce na dowód: http://twojapozyczka24h.pl/gdzie-wziac-pozyczke-na-dowod/, a konkretnie na co zwracać uwagę i gdzie warto szukać. Nie ma tam konkretnych ofert, bo nie o to chodzi, w końcu wybór będzie zależał tylko od was.
 13. Jak dla mnie trzeba uważać z takimi ofertami
 14. Pomoc uwikłanym w chwilówki

  No nie wiem, trzeba byłoby dowiedzieć się więcej. Nawet nie wiadomo czy to oferta prywatna (tym gorzej) czy idzie od firmy pożyczkowej.
 15. Jaki kredyt konsolidacyjny

  Wybór na rynku finansowym jest duży, ale tym bardziej trzeba wszystko dokładnie sprawdzać i porównywać oferty.
×