Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
kasiunia

Praca za granicą

Recommended Posts

No cóż, jeśli naważyło się piwa to trzeba je wypić.Jeżeli masz duże zadłużenie nie licz na nikogo bo jak ktoś ci pomoże to znowu zaczniesz pożyczać. Jak nie dostaniesz w tyłek od życia to tego nie zrozumiesz.Jedyny rozwiązaniem jest zakasać rękawy i wziąć się do pracy by długi spłacić.Jednym z rozwiązań jest praca za granicą; dlaczego ? - bo tam można w krótkim czasie więcej zarobić. Robić to jednak należy z głową - czyli bezpiecznie.Znajomi właśnie wyjechali kilka miesięcy temu do pracy do Holandii przy pomocy agencji In Person - https://inperson.pl/  . Agencja załatwia za nich kilka istotnych rzeczy i przede wszystkim na miejscu jest koordynator więc kwestia braku znajomości nie jest tak dotkliwa. W krótszym czasie ni z pracując w Polsce można wyjść z długów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnóstwo polaków nadal pracuje za granicą. Oczywiście nie ma się co dziwić. Za granicą oferują wyższe zarobki.Wiele osób pracujących za granicą niestety nie wie jak rozliczyć się z urzędem podatkowym. Polecam wejść tutaj, jeśli też macie problemy z rozliczenim się: http://taxnorwegia.pl Każdy pracujący za granicą powinien mieć taką wiedzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem. Myślałem nad tym swego czasu, ale ostatecznie cieszę się, że zostałem. Robię własnie magisterke i coraz większe perspektywy mam tutaj, co prawda znajomi chwalą się ile to oni nie zarabiają za granicą, ale co z tego. Potem wracasz do polski , może i masz odłożone na dom, budujesz go i co wtedy ? Wrcasz potulnie do pracy za minimalną krajową, bo doświadczenie za granicą na taśmie produkcyjnej nic ci tutaj nie da ? Tylko marudy mówią, że sie nei da. Polecam stronę https://talentuno.com/pl/matchmakers pomagają w znalezieniu pracy odpowiedniej do waszych kwalifikacji, sam tak znalazłem swoją pierwsza robotę i jużteraz mma doświadczenie, żeby zarabiać więcej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praca za granicą rzeczywiście jest niezłym rozwiązaniem, które pomoże szybciej spłacić długi. W niektórych krajach Europy można zarobić znacznie więcej, przy takich samych wydatkach miesięcznych, co w naszym kraju. Dla przykładu średnia płaca miesięczna w Niemczech dla obcokrajowców wynosi 1800 euro, w Wielkiej Brytanii - 1750 euro, w Norwegii 2100 euro, a w Holandii 1950 euro. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polacy wyjeżdżający za granicę za pracą to powszechne zjawisko, które trwać będzie chyba do końca świata. W Polsce rynek pracy nadal kuleje i ludzie po studiach i z doświadczeniem zawodowym nie mogą liczyć na godziwe wynagrodzenie. W Holandii jest zupełnie inaczej. Oprócz solidnego wynagrodzenia Polacy mogą liczyć na wsparcie socjalne od państwa. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj. W Polsce coś takiego jest nieosiągalne, na pewnie nie w najbliższej przyszłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pracowałem za granicą przez 3 lata , a dokładnie to na budowie w Norwegii. Sporo tam zarobiłem i po powrocie do Polski za te pieniądze mogłem kupić mieszkanie (oczywiście z drugiej ręki). Teraz mam tutaj rodzinę i pewnie nie zdecydowałbym się ich zostawić i wrócić do pracy do Norwegii, ale życie może się różnie potoczyć...

__________________________

Sklep internetowy z odzieżą jeansową

Edited by Robotek1521

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praca poza granicami kraju to na pewno dużo nowych wyzwań, na początku może być ciężko, ale przecież wiele osób decyduje się na taki krok i jakoś dają sobie radę. Nowy kraj to nie tylko nowy język, ale i też inne przepisy prawa, przepisy podatkowe. Jeżeli akurat o to chodzi to możecie poszukać pomocy w takich firmach jak https://www.pomoc-w-norwegii.com/karta-podatkowa/ Tu pomagają Polakom, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę i pracę w Norwegii.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×