Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Antek

Jaka kara grozi za niespłacanie kredytu? Ile lat więzienia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

Mam pytanie czy mogę isc do wiezienia jak wziełam pożyczke kwocie 2000 zl a nie zapłaciłam ani jednej raty pan dzwoni do mnie i mi mówi ze zgłosi to do prokuratury o wyłudzenie pozyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke

Ogólnie rzecz biorąc niespłacony dług to ryzyko tego który pożyczkę dawał w nadziei na szybki i duży zysk. Jeśli bank lub inna firma sprzedająca pożyczki bankowe (np. Chwilówki) daje powiedzmy 5000zł osobie na dowód osobisty, albo osobie która pracuje gdzieś sezonowo/dorywczo to podejmuje wysokie ryzyko na które świadomie się godzi licząc na to że ta osoba właśnie nie wywiąże się i będzie można naliczać odsetki. Uważam, że dawanie takich pożyczek to właśnie wyłudzanie pieniędzy od bezrobotnych i biednych, którzy desperacko potrzebują kasy na życie. To tak jak sprzedawanie chleba głodnemu dziecku za 10zł na raty bo nie ma on 4 złotych żeby kupić z boku w sklepie. Nie idzie się za to do więzienia i żaden sąd nie przyzna racji takiemu cwaniakowi co tego typu pożyczki sprzedaje lub długi takie kupuje. Dziś świat to eldorado takich cwaniackich banków i instytucji, a w Polsce za rządów PO można powiedzieć, że banki trafiły na żyłę złota. Potem to już kradli bez krępacji - amber gold. Ich celem jest tworzenie pułapek i zadłużanie każdego kogo na kredyt nie stać. Jak kogoś stać na kredyt to oni nie bardzo chcą dawać - marny zarobek. Najlepszy jest klient biedny bo pożyczy 1000zł a odda 5000zł. Reasumując, na miłość Boską nie bierzcie kredytów konsumpcyjnych. Po co wam potem nerwy i rozmowy z oszołomami z windykacji, którzy zamiast żrenic mają monety. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksawery

Mam zadłużenie w skoku 100000 z odsetkami mineło juz ponad 10 lat czy moge być ścigany listem gończym

He he he. Nie żartuj!

Bez przesady. Listem gończym ścigają kryminalistów.

Zaciąganie kredytów nie jest przestępstwem (chyba, że ktoś ci jest w stanie udowodnić, że celowo brałeś kredyty i z góry nie miałeś zamiaru ich spłacać - ale udowodnić to dłużnikowi byłoby bardzo bardzo trudno (chyba nawet właścicielowi Amber Gold tego nie udowodniono) ).

Wierzyciele prowadzą roszczenia w oparciu o Kodeks Cywilny, a nie karny więc prokurator ci nie grozi. Nie jesteś żadnym przestępcą. Do więzienia na pewno nie pójdziesz. Listem gończym nikt cię ścigał nie będzie. Jesteś wolnym człowiekiem.

Jedyna dolegliwość jaka cię spotka to namolni windykatorzy i komornicy, którzy będą męczyć cię telefonami oraz wejdą na konto bankowe i zajmą je.

To wszystko. Ale jeżeli ktoś będzie natrętnie żądał od ciebie spłaty długów i cię straszył, możesz iść na policję i go zaskarżyć o uporczywe gnębienie

(jest na to przepis w Kodeksie Karnym, z łatwością wygrasz proces).

 

Jakie więc masz wyjście z tej trudnej sytuacji?

 

1. spłacić długi jeśli cię stać (to znaczy, jeśli wartość twojego majątku przewyższa kwoty kredytów, ewentualnie jest nieznacznie niższy- wtedy można negocjować z wierzycielami niższe kwoty spłat)

2. nie spłacać - jeśli cie nie stać bo bardzo mało zarabiasz (lub nic) i nie masz żadnych nieruchomości lub cennych ruchomości (komputery, samochody, telewizor plazmowy, nowa lodówka itp) to jest oczywiste, że nie spłacisz, więc nawet nie zawracaj sobie tym głowy; drobne przedmioty masz prawo upłynnić aby mieć z czego żyć na co dzień.

3. jeśli masz trochę oszczędności lub niewielki majątek - możesz go sprzedać i pojechać za granicę pracować - tam cię komornik nie namierzy.

   No chyba, że coś cię trzyma w Polsce (masz żonę, dzieci na utrzymaniu, opiekujesz się chorymi lub starymi rodzicami itp).

4. Jest jeszcze czwarta możliwość: ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jeżeli zadłużenie jest bardzo duże (ponad 100 tysięcy, im więcej tym lepiej), zarobki są bardzo małe (powiedzmy poniżej 1000 zł na osobę), posiadany majątek jest bardzo mały lub żaden- wówczas można rozpocząć procedurę upadłości konsumenckiej. Obecnie sporo dłużników z tego korzysta i sądy ogłaszają upadłości. Po takiej upadłości dłużnik może rozpocząć nowy rozdział w życiu bez obawy, że ktoś będzie domagał się od niego spłaty długów (po upadłości już nie będziesz ich miał). Oczywiście ewentualny posiadany majątek w trakcie procesu upadłości jest zajmowany, ale to żaden problem bo i komornik może go łatwo zająć.

 

Jeszcze raz powtarzam: długi nie podlegają pod prokuratora (czyli Kodeks Karny), nie są przestępstwem lecz są dochodzone przez wierzycieli na podstawie umów cywilnych - podlegają więc pod Kodeks Cywilny, tak jak każda umowa, którą zawrzesz z inną osobą, instytucją lub firmą (np bank).

 

Jeśli ktoś twierdzi inaczej to albo nie ma na ten temat zielonego pojęcia albo celowo wprowadza w błąd gdyż np reprezentuje firmy windykacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więzienie to odległa perspektywa ale bardzo przykre doświadczenia ludzie mają z komornikami. W sytuacji kiedy mieszkanie przechodzi pod opiekę komornika nie możecie zrobić już nic... Tracicie wszystko. Komornik może ściągać Wam pieniadze z pensji, tak samo Waszemu partnerowi. Jest to o wiele gorsze niż siedzenie w więzieniu. Wieczne życie pod presją czy nie przyjdzie komornik z policją i czy nie wyrzuci Was na bruk.

 

Jestem zdania,ze zawsze jest jakiejś wyjście z sytuacji. Polecam zajrzeć sobie tutaj:

http://www.forum-kredytowe.pl/ - na forum jest cały dział o długach. Powinni Wam pomóc z nich wyjść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste

1. wyłudziłeś czyli nie miałeś zamiaru spłacać, poświadczyłeś nieprawdę itp - to może być więzienie

2. "Rozwalił Ci się portfel" i nie masz z czego spłacać - tylko komornik do końca świata (ale nie dłużej)

 

Windykacja nie może robić takich rzeczy.h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian

W roku 2007 wziolem kredyt jeden kwocie 25 tysiecy a drugi bylem poreczycielem w kwocie 20 tysiecy wzielem ten kredyt poniewaz poprosili mie o to znajomi oni muwili ze bendom splacac ale nie placom wykupila ten dlug firma domaga sie splaty za jeden kredyt 55 tysiecy a za drugi 45 tysiecy dlug caly czas rosnie jestem tym zalamany nie wiem co mam robic a boje sie wiezienia nie mam jak splacac poniewaz stracilem prace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MAREK

Witam moja żona przed ślubem wzieła kredyt w santander bank jako na macierzyńskie po czasie urodziła dziecko nie płaci bo nie mamy z czego zapłaciłem żonie jedna rate a teraz dzwonią by spłacać jest po depresji poporodowej co zrobić by unikneła zk bo straszą ze wiedziała pani ze urodzi to po co pani brała kredyt 4500 co wyłudziła pani takie słowa padają przez tel. co z tym mogę zrobić ja nie pracuje prosiliśmy by poczekali miesiąc ale to na nic oni chcą swoje zaległe 500 zł i by dalej płacić a rata to 250 zł na 36 miesięc PROSZE O POMOC 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian

Zalegam za 2 kredyty 160 tysiecy w jednym bylem odbiorcom a w drugim poreczycielem nie jestem wstanie tego splacic mam komornika na koncie nie mam dochoduw ani majotku co mam robic boje sie mam nerwy strach i mysli samobujcze nie wiem co mam robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość galaktykaomega

kupiłem tanie mieszkanie za 100 tysięcy złotych odnowiłem je z pieniędzy za dotacje unijne przerobiłem na eleganckie takie biuro jakby i se kupiłem tez kilka normalnych rzeczy bo przejebalem ich na fakturkach no i po latach odpowiedzialnej pracy która podjalem specjalnie tak samo jak bralem jakies rzeczy na raty na ponad 6 miesięcy żeby mieć wpisy i punkty w biku to po tej pracy i normalnych stałych wypłatach i stałym koncie w banku wziałem kredyt 700 tysięcy na samochód pod to mieszkanie normalnie się nim woziłem jakiś rok legalnie. oczywiście samochód pod mieszkanie no i spłacałem go jakiś rok i mnie to interesuje. bo w mieszkanie mam wyjebane mając taką furke. mam tyle laseczek ze mam gdzie mieszkac chodzi mi tylko o to czy mogę se teraz wyjechać gdzie chce w uni europejskiej jezdzic po autostradach i mnie nikt nie namierzy z windykatorów i komorasów. w sumie 700 kafli to nie mały pieniadz ale zakładam ze to potrwa bo mieszkanie jest moje także se może je ten facet zająć. jako moją własność.


 

 

âchciałbym wiedzieć czy mogę legalnie bez stachu dalej sobie zyc i jezdzic tym nie do końca spłaconym autem i nikt poza granicami polski mi go nie odbierze? wiecie na przykład gdzies mnie policja zatrzymuje dajmy na to we francji no i czy oni w tych swoich bazach danych mają jakies informacje o mnie? wiecie czy mogą wystawić list gończy jak to ktoś ujął? chciałbym legalnie żyć nawet i poza granicami a przyjęzdzajać tutaj do rodowitego kraju mogę mieć ten dług 1mln złotych czy coś. w końcu raz się zyje prawda dzieci nie mam żony nie mam rodziny nie mam przynajmniej w rodowodzie co mi ma zalezec prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość galaktykaomega

post-0-0-03341300-1496179364_thumb.jpg

 

kupiłem tanie mieszkanie za 100 tysięcy złotych odnowiłem je z pieniędzy za dotacje unijne przerobiłem na eleganckie takie biuro jakby i se kupiłem tez kilka normalnych rzeczy bo przejebalem ich na fakturkach no i po latach odpowiedzialnej pracy która podjalem specjalnie tak samo jak bralem jakies rzeczy na raty na ponad 6 miesięcy żeby mieć wpisy i punkty w biku to po tej pracy i normalnych stałych wypłatach i stałym koncie w banku wziałem kredyt 700 tysięcy na samochód pod to mieszkanie normalnie się nim woziłem jakiś rok legalnie. oczywiście samochód pod mieszkanie no i spłacałem go jakiś rok i mnie to interesuje. bo w mieszkanie mam wyjebane mając taką furke. mam tyle laseczek ze mam gdzie mieszkac chodzi mi tylko o to czy mogę se teraz wyjechać gdzie chce w uni europejskiej jezdzic po autostradach i mnie nikt nie namierzy z windykatorów i komorasów. w sumie 700 kafli to nie mały pieniadz ale zakładam ze to potrwa bo mieszkanie jest moje także se może je ten facet zająć. jako moją własność.


 

 

âchciałbym wiedzieć czy mogę legalnie bez stachu dalej sobie zyc i jezdzic tym nie do końca spłaconym autem i nikt poza granicami polski mi go nie odbierze? wiecie na przykład gdzies mnie policja zatrzymuje dajmy na to we francji no i czy oni w tych swoich bazach danych mają jakies informacje o mnie? wiecie czy mogą wystawić list gończy jak to ktoś ujął? chciałbym legalnie żyć nawet i poza granicami a przyjęzdzajać tutaj do rodowitego kraju mogę mieć ten dług 1mln złotych czy coś. w końcu raz się zyje prawda dzieci nie mam żony nie mam rodziny nie mam przynajmniej w rodowodzie co mi ma zalezec prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja długi nie idzie się do więzienia, ale mogą nas dręczyć listami, komornik może zająć wszystko co posiadamy (o ile coś mamy) wiele sprytnych osób wcześniej przepisuje wszystko na bliskie nam osoby. Osobiście polecam poczytać kiedy dług się przedawnia https:// narodowecentrumdlugow.pl/ w jakich sytuacjach, możecie łatwo na tym portalu sprawdzić czy wasz dług się przedawnił a jak nie to zobaczyć w jak prosty sposób można tego dokonać, rewelacyjna opcja !

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystiab

Zalegam w banku za 2 kredyty 180 tysiecy nie mam z czego placic dlug caly czas rosnie jestem bez sil juz nie wiem co mam robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hania

Witam wzięłam kredyt splacalam go jak pracowałam od 3 lat nie płacę co mi grozi chciałam teraz się dogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego trzeba dokładnie czytać umowy, żeby potem nie zadawać takich pytań. A najlepiej już na samym początku znależć ofertę na miarę swoich możliwości. Dlatego warto skorzystać z takich porównywarek https://direct.money.pl/kredytygotowkowe/ z których dowiemy się, gdzie jest dla nas najlepsza propozycja.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - jeśli jesteś uczciwą osobą to więzienie Ci nie grozi ;) Zgadzam się z przedmówcą, z kolei ja polecam portal www.epozyczka24.pl - są tam informacje o pożyczkach, kredytach, OC, nawet o dofinansowaniu unijnym :) Warto dobrze się rozeznać w temacie przed podjęciem decyzji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich, jakiś czas temu byłam w bardzo
średniej sytuacji finansowej, zaciągałam kolejne kredyty oraz pożyczki i
nie widziałam żadnego wyjścia z tej sytuacji. Wtedy na mojej drodze
pojawił się Pan Mariusz, który rozwiązał wszystkie moje problemy
finansowe. Na dzisiaj nie mam już żadnych zadłużeń i żyje mi się
znacznie lepiej. Jeżeli ktoś z Was potrzebuje wskazówek jak wyjść z
długów to zostawiam tutaj numer telefonu do Pana Mariusza 797-286-225
oraz maila : wyjsciezdlugow@gmail.com Proszę śmiało dzwonić albo pisać,
wszystkie porady są oczywiście bezpłatne. Pozdrawiam Kasia z Katowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Faraon24 kiedyś było o tym pisane dokładniej...

Ile lat więzienia za niespłacenie kredytu - to zeleży.

Pierwszy wyrok jest w zawieszeniu na ogół więc 0 lat;

Zależy też od kwoty - im więcej tym trudniej wsadzić do więzienia bo ma się więcej pieniędzy na prawników itp

Generalnie trzeba bardzo się napocić aby "siedzieć" za kredyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamela Rosa

Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie! Czy chcesz zapewnić sobie i swoim bliskim radość z nadchodzących wakacji? Ukończ wszystkie marzenia, biorąc najlepszą pożyczkę. Sprawdź aktualne promocje pożyczek gotówkowych na Boże Narodzenie i Sylwestra 2018/2019. skontaktuj się ze mną teraz: pamelarosaflores11@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×