Jump to content

Antek

Użytkownicy forum
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

 1. Dlatego też wydaję mi się, że próba renowacji Mbanku i odbudowanie jego pozycji to trochę tak jakby ktoś próbował wskrzesić trupa. Istnieją pewne granice promocji i nie sądzę, by Mbank był w stanie zaoferować coś więcej, bo niby co? Cashback 10%? To chyba nierealne i zupełnie nieopłacalne. Mbank przegapił swoją szansę i spoczął na laurach, bo przez wiele lat miał dominującą pozycję wśród rachunków bankowości internetowej i bardzo dużą popularność. Niestety „konkurencja nie śpi” jak to mawiają i również w tym wypadku, cios zadany przez Alior Sync jest chyba nokautujący. Nowy Mbank to raczej zabieg, który ma na celu zatrzymanie klientów, którzy jeszcze się od niego nie odwrócili, aniżeli próba przyciągnięcia nowych użytkowników. A tak swoją drogą to kiedy w ogóle ten nowy Mbank ma wystartować? Ktoś zna jakieś konkrety? Kiedy możemy spodziewać się nowej oferty wśród bankowości elektronicznej.
 2. Pytanie jak w temacie. Czym różnią się od siebie te dwie karty debetowe? Jakie są istotne różnice (jeżeli w ogóle jakieś są)?
 3. Ale firma windykacyjna straszy mnie więzieniem i nie wiem co mam począć... trafienie za kratki to dla mnie koniec, nie wiem co bym zrobił, ale chyba wybrałbym inną drogą więzienie to ostateczność.
 4. Pytanie jak w temacie, chciałbym dowiedzieć się jaka kara grozi za niespłacanie kredytu, czy można trafić do więzienia i na ile. Czekam na odpowiedzi!
 5. Chciałbym się dowiedzieć o co chodzi z całym tym kredytem studenckim. Jak wygląda jego spłata? Gdzie można go wziążć? Czy potrzebni są żyranci?
 6. Gdzie lepiej trzymać swoje pieniądze? Na lokacie czy koncie oszczędnościowym? Czym się różnią te dwie formy oszczędzania?
 7. A jak wygląda inwestycja w wino? Obiło mi się o uszy, że jest to naprawdę dochodowa forma inwestowania. Mógłbyś napisać coś więcej?
 8. Zdecydowanie wygrywa Alior. I chyba głupotą jest obstawać przy mbanku. Dopóki nie przedstawią nowej oferty, dopóty Sync będzie na podium. Nie wydaję mi się by Mbank był w stanie odbudować swoją pozycję. Jego tradycja i historia jest piękna. W końcu to właśnie on upowszechnił bankowość elektorniczną, ale niestety nie był w stanie nadążyć za odrabiającą błędy konkurencją. Nie wiem co musiałby uczynić Mbank i co zaproponować swoim klientom, by zdetronizować Alior Sync, który bez wątpienia wprowadził elektroniczną bankowość w Polsce, w nowe stadium rozwoju. I chwała mu za to. Sam posiadałem konto w PKO BP i przeszedłem do Alior Sync. Wygrał rachunek ekonomiczny. Dlatego nie rozumiem osób tak „przywiązanych” do swoich banków. Przecież to nie kot czy pies – miejsce prowadzenia rachunku bankowego zawsze można zmienić. I to z korzyścią dla samego siebie.
 9. sciema jakich mało!

  Mnie zawsze ciekawiło to jakim trzeba być skur******, żeby taką firmę prowadzić. Ludzie tacy nie mają już chyba w ogóle sumienia, przecież te wszystkie chwilówki to jawne oszustwo i żerowanie na ludziach, które naprawdę nie mają za co żyć i są zmuszone brać takiego kredyty żeby mieć pieniądze na życie. Czy w naszym kraju nie można wydać odpowiednich przepisów, które by w jasny sposób określały pewne ramy udzielania kredytów? Przecież to skandaliczne, że w demokratycznym państwie coś takiego może mieć miejsce - parabanki czują się bezkarnie a państwo nic nie może zrobić. To tak właściwie kto rządzi Polską? Szemrany biznes i kilkunastu typków spod ciemnej gwiazdy, których pomysłem na życie jest - nazwę rzecz po imieniu - okradanie biednych, potrzebujących ludzi?
 10. Forum Amber Gold - opinie poszkodowanych

  Na 18stkę dostałem pieniądze, które miały być przeznaczone na moje studia. W porównaniu z wymienionymi kwotami, nie były to jakieś kokosy – 12tys. Złotych. Dla mnie jednak to masa pieniędzy, które miało mi zapewnić pewien start w życiu. Szukałem jakiś pewnych żródeł lokaty tych pieniędzy. Początkowo leżały na lokacie, ale po roku czasu zauważyłem, że w ten sposób nie ma szans na jakiekolwiek wzbogacenie się. Dlatego też postanowiłem trochę poszukać o alternatywnych sposobach inwestowania. Początkowo chciałem się pobawić na giełdzie, ale po zaczerpnięciu porady u znajomego, który już wcześniej trochę się w to bawił, okazało się, że szybką mogę tą sumę sprzeniewierzyć i żebym lepiej najpierw trochę przysiadł do teorii mówiącej o inwestycjach giełdowych, niż od razu rzucać się na głęboką wodę. Posłuchałem go i w Internecie znalazłem informację, że warto w czasie kryzysu inwestować w złoto. No i tym sposobem zaciekawiłem się firmami, które mają u siebie w ofercie coś takiego. Oczywiście trafiłem na Amber Gold i byłem zachwycony. W życiu by mi do głowy nie przyszło, by sprawdzać jakieś rejestry KNF czy coś w tym stylu. Mieli renomę na rynku i byli znaną marką. No i stało się… zostałem z niczym, a przecież od takiej kwoty % odzyskanych pieniędzy to chyba mi tylko na piwo z kolegami starczyL jestem załamany, nikomu o tym nie powiedziałem, rodzice są pewni, że pieniądze leżą bezpiecznie na koncie… Co ja mam teraz zrobić? Jeżeli im o tym powiem to chyba się załamią, to dla nas naprawdę spora sumaL Myślałem już czy by nie wziąć szybko kredytu studenckiego i oddać to 12 tys. rodzicom, że to niby te pieniądze, ale kredyt jak kredyt każdy trzeba spłacać, a nie wiem czy uda mi się pogodzić moje studia z pracą. Może macie jakieś propozycje do kogo można byłoby się zgłosić? Jaka organizacja pomaga w tego typu wypadkach? Czy istnieje jakaś inna szansa odzyskania tych pieniędzy? Pomóżcie.
 11. Ja jestem niesamowicie zadowolony i mam nadzieję, że ta usługa na stałe pozostanie w ofercie banku Alior Sync Miło jest mieć od każdego produktu na allegro 5% rabatu i to bez proszenia się o niego sprzedawcy:) Moim zdaniem alior sync oferuje najnowocześniejsze konto jakie jest dostępne dla klienta indywidualnego na naszym rynku. Trafili w dziesiątkę, ludzie uwielbiają teraz wszelakie nowinki technologiczne, a konto w alior sync to perełka pośród innowacyjnych rachunków bankowych.
 12. uwaga na Providenta !

  Mój mądry kolega kiedyś wziął u nich 1000 zł pożyczki na wyjazd w góry (choć stanowczo mu to odradzaliśmy). Choć szybko spłacił całą należność, gdyż nie miał ochoty się z nimi użerać, to też musiał oddać ponad 100% pożyczonej sumy...
 13. Marcin P - Prezes Amber Gold

  Jeżeli temat jest o prezesie Amber Gold... No cóż moim zdaniem nie działał sam, a Amber Gold był tylko przykrywką. Prezes był tylko figurantem, który nie był do końca świadom w co się wplątał. Gdyby miał tą świadomość uciekłby za granicę. A tak wylądował w areszcie. Znając polskie realia posiedzi 3 lata i wyjdzie na wolność. Oczywiście opływając w luksusie i dobrobycie. Wiedział jak się ustawić, ale moim zdaniem jest tylko pionkiem w większej grze.
 14. Trochę to dziwne, że w demokratycznym państwie znalazła się tak spora luka prawna, dzięki której dziesiątki jak nie setki podejrzanych instytucji może legalnie czerpać pieniądze od Polaków i na dodatek nie dawać im żadnych gwarancji. Mamy w końcu XXI wiek i duży bagaż doświadczeń choćby innych państw (np.: wielkie piramidy finansowe w USA).
×