Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Antek

Jaka kara grozi za niespłacanie kredytu? Ile lat więzienia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Markusek

przerąbana taka sytuacja jaką opisuje forumowiczka, napewno nikt niechciałby mieć na początku zajętego konta przez komornika odebranego mieszkania i na końcu wyrzucenia na bruk. Jeżeli potrzebujesz pożyczki do kilku tyś zł zapraszamy na tutaj znajdziesz coś dla siebie i możesz wygrać 24000zł w konkursie providenta

Ale tutaj przestraszonych ludzi na forum :-)

PO PIERWSZE: NA TAKICH FORACH CZĘSTO "GRASUJĄ" WINDYKATORZY WIĘC NIE JEST TO DOBRE MIEJSCE NA ZACIĄGANIE INFORMACJI

PO DRUGIE: NIE KAŻDY DŁUG JEST RZECZYWISTYM DŁUGIEM - NALEZY PAMIĘTAĆ ŻE WIĘKSZOŚĆ Z NICH PRZEDAWNIA SIĘ PO 2-3 LATACH (DŁUGI ZA TELEFON, ABONAMENTY ITP - CZĘSTO FIRMY TELEKOMUNIKACYJNE SPRZEDAJĄ TAKIE DŁUGI PO LATACH I NAJCZĘŚCIEJ SA ONE JUŻ PRZETERMINOWANE I WYSTARCZY PÓJŚĆ DO SĄDU NA ROZPRAWĘ I PODNIEŚĆ PRAWO DO ODMOWY SPŁATY - ALE TUTAJ NIE DZIAŁA TO AUTOMATYCZNIE- TRZEBA IŚĆ NA ROZPRAWĘ LUB ODPISAĆ SĄDOWI JESLI JEST TO E-SĄD Z LUBLINA)

PO TRZECIE: KOMIRNIK NIGDY NIE ZABIERZE CAŁEJ RENTY EMERYTURY CZY WYPŁATY - SĄ STOSOWNE PRZEPISY ILE MOŻE ZABRAĆ ( JESLI KTOŚ ZARABIA MINIMALNA KRAJOWĄ TO KOMORNIK NIE ZABIERZE ANI GROSZA)

PO CZWARTE: NAPRAWDĘ KAŻDA SYTUACJA JEST INNA I WARTO ZASIĘGNĄĆ PORADY PRAWNIKA- SA MIEJSCA GDZIE PRAWNICY DORADZAJĄ ZA DARMO

PO PIĄTE: PAMIETAJCIE ŻE NIESPŁACANY DŁUG JEST PROBLEMEM WINDYKATORA :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej

trochę to dziwne,

ludzie tutaj rozmawiają o problemach związanych z kredytami i konsekwencjami a co niektórzy "geniusze" świecą jak Super Nova... Wziąłeś kredyt, nie spłacasz go, spokojnie, wejdż na naszą stronę to my Ci damy kolejny kredyt...

Gwarantuje wam, że jak nie spłacacie kredytu, nawet bez znamion zaplanowanego przestępstwa "bo poprostu tak się w życiu ułożyło... no cóż bywa" ale weżmiecie kolejny kredyt, to już nie ma takiej siły na ziemi żeby najgorszy prawnik jaki tylko może być miał jakikolwiek minimalny problem żeby wam nie móc udowodnić świadome działanie z zamiarem...

Ludzie pomyślcie chwile, ognia nie ugasicie benzyną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomii

kredytow mozecie sobie nabrac ile chcecie,najlepiej 3 rarty wplacic,a bez tego tez ciezko udowodnic ze wzieliscie kredyt z zamiarem nie splacenia go,zeby tylko byly legalne zaswiadczenia z pracy,mozna nabracac kredytow i sfinansowac sobie nimi swoj nowy start zagranica.polecam oplaca sie:).takie prezentyu od tuska i bankow.a nie sluchajcie nikoho tutaj nikt wam za to nic nie zrobi,sprzeda auto,nabrac kredytow i hop zagranicecho to nawet takie motywujace jest to nabranie kredytow i nie splacanie ich bo juz macie zamknieta droga powrotu do polskiw sumie na 10 lat ale pewno na dluzej bo przeciez oni sobie to komorniczki i inni moga przedluzav w nieskocznosc.a do polski zawsze mozecie sobie przyjechac do rodziny i na wakacje.tylko juz super pracy za 10tys zlotych w polsce raczej nie polecam bo z kilku tysiecy sie wam dlug zrobi kilkanascie w bardzo krotkim czasie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więzienie to raczej ostateczność. Zasada jest taka, że bank wymienia w umowie jakie konsekwencje może ponieść dłużnik który nie chce spłacić swoich zobowiazań. Powiem tak - dopóki dłużnik spłaca kredyt bank jest skory do negocjowania, ustępstwa itd. Jężeli dłużnik przestaje spłacać - wtedy bank wytacza najcięższe działa.

Zobaczcie np jakie są konsekwencje póżnień w spłacie rat kredytu hipotecznego http://www.forum-kredytowe.pl/porady/konsekwencje-opoznienia-w-splacie-rat-kredytu-hipotecznego-228/

Powiem tak, lepiej nie igrać z ogniem.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gilbert

chciałem sie upewnic czy moge spokojnie przyleciec z UK na wakacje do Polski. mam taką sprawe ze mam dlugi niespłacone (pożyczka i 2 kredyty razem ok. 120 tyś.) no i niby czytałem ze mnie nie zatrzymają - eporady24.pl/zatrzymanie_na_lotnisku_za_dlugi_w_polsce,pytania,4,52,3225.html ale czy na pewno? miał ktoś taki pzypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma windykacyjna nie ma prawa NIC Ci zrobić. Mogą straszyć, zbierać dowody itd. etc. Dopiero komornik jest w stanie już zrobić Ci poważniejszą krzywdę. Niestety takie przypadki często zaczynają się na windykacji telefonicznej- póżniej bezpośredniej i jeżeli to nieskutkuje to zazwyczaj sprawa trafia do sądu (jest jeszcze etap windykacji przedsądowej w którym zazwyczaj firmy windykacyjne zbierają szczegółowe dowody, które pomogą w sądzie wygrać sprawę).

Jeżeli sprawa trafi do sądu to już ciężko będzie Ci wyjść z tej sytuacji. Możesz zawsze spróbować oddłużania osób prywatnych, skonsolidować długi i płacić w mniejszych ratach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlaty :)

Kilka lat w więzieniu szybko ci przeleci. Nie ma co się przejmować,gorzej jak trafisz pod cele do sruboni,wtedy możesz skończyć np.jako zawodowy tancerz na rurze lub chłopak do towarzystwa:). W najlepszym wypadku skończysz jako sprzątaczka, takich co siedzą za długi nazywają frajerani i są w hierarchii na samym dole.

Mimo wszystko powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebus

Witam mam problem. W Czerwcu 2012 r podpisałem pożyczkę jako żyrand pewnej dziewczynie.Od czasu minęło już prawie 3 lata ..a tu nagle n pojawił mi się komornik na pensji. Co mam robić. ? Kwota kredytu to ok 10 tyś. .Ja mieszkam w Warszawie , a kredyt był brany w Bydgoszczy wtedy tam mieszkałem.Nie mam z nią na chwilę obecną żadnego kontaktu noi na dodatek ona jest cyganką )-:ehhhh Czy gdybym wyjechał za granicę i pracował legalnie , to komornik mnie znajdzie? Jest taka możliwość ? Czekam z niecierpliwością na rady (- : Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha8

Jeśli masz poważny problem ze spłatą kredytu to może szukaj rozwiązań? Wiesz, więzienie to już zupełna ostateczność, trzeba walczyć o swoje! Nam udało się kiedyś wyjść z pętli zadłużenia dzięki upadłości konsumenckiej, ale sami nie walczyliśmy o nią, tylko razem z z firmą Antydług- zgłoś się do nich i walcz o swoje! trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce za długi nie idzie się do więzienia, bez znaczenie czy to 10 zł czy 10 mln zł.

 

Swoją drogą przy dużych długach to Twój własny dom staje się więzieniem, obleganym przez komorników, windykatorów itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czymś oczywistym, że najlepiej byłoby się nie zapożyczać. Ale najczęściej jest tak, że korzysta się z kredytu gotówkowego, bo z jakiegoś powodu "jest się przypartym do muru". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastian

Mam 2 kredyty 30000 drugi 80000 3 lub 4 chwilowki i po roku przestałem je splacac. Mam komornika na pensji bierze 50% mi z niej na spłatę chwilówek bo mialem tego ponad 10.000tys. Kredyty są na etapie windykacji. Mam pytanie czy mogę dostać drugiego komornika i stracę resztę pensji. Np. Blokada na ROR albo mi siedzie na drugą połowę pensji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dokladnie grozi za niesplaconego vivusa.Mam kwote na 2841 zl .Jak przebiega ich dzialanie i ile doliczaja sobie za niesplacanie.I czy w ogolejest szansa zeby tych pieniedzy nie odzyskali?Znajomy mowil ze oni maja ograniczone prawa i nie moga pozwolic sobie na tyle co normalny bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kama

Ja mam chwilowki w 5firmach to sa chwilowki od 500zl najnizsza a 1200najwyzsza reszta tak 600 zl 700zl i 800 i nie splacone ani jedne a nie posiadam pracy a maz ma komornika i mamy dzieci na utrzymaniu a mąż ma najnizsza krajowa czy ja w takiej sutuacji moge trafic s-fdo wiezienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka

Witam mam taki problem ponieważ w marcu wzielam pozyczke chwilowke z firmy Impex 300 zl co prawda nie zapłaciłam jej miałam miesiąc na spłatę wzielam ja miałam spłacić ale się nie udało byłam w ciąŻy cała była zagrożona leki wszytko kosztowało teraz pan wydzwania do mnie i grozi mi ze jeśli do dziś nie zapłacę raty on jutro idzie na policję i nie ma ze mnie ominie tylko zamkną mnie na 8 lat za wyudzenie a dzieci wezmą mi do sierocinca mam tak malutkie dzieci ze strasznie się martwię bardzo proszę o poradę jeszcze powiedział mi ze wszystkie moje rozmowy nagrywał a jakoś nigdy mi tego na początku Nie powiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Mam pytanie czy możliwe jest żeby ktoś kto wziął kredyt 5000 po 2 latach miał do spłaty 20000 ??? I czy bez windykacji i komornika można dostać list od banku grożący więzieniem , jeśli się nie spłaci w terminie 5500 ? Gdzie rzekomo wcześniej było wpłacone po 2 tys miesięcznie kilka rat ??? Pytam ponieważ ktoś z rodziny chyba próbuje mnie naciągnąć na pomoc w spłacie . Proszę o opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tolek

Mam zadłużenie w skoku 100000 z odsetkami mineło juz ponad 10 lat czy moge być ścigany listem gończym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tolek

Mam zadłużenie w skoku 100000 z odsetkami mineło juz ponad 10 lat czy moge być ścigany listem gończym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×