Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

Sylvia

Użytkownicy forum
 • Content count

  91
 • Joined

 • Last visited

 1. Jak wyrejestrować samochód?

  Wyrejestrowania zwalnia z obowiązku ubezpieczenia OC? Trzeba chyba jeszcze też wypowiedzieć umowę ubezpieczenia najpóźniej na jeden dzień przed końcem polisy.
 2. Nowy samochód

  To wszystko zależy. Leasing może być bardziej nawet opłacalny niż zakup ze środków własnych, uwzględniając możliwość wrzucenia w koszty. Pod warunkiem, że firma funkcjonuje normalnie, czyli ma nadwyżkę przychodów na kosztami. Poza tym istotne może okazać się też czy przedsiębiorca jest vatowcem oraz to na jaką ofertę leasingu się zdecydujemy. Można negocjować, porównać oferty, skorzystać z pomocy brokera, który współpracuje z wieloma firmami leasingowymi. Tu masz artykuł jak wybrać najlepszy tani leasing. Nie zawsze też najtańszy leasing to najlepszy leasing. Poza ratą, istotne są też opłaty, poziom współpracy, wykup, wkład własny, no i ubezpieczenie, które droższych samochodach potrafi być całkiem sporym kosztem. Nawet jak w pierwszym roku będzie względnie tanie, to zwykle w 2 lub 3 roku mocno podniosą składkę https://tcubezpieczenia.pl/leasing-na-samochod/ Każdy przypadek jest indywidualny.
 3. Kredyt a pożyczka gotówkowa

  W praktyce różnią się zazwyczaj RRSO - pożyczki pozabankowe mają zazwyczaj o wiele większe i są znacznie droższe.
 4. Poszukuje taniego kredytu

  Eurobank się teraz reklamuje z jakimś bardzo niskim RRSO.
 5. Większość ludzi się ich boi i krytykuje https://tokefem.jimdo.com/pozyczki-wonga-vivus/ Ale są naprawdę za darmo, wiem bo testowałam kilka. Jak się spłaci taką promocyjną pożyczkę w terminie, to jest naprawdę za darmo. One spełniają rolę marketingową
 6. Alternatywa dla lokat

  Nie ma alternatywy o równym poziomie bezpieczeństwa i lepszym zysku, niewymagających większego zaangażowania. Może jedynie obligacje skarbowe ze zmiennym oprocentowaniem ponad inflację, ale to te wieloletnie tylko.
 7. Jaki bank najlepszy

  Idea ma najlepsze lokaty
 8. Nie dla polisolokat

  Taki już jest świat finansów i banków . Trzeba mieć bardzo ograniczone zaufanie. Bankowi Naciągacze: https://tokefem.jimdo.com/banki-konta-prowizje/ Nie można jednak wszystkich produktów wrzucać do jednego wora. Swojego czasu Idea Bank miał dobre polisolokaty. Nawet tam coś wymyślili z podatkiem belki. Nie pamiętam już dokładnie. Kapitał był jako depozyt, a tylko odsetki jako ubezpieczenie. Potem coś zmienili w przepisach. Dzisiaj najlepsze lokaty są tak słabo oprocentowane, że nie warto ich zakładać. Te lepiej oprocentowane wymagają zakładania konta, co z kolei też mija się z celem dla 0,5% więcej na takiej lokacie. http://aorel.weebly.com/blog/dlaczego-lokaty-bez-konta-sa-lepsze W zasadzie nie ma już nawet jak chronić pieniędzy przed rosnącą inflacją.
 9. Poszukuje taniego kredytu

  Te pierwsze darmowe w promocji dla nowego klienta są ok jeśli nie korzystałeś nigdy i na pewno spłacisz w ciągu 30 dni, a poza promocją lub jeśli nie spłacisz w terminie to ostatnim określeniem jakim można by je nazwać będzie słowo tanie.
 10. Kredyt samochodowy czy leasing?

  To to też zależy, bo przy odpowiednich wiatrach uwzględniając korzyści podatkowe w sytuacji gdy firma ma duże dochody i brakuje jej kosztów, to mimo opłat i oprocentowania tańszy może być leasing www.eit-centrum.waw.pl/najtanszy-leasing-gdzie/ Tani leasing może wyjść w ujęciu całościowym taniej niż zakup za gotówkę jeśli odliczamy sobie co miesiąc vat i dochodowy w ramach firmy. Korzyści w takiej sytuacji mogą być większe niż koszt opłat i odsetek. Tylko trzeba znależć atrakcyjną ofertę.
 11. wybór konta w banku

  @Iwykoga Ja jakoś od wielu lat nie zapłaciłam ani złotówki, jak mi wprowadzają jakieś opłaty, które mi przeszkadzają, to zmieniam bank.
 12. Bardzo skrupulatne i ciekawe opracowanie. Inbank się chwali pierwszymi miejscami w rankingach, a raczej nie jest najtańszy w Polsce, ale mimo to warto go rzeczywiście rozważyć, bo jest jednym z tańszych. Źródło: opinia o Inbank www.eit-centrum.waw.pl/inbank-opinie-kredyt/ Pytanie tylko jak ten bank będzie się rozwijał na naszym rynku. Bo on chyba jest od tego roku. Dopiero co dostał zezwolenie od KNF.
 13. W zasadzie to niewiele mniej wychodzi RRSO dla kredytu gotówkowego online w polskich bankach. W przypadku parabanków, to sięga zwykle około 100%
×