Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

Getiniak

Użytkownicy forum
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Reputation Activity

 1. Like
  Getiniak got a reaction from Monti_z in Idea Bank robi sobie jaja   
  To co ten bank robi ostatnio to jakaś masakra, szczególnie dla małych firm prowadzących 1 osobową działalność gospodarczą. Nie dość że wycofali wszystkie konta walutowe zaczynając od USD potem wykluczali kolejno CHF, GBP, SEK itd i zostawił tylko PLN i Euro. No dobra myślę sobie jest chociaż Euro i jakąś fakturkę można opłacić bo i tak większość zagranicznych kontrahentów rozlicza się w Euro.
  Jakież było moje zdziwienie jak za przelew w Euro (SEPA) zaczęli naliczać sobie 8 zł prowizji!!! Zawsze były 1-2 darmowe w miesiącu. Bank schodzi na psy i w d.... ma klienta ODRADZAM IdeaBank bo są w stanie wprowadzić opłaty za wszystko żeby tylko nie zbankrutować po tych wałkach z polisolokatami. Nie szanują klientów a tylko klienci mogą ten bank uratować więc radzę poszukać innego banku. W załączniku tabela przelewów z września 2019 i okresu wcześniejszego
  Teraz:

  Przedtem:

 2. Like
  Getiniak got a reaction from Monti_z in Idea Bank robi sobie jaja   
  To co ten bank robi ostatnio to jakaś masakra, szczególnie dla małych firm prowadzących 1 osobową działalność gospodarczą. Nie dość że wycofali wszystkie konta walutowe zaczynając od USD potem wykluczali kolejno CHF, GBP, SEK itd i zostawił tylko PLN i Euro. No dobra myślę sobie jest chociaż Euro i jakąś fakturkę można opłacić bo i tak większość zagranicznych kontrahentów rozlicza się w Euro.
  Jakież było moje zdziwienie jak za przelew w Euro (SEPA) zaczęli naliczać sobie 8 zł prowizji!!! Zawsze były 1-2 darmowe w miesiącu. Bank schodzi na psy i w d.... ma klienta ODRADZAM IdeaBank bo są w stanie wprowadzić opłaty za wszystko żeby tylko nie zbankrutować po tych wałkach z polisolokatami. Nie szanują klientów a tylko klienci mogą ten bank uratować więc radzę poszukać innego banku. W załączniku tabela przelewów z września 2019 i okresu wcześniejszego
  Teraz:

  Przedtem:

 3. Like
  Getiniak reacted to hagenes.dejuan in Kiedy można domagać się odszkodowania za opóźniony lot?   
  Teraz niby można do 3 lat reklamować taki lot... też pisałem pismo i bez odpowiedzi, a tak naprawdę na lotnisku robiliśmy petycję, bo ponad 5h opóźnienia. Kpiny. 
 4. Like
  Getiniak reacted to Lukasz in Kiedy można domagać się odszkodowania za opóźniony lot?   
  Odszkodowanie za opóźniony lot to jedno z podstawowych praw osób podróżujących liniami lotniczymi. Przy czym analizę problemu odszkodowań warto rozpocząć od wskazania, że nie każde opóźnienie będzie automatycznie kwalifikowało się do wypłaty takiego świadczenia. Pytanie zasadnicze brzmi zatem: kiedy, w myśl obowiązującego prawa, można domagać się od przewoźnika odszkodowania w przypadku opóźnienia planowanego lotu?
  Zasady wypłaty odszkodowań w przypadku opóźnionego lotu ujęte są w Rozporządzeniu (WE) NR 261/2004 Parlamentu Europejskiego oraz Rady z dnia 11.02.2004 r. (akt ten uchylił jednocześnie rozporządzenie EWG nr 295/91) i Konwencji o ujednoliceniu niektórych prawideł dotyczących międzynarodowego przewozu lotniczego z dnia 28 maja 1999 r. (Dz. U. 2007 Nr 37, poz. 235). W ten sposób ustanowione zostały zasady przyznawania odszkodowań i pomocy dla pasażerów w przypadku odwołania bądź dużego opóźnienia lotu oraz w przypadku odmowy przyjęcia na pokład. Zgodnie z zasadami ujętymi we wskazanych wyżej dokumentach, odszkodowanie będzie przysługiwać pasażerom w przypadku gdy opóźnienie lotu przekracza trzy godziny – licząc od momentu planowego lądowania. Przy czym wysokość odszkodowania (określona w przepisach w walucie euro) uzależniona jest już od konkretnej długości danej trasy przelotu. W związku z tym wysokość odszkodowań wynosi:                   
  250 EUR  -  w przypadku lotów do 1500 km; 400 EUR  -  w przypadku lotów wewnątrzwspólnotowych przekraczających 1500 km oraz pozostałych lotów z trasą od 1500 do 3500 km; 600 EUR  -  w przypadku pozostałych lotów (czyli innych niż loty opisane powyżej). Warto również podkreślić, że w sytuacji gdy opóźnienie lotu przekracza pięć godzin, pasażerowie mogą domagać się zwrotu pieniędzy za zakupiony bilet. Przy czym, w takim przypadku pasażer traci jednocześnie prawo do ubiegania się o odszkodowanie za opóźniony lot. Z kolei w przypadku opóźnienia lotu, które wiąże się również z potrzebą spędzenia nocy na lotnisku, linie lotnicze zobowiązane są do zapewnienia pasażerom noclegu w hotelu i  transportu między takim hotelem i lotniskiem. Poza tym, przewoźnik ma obowiązek otoczyć bieżącą opieką swoich klientów (pasażerów) oczekujących na lot, a także zapewnić im bezpłatne posiłki i napoje.
  W dniu 31 maja 2018 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał orzeczenie (C-537/17), które ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia interesu pasażera. Zgodnie z nim bowiem, prawo do odszkodowania za duże opóźnienie lotu stosuje się również w przypadku lotów do państwa trzeciego z międzylądowaniem poza Unią Europejską.  Jak to jest w innych krajach np. skandynawskich można sprawdzić na https://lankredit.com .
  Najprostszą drogą ubiegania się o odszkodowanie od przewoźnika jest wypełnienie formularza reklamacyjnego, który zamieszczony jest na stronie internetowej linii lotniczych. W formularzu takim należy dokładnie opisać stan faktyczny (przebieg zdarzenia, okoliczności oraz dokładną długość opóźnienia lotu), a także załączyć posiadane dokumenty (np. bilet, zdjęcia, faktury itp.). Ponadto należy wskazać na podstawie jakich przepisów pasażer domaga się odszkodowania. Przewoźnik zobowiązany jest do udzielenia odpowiedzi na reklamację w terminie 30 dni od momentu jej otrzymania (zgodnie z art. 7a Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. z 2014 r. poz. 827) o prawach konsumenta).
  Warto zaznaczyć, ze w przypadku braku reakcji przewoźnika bądź odmowy uznania reklamacji, kolejnym uprawnieniem niezadowolonego z usług linii lotniczych pasażera może być złożenie skargi do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (zanim zdecyduje się na uruchomienie drogi sądowej). Często bowiem dopiero interwencja ULC powoduje uznanie przez przewoźnika reklamacji oraz wypłatę stosownego odszkodowania. Przy czym warto zaznaczyć, że postępowanie przed Urzędem Lotnictwa Cywilnego – ze względu na konieczność dokładnej analizy każdego przypadku – może potrwać nawet kilka miesięcy…

 5. Like
  Getiniak reacted to Witek in Słaby Alior bank w obliczu upadku Bitmarket   
  Wirtualne pieniądze, wirtualne zyski i realne straty.
  Kiedy 9 lipca 2019 Bitmarket wydał komunikat o zamknięciu giełdy kryptowalut wielu graczy, bo inwestorami ich raczej nazwać nie można skoro nie nauczyli się przechowywać Bitcoina po upadku Bitcurex gdzie nigdy nie odzyskano 2300 BTC, próbowało odwołać przelew,y które miały na giełdę trafić z pierwszą sesja Elixir rano.
  Jakież było zdziwienie klienta Alior Banku, który otrzymał odmowę przez telefon anulowania transakcji po g. 8 gdzie pierwsza sesja wychodząca miała być dopiero o 9.30. Użytkownik przelał 3 tys zł których z upadłej giełdy ciężko będzie odzyskać.
  Aliorbank usprawiedliwiał się że przecież klienci drukują potwierdzenie przelewu a potem przez telefon mogliby transakcje odwoływać. Co jest oczywiście bzdurą bo w każdym normalnym banku potwierdzenie przelewu można wydrukować dopiero za jakiś czas, czasem nawet nazajutrz jak przelew faktycznie zostanie zrealizowany. W Aliorze mają inne, gorsze standardy.
  Sprawdzono jak to jest w innych bankach abyście w przypadku jakiegoś wałka mogli odwołać przelew lepiej mieć konto w banku gdzie jest to możliwe:
  PKO BP - nie ma problemów z odwołaniem przelewu do momentu sesji wychodzącej. Możemy to zrobić z opcji w panelu - "Anuluj przelew", nie trzeba nawet dzwonić mBank - jest możliwość anulowania przelewu City Handlowy eurobanku Getin Bank NestBanku BNP Paribas - anulowanie płatne do na 15 minut przed sesją koszt: to 25 zł. Santander - anulowanie płatne do na 15 minut przed sesją koszt: to 25 zł. Nie wstrzymasz i nie anulujesz przelewu w następujących bankach:
  Alior Bank ING BOŚ Pekao Millennium Bank I jeszcze raz olejcie kryptowaluty, to jest największy szwindel od czasu odejścia od parytetu dolar-złoto w 1971. Oparcie finansów na długu, dodruk pieniądza i wreszcie rozpaczliwa próba odejscia od gotówki na rzecz walut cyfrowych w pełni kontrolowanych przez banki - to jest coś co się nie uda. Gdyby się udało to będzie to koniec wolności.
 6. Like
  Getiniak reacted to Witek in Pojęcie Przedsiębiorcy – najważniejsze informacje   
  W polskim systemie prawnym funkcjonuje wiele definicji pojęcia przedsiębiorcy. Definicja taka znajduje się między innymi w Kodeksie cywilnym czy Ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów. Przy czym podstawowa definicja przedsiębiorcy zamieszczona została w Ustawie o swobodzie działalności gospodarczej (ustawa z dnia 2 lipca 2004 r., Dz. U. z 2010 r. Nr 220, poz. 1447, ze zm.). Zgodnie z wprowadzoną tam definicją przedsiębiorcą jest zarówno osoba fizyczna, osoba prawna jak również jednostka organizacyjna, nieposiadająca osobowości prawnej, której posiada zdolność prawną na podstawie odrębnych przepisów i prowadzi działalność gospodarczą we własnym imieniu. Przy czym przedsiębiorcą są również wspólnicy spółki cywilnej w zakresie wykonywanej działalności gospodarczej.
  Przedstawiona definicja wskazuje, że przedsiębiorcą może być zatem każdy człowiek, który posiada pełną zdolność do czynności prawnych, czyli każda osoba pełnoletnia i nieubezwłasnowolniona. Ponadto przedsiębiorcami są osoby prawne  (spółki kapitałowe prawa handlowego), a także inne osoby prawne. Status przedsiębiorcy posiadają poza tym  jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej czyli głownie spółki osobowe prawa handlowego.
  Warto przy tym zwrócić uwagę na pewną specyfikę spółki cywilnej. Spółka taka bowiem jest de facto po prostu umową. W związku z tym, w przypadku tego typu spółki przedsiębiorcami są jedynie wspólnicy w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Samej spółce cywilnej nie przysługuje zatem status przedsiębiorcy.
  Należy ponadto podkreślić, że zgodnie z obowiązującymi przepisami opisane podmioty uzyskują status przedsiębiorcy, jeśli wykonują działalność gospodarczą. Działalność gospodarcza z kolei to zarobkowa działalność o charakterze wytwórczym, budowlanym, usługowym, handlowym, a także poszukiwanie i wydobywanie kopalin ze złóż. Przy czym działalność taka powinna być wykonywana przez przedsiębiorcę w sposób zorganizowany i ciągły. Więcej o przedsiębiorstwie i tajemnicy przedsiębiorstwa można przeczytać tutaj.

 7. Like
  Getiniak reacted to Monti_z in Dlaczego w idea banku nie ma konta w USD dolarowego?   
  Na moje pytanie na infolinii "Dlaczego w Idea banku nie ma konta w USD?" Pani uprzejmie odrzekła, że jest to decyzja biznesowa odgórna. Pytam się czy to koszty systemu SWIFT czy jakaś kara, a pani na to że przełączy mnie do osoby odpowiedzialnej i ... usłyszałem try again later... i krótki sygnał w słuchawce.
  Jakim trzeba być prezesem banku, ignorantem aby nie podać powodu zamknięcia kont w USD tylko wypowiedzieć wszystkim umowy w 2 tygodnie? Ja rozumiem że prezes Leszek C. jest 2 mld w plecy na Idea Banku ale klientów którzy pozostali tak się nie traktuje panie prezesie Czarnecki.
 8. Like
  Getiniak got a reaction from Czarny7 in Strata Idea Banku za rok 2018 - 1,892 miliarda zł netto!   
  Trzeba zacisnąć zęby. Raport był za cały ubiegły rok 2018. Pewnie wrzucili tam wszystkie brudy aby strata była maksymalna i pozwalała na mniejsze opodatkowanie zysku z roku bieżącego. Zobaczymy pod koniec maja raport za pierwszy kwartał 2019 - wtedy będzie można coś powiedzieć. Czy toniemy czy wypływamy.
 9. Like
  Getiniak reacted to Damian3487 in Co lepiej: wynajmować mieszkanie i płacić czynsz czy też może od razu wziąć kredyt i płacić raty?   
  Zdecydowanie lepiej kupić na kredyt i niech się zwraca z najmu
 10. Like
  Getiniak reacted to Malfoy in Strata Idea Banku za rok 2018 - 1,892 miliarda zł netto!   
  To już prawdziwa obsuwa na akcjach spółek L. Czarneckiego Idea Banku i Getin Noble Bank. gdzie obroty zostały zatrzymane przy -20%. Po tak złej informacji akcje Idea Banku spadły z 4,62 zł jeszcze wczoraj do 3,71 zł dzisiaj,
  a Getin Noble Bank z 1,74 jeszcze wczoraj do 1,38 zł dzisiaj. W kolejce stoi 100.000 akcji do sprzedaży co może zdołować kurs do 1,20zł za akcje jak jutro wznowią obroty. Przypominam ze zazwyczaj obroty są wstrzymywane kiedy kurs odbiega +-20% od kursu otwarcia. Notowania takiej spółki zostają wtedy zawieszone.
  Najgorsze w tym wszystkim jest że kapitał banku zmniejszył się z 2,52 miliarda zł rok temu do zaledwie  272,65 milionów złotych obecnie. Ciężko powiedzieć gdzie wyparowała ta kasa, bo sama afera Get Back chyba by aż tak nie położyła banku.
  KNF zaleca możliwie jak najszybsze zwiększenie funduszy własnych przez wzrost niewielkiego kapitału własnego. Przydałby się inwestor a w razie niepowodzenia bank zamierza przeobrazić się w bank specjalistyczny działający na mniejszą skalę niż obecnie lub/i sprzedaż swoich aktywów.
  Generalnie sytuacja Idea Banku odbiła się dzisiaj czkawką na notowaniach wszystkich banków działających w Polsce. W Europie i W Stanach w 2008 roku i później upadające banki (to big to fail) mogły liczyć na szeroką pomoc rządów które dokapitalizowały je pieniędzmi podatników. Czy tak będzie i w Polsce?
   
 11. Like
  Getiniak got a reaction from Witek in Idea - wycofanie z oferty rachunku walutowego prowadzonego w USD?   
  Niestety muszę potwierdzić. Dzisiaj dostałem wypowiedzenie konta w USD (załącznik). Od 1.04.2019 konto w dolarach nie będzie działać. Nie mam pojęcia dlaczego. IdeaBank napisał tylko że "nie mogą" po pierwszym kwietnia 2019 prowadzić kont w USD.
  Spekuluję że:
  1. Albo Łączą się w jeden bank z Getin Noble Bank i tną koszty
  2. Wchodzi inwestor rosyjski objęty sankcjami na transakcje SWIFT w USD.
  Dobrze by było aby wypowiedział sie w tej kwestii ktoś od nich z banku bo nie wiadomo w jakim to kierunku idzie i czy zamykać konto u nich czy nie.

 12. Like
  Getiniak reacted to Fabio in Idea - wycofanie z oferty rachunku walutowego prowadzonego w USD?   
  Witam,
  A co to za kwiatek sprezentowała nam Idea?:
   Zmiany w ofercie produktowej od 1.04.2019 dotyczą:
  - wycofania z oferty rachunku walutowego prowadzonego w USD (co spowodowane jest niemożliwością dokonywania przez Idea Bank od dnia 1 kwietnia 2019 r. rozliczeń transakcji w walucie USD),
  - wycofania usługi Mobilnego Wpłatomatu,
  - zaprzestania z dniem 1 kwietnia 2019 r. dokonywania przez Idea Bank rozliczeń transakcji w walucie USD, co spowodowane jest niemożnością świadczenia przez Bank tej usługi.
  Czemu Idea Bank nie może świadczyć usług w dolarach?
 13. Like
  Getiniak reacted to Fabio in Uchwała siódemkowa po myśli frankowców, czy będzie łatwiej wygrać z bankiem który udzielił kredytów w CHF?   
  Temat frankowiczów wciąż pozostaje na tapecie. Nadal widzimy walkę kredytobiorców, wciąż widzimy mniej lub bardziej opłacalne decyzje, nadal nie widać jeszcze w pełni światełka w tunelu. Nie ma jednak wątpliwości, iż Uchwala Siódemkowa Sądu Najwyższego to jak najbardziej dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o konsumentów, niekoniecznie gry w grę wchodzi dobro banków. Co więc się w tym temacie dzieje i jak sprawa wygląda w chwili obecnej?

  Do tej pory wielkich zmian nie było. Z racji tego, że sądownictwo w Polsce działa jak działa, a więc każdy sąd powszechny może wydać inną decyzję w zależności od tego, do jakiego miasta należymy, o tyle w kwestii Sądu Najwyższego - ,,słowo jest święte”. I tak więc według uchwały składu siedmiu sędziów Sądu Najwyższego  z dnia 20 czerwca 2018 roku decyzja odnośnie kredytów we frankach przechyla się w pozytywnym oddźwięku na stronę konsumentów. Co więc określił?
  Odniósł się od do klauzuli abuzywnych, a więc o nieuczciwych warunkach umowy.
  To właśnie one są podstawą w systemie ochrony konsumentów i na nich właśnie należy się opierać. Rzeczą najważniejszą powinna być kontrola umów pod kątem poszanowania interesów wszystkich konsumentów. Określił, iż umowę badamy według stanu w chwili jej zawarcia
  Dotąd banki uważały, że uczciwość umowy sprawdza się pod kątem tego, jak dany bank ją wykonał. Sąd zdecydował inaczej. Nie może być więc mowy, że bank ma rację mówiąc iż jasno określił warunki, a kursy były ustalane w sposób jak najbardziej uczciwy. Orzekł, że umowy kredytowe (przegląd kredytów np. tutaj) oprócz tego, że mogą być wadliwe, zdarzają się także i nieprzejrzyste dla samych przyszłych kredytobiorców Nieprzejrzystość umów jest najczęściej pojawiającym się problemem i tak też bank określił, iż przyszły kredytobiorca nie jest w stanie zrozumieć wszystkiego w chwili podpisania umowy.
  Sąd Najwyższy ,,stanął” niejako po stronie Konsumentów odnosząc się do tego, że  umowy frankowej nie da się naprawić następczo. Uznał, iż aneksy zawarte do umowy nie stanowią działania naprawczego. Co więc z tego wynika? Że po wielu latach oczekiwania frankowicze w końcu będą mogli walczyć o szczęśliwy finał.
 14. Like
  Getiniak reacted to Kmicic in Santander - klapa   
  Przejęcie Deutsche Bank w ogóle Santanderowi nie wyszło od strony technicznej. Ludzie wciąż składają reklamacje. Jedyne co mozna zobaczyc to przeprosiny banku na szajsbuku:

  Takie są komentarze ludzi którzy maja tam konta:
  "Przy poprzedniej awarii bank pobrał mi 50 zł gdy nie mogłem zrealizować wypłaty w bankomacie ... Pieniędzy nie dostałem, a odpowiedź banku była taka, że nie zwrócicie mi środków",
  "Ja rozumiem raz, drugi, trzeci… Generalnie jesteście w ciągłej przerwie"
  "Santander? Kończę spłacać kredyt i uciekam na zawsze! To koszmar a nie bank! Odmówili mi przedłużenia kredytu w rachunku bieżącym (raptem 18 tysiaków), bo z powodu choroby obroty spadły mi z 230 na 190 tysięcy rocznie! Śmiech na sali! I wszystkim radzę jak najszybciej opuścić to badziewie!"
  "Ludzie obudżcie się i przechodżcie do polskich banków, a w Polsce będzie jeszcze lepiej,przekonacie się o tym za jakiś czas.Te inne banki i parabanki to zdzierstwo i oszustwo."
  "Bank Zachodni a obecnie Santander ma chyba najgorszych informatyków ze wszystkich banków na polskim rynku bankowym. To są nieudacznicy i niedojdy. Nic nie potrafią dobrze zrobić. Trzeba czekać 3-4 dni żeby zobaczyć swoje aktualne saldo. Karta kredytowa zabiera automatycznie pieniądze, pomimo, że zostały wcześniej spłacone i saldo było zerowe itd itd."
  Także rada - zostawcie co hiszpańskie Hiszpanom, co niemieckie Niemcom i wracajcie do polskich banków.
   
   
 15. Like
  Getiniak reacted to Malfoy in Konto Direct w ING Bank Śląski - oferta i opinie   
  Konto Direct jest jednym z najczęściej wybieranych rachunków na rynku w ostatnim czasie. Zarówno placówka bankowa, jak również i samo konto oferuje klientom ogrom możliwości i przede wszystkim darmowych rozwiązań. Dziś chcielibyśmy wziąć je pod lupę sprawdzając dokładnie, co można otrzymać na taki rachunek się decydując.
  Konto Direct to przede wszystkim takie rozwiązanie, które daje nam wiele darmowych usług, co jest szczególnie ważne i istotne przy wyborze rozwiązania do zarządzania naszymi pieniędzmi. I tak otrzymamy stawiając na ten rachunek:
  0zł za prowadzenie konta- wyjątek wypłaty i wpłaty oraz przelewy w placówce 0zł za przelewy internetowe- wyjątek przelewy Express ELIXIR, BlueCash, SORBNET 0zł za kartę zbliżeniową Visa- jeśli zrobimy transakcje na kwotę minimum 300zł 0zł za wypłaty z bankomatów ING Bank Śląski i Planet Cash w całym kraju.
  Konto ING Direct - promocja przy otwarciu konta do 140 zł:
  Dużą promocją w miesiącu październiku jest możliwość zyskania dodatkowo 140zł w ramach prezentu. Co należy więc zrobić? Po pierwsze zakładamy konto do dnia 31 października 2018 roku przez Internet, a następnie do 28 lutego 2019 roku wykonujemy transakcję za minimum 1000zł BLIKIEM lub kartą.
  Dodatkowe 20zł otrzymać możemy wtedy, gdy dokonamy trzech płatności BLIKIEM przez Internet, a następne 20zł, jeśli na konto wpłynie wynagrodzenie od pracodawcy na kwotę minimum 1000zł.
  Drugą promocją jest możliwość zyskania dodatkowo 100zł za każdą osobę, która z naszego polecenia otworzy w tym banku konto. Otrzymać w taki sposób można do 1000zł łącznie.
  Konto Direct ING - ogrom różnorodnych możliwości.
  Wybierając to właśnie konto otrzymujemy mnóstwo korzyści i tego wszystkiego, co jest nam potrzebne pod ręką. Po pierwsze mamy dostęp do bogatej sieci bezpłatnych bankomatów, dzięki którym wypłacimy pieniądze bez ponoszenia z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Po drugie otrzymamy aplikację mobilną, która jest niezwykle przejrzysta, prosta w obsłudze, a do tego darmowa i gwarantująca pełen nadzór nad naszymi pieniędzmi. Po trzecie mamy możliwość wyboru takich płatności, które najbardziej nam odpowiadają. Ponadto z kontem Direct otrzymujemy także kartę kredytową, konto oszczędnościowe i mnóstwo promocji oraz rabatów, które przeznaczone są tylko i wyłącznie dla klientów banku.
  Jak widać Konto Direct otwiera przed klientami ogrom możliwości, dzięki którym możemy posiadać rachunek, jaki zapewni nam odpowiednie oszczędzanie i oczywiście dobre zarządzanie naszymi pieniędzmi karta jest za darmo jeżeli wydamy 300 zł miesięcznie w przeciwnym wypadku kosztować nas będzie 7 zł dla porównania w PKO BP jak nie wydamy kartą 200 zł to zabierają 8 zł czyli porównywalnie.
 16. Like
  Getiniak reacted to Fabio in Wonga ma problemy w UK a co w Polsce?   
  Jak możemy dzisiaj przeczytać na wielu większych portalach informacyjnych Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności. Jak to możliwe? Otóż okazało się że klienci którzy brali tam pożyczki przed 2014 rokiem lawinowo zgłaszają się do firmy z roszczeniami zapłaty odszkodowań za zbyt wysokie koszty naliczane w latach ubiegłych za pożyczki.
  Problemy firmy zaczęły się w 2014 roku kiedy to Financial Conduct Authority (Komisja do spraw regulacji pożyczek i kredytów w UK) wydała zarządzenie że Wonga postępowała nieetycznie dając pożyczki nawet osobom nie mającym zdolności kredytowej i tym samym celowo wprowadzając ich w większe koszty odraczania spłat kolejnych rat pożyczki które to odroczenia są w parabankach bardzo drogie.
  Wtedy to ogłoszono że nawet 330 000 klientom w UK długi mogą zostać umorzone. Roszczenia wciąż wpływają do firmy Wonga i ta jest na skraju upadłości.
  Inwestorzy w Wielkiej Brytanii dofinansowali Wongę w wysokości 10 mln funtów ale nie na długo to pomogło. Polski oddział mimo zakończenia roku 2017 na plus w wysokości 6 milionów złotych może być wystawiony na sprzedaż aby ratować finanse spółki matki w UK.
  Generalnie lepiej na razie tam nie pożyczać bo nie wiadomo jak sprawa z firmą się potoczy a jak wiadomo jeżeli spółka matka tonie to wysysa finanse ze spółek córek w innych krajach jak to miało miejsce we włoskim Unicredit kiedy ssał z PEKAO SA czy hiszpańskim Santanderze który ciągnął z BZ WBK.

   
×