Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

Lukasz

Moderatorzy
 • Content count

  188
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Lukasz last won the day on September 27

Lukasz had the most liked content!

1 Follower

About Lukasz

 • Rank
  Moderator

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

1,626 profile views
 1. Od pewnego czasu, a właściwie po wymuszonej śmierci Flasha i gier utworzonych przez niego, widać nieustanne dobijanie branży gier online. Gry które są wypuszczane przerywane są reklamami ja Kevin na Polsacie - tak często, że psują całą zabawę przykładem tego jest gra online Subway Surfer. Doczekała się ona wielu podróbek bez przerywania reklamami ale chyba nie tędy droga. W końcu komuś udało się zrobić emulator Flasha tak doskonały że prawie wszystkie legendarne gry działają. Zobaczcie choćby to: Łza się w oku kręci nie? Darmowa gierka online bez reklam jak to było jeszcze w latach 2000-2020... Tak bo pierwsze gry dla dzieci powstawały w wersji Flasha nr 5 właśnie w 2000 roku.
 2. Ciekawe, stare klasyczne gry online przegladarkowe, takie jak super Mario i z cyklu Tower Defense: spiel affe Mozna chwile pograc, chociaż szkoda że Flash juz nie działa bo obecne gry HTML5 do piet flashowym produkcjom takim jak np. Epic War czy Jack Smith nie dorastaja.
 3. W obliczu galopującej już globalnie inflacji czy pożyczki prywatne mają jeszcze jakiś sens? Miałyby gdyby były udzielane na uczciwych zasadach. Niestety rynek ten bardzo ucierpiał przez wielu naganiaczy z krajów afrykańskich, szczególnie na zachodzie. Przy inflacji przekraczającej 5%, co można bez trudu zauważyć w sklepach po drożejących produktach jest strach i ryzyko brać teraz kredyt w banku ze zmienną stopą procentową. Kredyt ze stałą stopą procentową będzie nas więcej kosztował przez podniesienie kosztów marży i prowizji bo bank też nie chce stracić przy ewentualnej podwyżce oprocentowania w trakcie spłacania kredytu przez klienta. Rozwiązaniem więc jest poczekanie aż polityka postzarazowa na świecie się unormuje - brak masowego dodruku pieniądza, koniec ze straszeniem i zamykaniem gospodarek albo wzięcie pożyczki od rodziny. Więcej nt. kredytów prywatnych w innych krajach jak np. Szwajcarii można przeczytać tutaj: https://www.de.kbkinfo.com/kredit-von-privat-zu-privat Węgrzy, Czesi i Rosjanie już podnieśli stopy procentowe reagując na wzrost inflacji. Na co czeka RPP w Polsce?
 4. Rzecznik Finansowy proponuje skargę nadzwyczajną jako rozwiązanie dla osób które kiedyś przegrały proces frankowy z bankiem. Ma to umożliwić dochodzenie do sprawiedliwości kredytobiorcom przy obecnej linii orzeczniczej sądów która przebiega na korzyść klientów banków. Więcej na: https://www.kbkinfo.com/skarga-nadzwyczajna-do-sn-dla-wszystkich-ktorzy-wczesniej-przegrali-sprawy-frankowe Pozostaje mieć nadzieję że wkrótce Sąd Najwyższy rozwieje jeszcze kilka wątpliwości dotyczących tych kredytów we frankach szwajcarskich a Rzecznik Finansowy nie będzie miał już z tymi kredytami wiele do czynienia.
 5. Biorąc pod uwagę fakt, że święta coraz bliżej zwróciłem uwagę na artykuł Zuzanny Brud z serwisu Bankier.pl gdzie zostają przeanalizowane 3 sposoby sfinansowania zakupu nowego telewizora w cenie 3.000 zł. Przy porównaniu wzięto 3 opcje: kredyt gotówkowy kredyt odnawialny w koncie osobistym kredyt ratalny w karcie kredytowej Zaskoczyły mnie nieco wyniki tego porównania, gdyż najtańszym rozwiązaniem okazał się zakup na raty. Średni koszt takiego rozwiązania to 250 zł. Najdroższym rozwiązaniem był kredyt gotówkowy, którego koszty wyniosły przeciętnie 390 zł. Dodam, że finansowanie zakupu telewizora miało być rozłożone na 12 miesięcy. Średnie koszty poszczególnych żródeł finansowania były wyliczone na podstawie oferty 10 banków. Okazuje się, że tak reklamowane kredyty gotówkowe wcale nie są takie tanie jakby mogło się wydawać. Jak Wy zamierzacie finansować zakupu na święta. Macie odłożone jakieś środki czy też udajecie się do banku po jakiś kredyt świąteczny ?
×