Jump to content
Sign in to follow this  
Monti_z

Dlaczego w idea banku nie ma konta w USD dolarowego?

Recommended Posts

Na moje pytanie na infolinii "Dlaczego w Idea banku nie ma konta w USD?" Pani uprzejmie odrzekła, że jest to decyzja biznesowa odgórna. Pytam się czy to koszty systemu SWIFT czy jakaś kara, a pani na to że przełączy mnie do osoby odpowiedzialnej i ... usłyszałem try again later... i krótki sygnał w słuchawce.

Jakim trzeba być prezesem banku, ignorantem aby nie podać powodu zamknięcia kont w USD tylko wypowiedzieć wszystkim umowy w 2 tygodnie? Ja rozumiem że prezes Leszek C. jest 2 mld w plecy na Idea Banku ale klientów którzy pozostali tak się nie traktuje panie prezesie Czarnecki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest LCi
Cytat

Dlaczego w Idea banku nie ma konta w USD?

A jaka ma być sytuacja banku skoro wszedł do niego kurator: https://www.money.pl/gielda/kurator-w-idea-banku-bezterminowo-bedzie-mial-szerokie-uprawnienia-6381879389267585a.html

Wchodzi bezterminowo i będzie nadzorował pracę prezesa i naciągaczy od GetBack chociaż oni już pewnie siedzą z zarzutami. Przychody Idei spadają szybciej niż koszty tego banku i może faktycznie byc sprzedany za przysłowiową złotówke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast biadolić jak w Idea Banku jest źle można otworzyć portfel w rkantor.com (nie trzeba konta bankowego), kantor ten był  kiedyś Raiffaisena teraz BNPParibas. Mamy tam ze 20 walut, wirtualny portfel z wszystkimi numerami kont do odpowiednich walut (formularz sam poda konto po wpisaniu waluty). Jest tam też oczywiście rachunek w USD. I tak możemy sobie np. dolary wypłacić bez prowizji i stratnego przewalutowania z PayPal na Transfer Wise (Dodaj bank amerykański w PayPal - dodanie wymaga telefonu na infolinię bo formularz nie przepuszcza) a stamtąd do rkantoru.

Tam w RKantorze przeliczyć na złotówki po dobrym kursie i przelać do polskiego banku. Ot i cała filozofia.

Edited by Getiniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×