Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
Julka Krzeptoń

Gdzie korzystnie ulokować swoje zaoszczędzone pieniądze?

Recommended Posts

Kasyno odradzam, giełda... hmmm są teraz spadki wiec jak ktoś sie zna to można kupować akcje o ile na Ukrainie nie będzie gorzej. Jak sytuacja na wschodzie sie uspokoi to indeksy pójdą w górę. Jeżeli nie chcesz ryzykować to polecam lokaty Optima ma na 4% a Idea na 4,5%.

 

Wszystko zależy ile chcesz zainwestować bo jak mówimy o większej kasie to może kup coś na wynajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie korzystnie ulokować swoje zaoszczędzone pieniądze? Zależy mi na wysokiej stopie zysku.

Szkoda, że nie napisałaś ile dokładnie chcesz zainwwestować, i czy interesuje Cię inwestowanie ryzykowne czy mniej ryzykowe. Na rynku inwestycyjnym spotkasz się z różnymi typami inwestowania np. inwestowanie w obligacje skarbowe, w nieruchomości, obrazy czy też złoto. Moim zdaniem dobrym sposobem na wybór metody inwestowania jest sprawdzenie stóp zwrotu i tak np. na dzień dzisiejszy stopy zwrotu w przypadku funduszu inwestycyjnego BPH Akcji Dynamicznych Spółek wynoszą 15,47% po upływie 12 miesięcy, 24,47% po upływie 24 miesięcy oraz 87,11% po upływie 60 miesięcy. żródło: http://www.bphtfi.pl/klienci-indywidualni/fundusze-inwestycyjne/fio/bph-akcji-dynamicznych-spolek/ :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby uzyskać wysoką stopę zysku chyba najlepszym pomysłem byłaby dywersyfikacja portfela. Tak jak powiedzieli użytkownicy przede mną - warto zastanowić się nad funduszami inwestycyjnymi, ponieważ to jeden z lepszych sposobów na ulokowanie pieniędzy. Na pewno bierne inwestowanie, chociażby w lokaty bankowe, nie jest efektywnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pomnażanie swoich oszczędności. Wracając do FI - niedawno zainteresowałam się tym subfunduszem - http://www.novofundusze.pl/fundusze-inwestycyjne/novo-zrownowazonego-wzrostu/. Aktywa dzielone są na polskie i zagraniczne akcje (do 70%), a także na bony i obligacje skarbowe (również do 70%).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o lokaty to najwyżej oprocentowane ma Idea, czasem Getin, ale ten ma problemy podobno. Jest też sporo promocyjnych lokat na start, ale większość jest ograniczona do 10 tys. nieliczne mają większe kwoty maksymalne np. lokata bezkarna w BGŻ Optima do 100 tys.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy polegałabym tak w 100% na funduszach inwestycyjnych... Nie jest to wbrew pozorom taka opłacalna opcja ponieważ jest to co jak co ale troche niebezpieczne w obecnych zawirowaniach rynkowych. Nikt nie da Ci 100% pewnosci,że dany fundusz zarobi. Jesli jesteś typem ryzykanta to ryzykuj Sama nie jestem tak więc wybieram lokaty oraz konta oszczędnościowe. Same konta oszczędnościowe wcale nie są tak poza tym nieopłacalne.

Zerknij sobie tutaj:

http://konto-w-banku.pl/najlepsze-konto-oszczednosciowe/

Mozesz sobie poczytać o tym jaką ciekawą ofertę ma Nest bank. Możńa tam zarobić więcej niż na lokacie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

polecam fundusze inwestycyjne

 

Pytanie jest raczej o lokowanie pieniędzy, a nie inwestowanie. Inwestowanie to ryzyko. Jak ktoś się nie zna to raczej straci, aczkolwiek autor napisał, że zależy mu na wysokiej stopie zysku. Przy czym jak zadaje takie pytania, to raczej się nie zna na inwestowaniu i będzie miała wysoką stopę tylko, że nie zysku, a straty.

 

Fakt, że nie ma gdzie obecnie lokować pieniędzy. Najlepsza lokata to lokata Happy http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/lokata-happy-cloud-power-w-idea-bank.html i lokata Happy Plus w Idea Bank, ale to na 3 miesiące, a potem już nie ma gdzie. Lokaty są teraz strasznie słabe. Nie pamiętam okresu, że było tak kiepsko z lokatami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cinucha22

W tej chwili lokaty są oprocentowane prawie tyle ile wynosi inflacja, więc zysk prawie, że zerowy.

 

@propabilistyk

Sam nie inwestowałem w takie coś, więc nie mam opinii. Dlatego napisałem "chwalą się", a nie "inwestorzy zarabiają".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam zastanowić się nad inwestowaniem w programy partnerskie. Marketing internetowy stale się rozwija i warto skoncentrować swoje działania na inwestowanie w tym kierunku. Jest naprawdę sporo artykułów na ten temat ale mnie osobiście bardzo przypadł do gustu ten http://performance360.pl/najlepsze-programy-partnerskie-zarabianie-programach-partnerskich/ W jasny i przejrzysty sposób tłumaczy czym są programy partnerskie,na jakiej zasadzie działają i jak można na nich zarobić. Polecam i wam go przeczytać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gucek

zgadzam sie z przedmówcą, zecydowanie nieruchomości na wynajem. inwestycje te stosunkowo szybko sie zwracają. Ja kupiłem już rok temu apartament pod turystów w Rowach nad morzem i muszę powiedzieć że wygląda to lepiej niż zakladałem na poczatku. nie spodziewałem się ze apartamenty faktycznie cieszą się zainteresowaniem przez cały rok, nie tylko w sezone letnim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

inwestycje w nieruchomości są pewnie dobrym pomysłem ale są też ryzykowne. Dziś nieruchomości w miastach sa bardzo drogie, ale w perspektywie lat stanieją, więc inwestycja może się nie zwrócić

Share this post


Link to post
Share on other sites

nieruchomości dobra sprawa, aczkolwiek czasochłonne zajęcie i trzeba dbać o to aby mieszkali w nim ludzie, którzy dbają o mieszkanie. ze swojej strony polecam inwestowanie w kruszce - złoto i srebro, ale czyste, żadnych biżuterii. aby przekonać się, że to dobry pomysł warto sprawdzić wykresy przedstawiające historyczne ceny złota i srebra. kruszce nigdy nie tracą wartości do zera. w okresach kryzysów zyskują na wartości nawet kilkukrotnie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto inwestować swoje pieniądze w nieruchomości, to może szybko się zwrócić, jeśli pomyślimy o wynajmie. Można przeczytać nawet artykuł o mieszkaniach we Wrocławiu pod wynajem na http://maxmag.pl/gdzie-kupic-mieszkanie-na-wynajem-we-wroclawiu-najciekawsze-inwestycje-deweloperow-z-wroclawia/ . Może ktoś skusi się na zakup nieruchomości właśnie w tym mieście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×