Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szykują się zmiany w prawie pracy dot. umów o dzieło , zlecenia itp itd. Umowy śmieciowe mają być "uzusowione" więcej tu.. Lepiej dla wykonawcy gorzej dla przedsiębiorców którzy będą musieli odprowadzić podatek i składkę ubezpieczenia. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pdobno mają być jeszcze nowsze umowy - umowy projektowe. Moim zdaniem powinni zostawić umowy śmieciowe takie jakie są, ponieważ dla wielu ludzi to jedyna szansa na utrzymanie rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinni wprowadzać zmian związanych z kształtem umów, ale skupić się nad kontrolowaniem ich stosowania. Nie powinno być tak, że ktoś przez rok pracuje na umowę o dzieło. Według mnie niewyobrażalne jest to, że ludzie pracujący normalnie na etacie nie mają umowy o pracę tylko właśnie umowy o dzieło czy zlecenie. Czasem bywa też tak, że umowa o zlecenie leży gdzieś w firmie bez podpisu na wypadek jakieś kontroli.

 

Gdyby stosowanie umów o dzieło i o zlecenie było bardziej kontrolowane, nie byłoby z tym tyle problemu. Same umowy nie są czymś złym, bo miały głównie na celu zwiększenie elastyczności zatrudnienia (ale oczywiście nie takiego, które powinno się wiązać z umową o pracę).



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alicja jak to nie ma się z czego cieszyć? Ma swoją pierwszą pracę, może zostałaś inaczej wychowana, że to państwo wszystko Ci daje, ale nie ma co liczyć na państwo, rzesze emerytów mogą Ci to powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nierówna konkurencja. Staja 2 firmy do przetargu, jedna pracowników ma bez zus, inna na pełny etat. Wiadomo, która ma wieksze koszty realizacji zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba miłościwie nam panujący zapomnieli o podstawowej lekcji ekonomi - krzywej Laffera, która oznacza ze nie zawsze wzrost podatków(danin na ZUS) będzie równoznaczny ze wzrostem dochodów państwa i jednostek budżetowych - zwyczajnie jeszcze bardziej pogłębi się szara strefa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety

chyba miłościwie nam panujący zapomnieli o podstawowej lekcji ekonomi -

krzywej Laffera, która oznacza ze nie zawsze wzrost podatków(danin na

ZUS) będzie równoznaczny ze wzrostem dochodów państwa i jednostek

budżetowych - zwyczajnie jeszcze bardziej pogłębi się szara strefa. 

Dokładnie,

też się z tym zgadzam. Będzie tylko gorzej... Jakby ktoś miał problemy z

pracodawcą i jest zatrudniony na śmiecówce, to polecam ten serwis http://kadrowo-placowe.info.pl/ Już kilka razy pomobli mi rozwiązac problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy bedzie lepiej dla kogokolwiek innego niz politycy. Moim zdaniem maja za malo pieniążków i tylko myslą, jak od nas więcej wyciągnąć. Przedsiębiorców to nie dotknie, bo odlicza sobie składki od wypłaty i jak zwykle wszystko uderzy w wykonawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal szerzą się umowy śmieciowe typu: 500zł na umowie reszta premia... Przecież to jest karygodne. Rozumiem, że przedsiębiorca musi kombinować bo kraj r**ha swoich obywateli, ale dlaczego to głównie wykonawcy mają cierpieć. Ludzie, dzięki którym ten syf się w ogóle trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz chyba już musisz mieć jeśli nie pracujesz gdzieś na etacie?? Umowy śmieciowe są dobre jak ktoś w jednej firmie pracuje na etacie, to może sobie w innej dorobić dodatkowo, a jakby miał płacić składki i Zusy to się nie będzie opłacało ani pracodawadcy ani wykonawcy. Dużo ludzi by na tym straciło jakby wszystkie były oskładkowane, pracę by potracili itp.  Szczerze mówiąc to ja o te swoje składki, które odprowadzam jestem pełna obawa patrząc na to co się dzieje. Niby na swoją emeryturę, ale w praktyce nie jest to tak wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×