Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
JanekW

Inne firmy inwestujące w złoto

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie inne firmy, które inwestują pieniądze w złoto? Jeśli tak to czy możecie podzielić się na forum opiniami o nich? Które funkcjonują na zasadzie Amber Gold, a które rzeczywiście dokonują realnych inwestycji i są rzetelnymi instytucjami finansowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od tego jak w rzeczywistości kształtowały sie ceny złota za uncję aż do dzisiaj:

 

wykres_zloto_1984_2012.gif

 

Czyli generalnie złoto drożeje. A dzieje sie tak przede wsszystkim dlatego że nastepuje deprecjacja pieniądza i to każdego a szczególnie dolara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tam pytał czy znamy jakies firmy. Kolego wiesz jest dużo "fimr" nie nazwał bym tego tak. Jednak nie każda firma, jest odpowiednia do swojej roboty. Ma zachowanie bardzo agresywne. Jednak jak chcemy zainwestowac chodz kilka złoty, wyczyszczą nas z ostatnich kilka set złotych jaie mamy w kieszeni.

 

po co teraz, jak mamy taką sytuację w Polsce inwestować w Złoto ?

nie warto, stracisz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie inwestował teraz w złoto. W co innego to tak, ale w peną rzecz. Nie chodzi mi o sprzedaż krawatów tylko coś co da zysk pierw kilka tyś złoty, potem więcej itd.

Cięzko zarobić sybko, i sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma, co inwestować. Chyba, że postawisz firmę komputerową w dolinie krzemowej;) intern by cię nawet nie dopuścił;)

Możesz zająć się nie wiem sprzedażą hurtową. Mój znajomy dogadał się ze sklepem takim jak mix czy coś. Nie podam nazwy, i sprzedaje ich sprzęt oczywiście wszystko legalnie. Wysyłka idzie ze sklepu, narzuca sobie jakiś lekki procent zarobienia i tylko zazwyczaj jest to wysyłka, gdzie ma podpisaną umowę z kurierem i nie płaci w ciul za wysyłkę tylko praktycznie za frez.. Zarabia do 2 tyś miesięcznie przy sprzedaż 3-4 tv i pralki lub kuchenki.

Ogólnie okay / nie wiem, na czym można zarabiać na pewno nie na złocie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy Amber Gold było najbardziej znaną firmą.No i widzisz jak skońcczyło. Co do wypowiedzi powyżej, nie wiem panowie co wy "pieprzycie". Żaden z was konkretnie nie odpowiedział na pytanie postawione w temacie, zresztą nikt tutaj nie pytał się o pomysły na zainwestowanie, bądż utopienie pieniędzy, tylko o złoto. Nie rozumiem też opinii osób, które mówią, że nie warto inwestować w złoto. Pewnie, że warto, przecież jego wartość cały czas rośnie i rosnąć będzie dopóki kryzys finansowy nie zostanie na dobre zażegnany, a do tego jeszcze bardzooo długa droga. Jeżeli zaś chodzi o pośredników w inwestycje w złoto, to ja się pytam po co? Czy nie lepiej wejść na allegro, zamówić sobie kilka/naście uncji i trzymać je sobie w domu? Mamy wówczas do SWOJEGO złota bezpośredni dostęp, kiedy chcemy możemy je sobie sprzedać chociażby na aukcji, od nikogo nie jesteśmy zależni (wyłącznie od rynku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W złoto swego czasu inwestowała (pieniądze klientów oczywiście), firma Flexworld, która utrzymywała, że posiada udziały w dwóch kopalniach złota w Republice Południowej Afryki. Co więcej, oferowała także inwestycje w złoża diamentów. Tak czy siak twierdziła, że "zrobi" wynik sięgajacy 60 procent zysków. Oczywiście, trafiła na listę KNF, co teraz się z nia dzieje nie wiem i nie chcę wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest, że jak ktoś daje dobry biznes np.: w złoto to muszą trafić na czarną listę, szkoda... Kiedyś tego nie było. Firmy, jakie dawały inwestować jakąś sumę, bo w złoto to raczej nie było, ale w kasę tak. Zarobił, likwidacja lokaty i kasa w całości trafia do naszej kieszeni.

Teraz zakładasz lokatę po np.: roku chcesz wypłacić kaskę a ty lipa firma się zwinęła i już...

 

No teraz nie można w nic inwestować najwyżej w rodzinę, ja tak robię pakuję w domu i naukę dla siebie, jak bym miał nie wiem, jaką inwestycję nie zgodziłbym się zainwestować w złoto chodzi o Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie inne firmy, które inwestują pieniądze w złoto? Jeśli tak to czy możecie podzielić się na forum opiniami o nich? Które funkcjonują na zasadzie Amber Gold, a które rzeczywiście dokonują realnych inwestycji i są rzetelnymi instytucjami finansowymi?

Wejdż na Gold Finance tam się tez inwestuje w złotko :)

Ale ja już się w to nie bawię po Amber Gold - kto wie ile jeszcze takich firm w naszym kochanym kraju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zakupić złoto, ale nie w celu zarobku, a bardziej w celu zabezpieczenia

Złoto można kupić jako zabezpieczenie, ale trzeba to zrobić wtedy gdy jest tanie na przykład po jakiejś korekcie na rynku złota. Najelpie też chyba fizycznie je kupić. Edytowane przez Sylvia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×