Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

torres

Użytkownicy forum
  • Content count

    12
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2
  1. Kredyt na modernizację domu jest dość popularny w krajach Europy Zachodniej co można zobaczyć np. tutaj: https://www.de.kbkinfo.com/vorteile-und-nachteile-vom-modernisierungskredit U nas kredyt taki np. na fotowoltaikę czy pompę ciepła i likwidacje starego kopciucha jest trudniej dostępny stąd opłaca się korzystać z dofinansowania i ulg zapewnionych przez programy państwowe i dotacje z gmin i powiatów. Spoglądając na plany rządowe warto się pospieszyć bo od 2022 roku rozliczanie z dostawcą energii będzie odbywało się nie na zasadach barteru jak obecnie a na zasadach wolnorynkowych gdzie cena odsprzedaży energii będzie niestety dużo niższa niż cena jej kupna.
  2. Coraz więcej informacji przecieka z Ministerstwa Finansów w sprawie Nowego Ładu. Wygląda na to że przedsiębiorcy będą chętniej wybierali ryczałt, którego stawki mają być obniżone. Podatek liniowy stanie się mniej opłacalny w nowym planie rządu. Więcej szczegółów na ten temat tutaj: https://www.kbkinfo.com/na-podatku-liniowym-nie-bedzie-kwoty-wolnej-od-podatku-liniowka-czy-ryczalt-co-sie-bardziej-oplaci-od-2022-roku Wszystko co dobre się kończy i popularna liniówka dla szeregu wolnych zawodów przestanie po prostu być opłacalna. Przedsiębiorcy którzy nie będą mogli przejść na ryczałt, nie wykonujący wolnych zawodów pewnie na podatku liniowym pozostaną.
×