Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

JanekW

Użytkownicy forum
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

 1. Jestem w posiadaniu rozbitego samochodu, zbliża się termin zapłaty OC, dlatego też chciałbym auto wyrejestrować. Czy ktoś mógłby przedstawić krok po kroku jak to zrobić?
 2. Niebawem kończę studia i jestem zainteresowany założeniem własnej działalności gospodarczej. Co możecie mi doradzić? Jak znależć najlepszy bank, który udzieli mi pożyczki?
 3. Czy te dwie karty kredytowe czymś w ogóle się od siebie różnią? Jestem laikiem w tym temacie, a chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej.
 4. Zdecydowanie konto Alior Sync? Czemu. Oto kilka podstawowych argumentów. 1. Przede wszystkim to zero złotych za prowadzenie konta. Tak, tak zdaję sobie sprawę z tego, że w mbanku też nic za konto nie płacę, ale... patrz punkt drugi... 2. Cashbach w wysokości 5% - flagowa propozycja i produkt alior sync. Moim zdaniem zrobili nim furorę przyciągając wszystkich wyjadaczy sklepów internetowych oraz większych portali jak allegro czy ebay. Jak na razie nie mają sobie równych. W tym miesiącu dostałem zwrotu 30zł, a moje zakupy nie były jakieś imponujące. Podejrzewam, że internetowi zakupoholicy i maniacy aukcyjny są w stanie wyciągnąć dużo więcej, nawet kilka stów. W mbanku nie słyszałem o jakimkolwiek cashbacku. 3. 0 zł za przelewy natychmiastowe - i jest tych przelewów, aż 10. Mi w zupełności wystarcza w tym miesiącu wykorzystałem 2. W Mbanku? Są płatne. 4. Wypłaty ze wszystkich bankomatów są jak na razie w Alior Sync zupełnie za darmo. To niesamowita wygoda. Nie muszę jak do tej pory szukać konkretnych bankomatów, idę do tego, który mi akurat odpowiada. W mbanku opcja taka obłożona jest opłatami i prowizjami. W powyższym pojedynku 4:1 dla konta Alior Sync. Wybór jest chyba oczywisty. I nie ma znaczenia czy jesteś student czy nie. Skoro wszystko za darmo i jeszcze oddają kase, to czemu by nie skorzystać?
 5. Czy znacie inne firmy, które inwestują pieniądze w złoto? Jeśli tak to czy możecie podzielić się na forum opiniami o nich? Które funkcjonują na zasadzie Amber Gold, a które rzeczywiście dokonują realnych inwestycji i są rzetelnymi instytucjami finansowymi?
 6. Dziwna praktyka banku PKO BP

  Pewnie czysty przypadek:) Tak czy siak dostałbyś ten list i tyle. Bank miał pecha, że się spóżnił, a Ty szczęście, że się pośpieszyłeś, bo moim zdaniem PKO to niezbyt dobry wybór...
 7. Pekao - lokaty

  Mnie również dziwi jak takie lokaty znajdują potencjalnych klientów. Przecież to po prostu zamrażarka pieniędzy, która i tak nie gwarantuję, że po wyjęciu z niej "zamrożonego" produktu, będzie on nadawał się do spożycia;)
 8. PKO S.A Z LEKKA WALĄ W...

  Podejrzewam, że listy takie wysyłane są z automatu. Znając życie zrobiłeś awanturę bogu ducha winnym paniom w banku, które nie mają nic wspólnego z wysyłaniem do Ciebie listów. W większości banków jest tak, że gdy trzymasz tam bardzo niskie kwoty, to po jakimś czasie prowizje i opłaty za obsługę po prostu Ci je pożerają, a Ty stajesz się "dłużnikiem" w świetle prawa. Nie przekreślałbym od razu tego banku, choć pewnie zdenerwowałbym się tak samo jak Ty, gdyby taka sytuacja przytrafiła się mojej skromnej osobie:)
 9. Tak, karta debetowa w Alior Sync to zarówno karta, dzięki której możesz wypłacać pieniądze z bankomatu oraz karta kredytowa - za pośrednictwem której możesz skonfigurować i uzupełnić o daną kwotę konto PayPal. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej alior sync. Swego czasu był tam link i instruktarz, w którym krok po kroku pokazane byłło co zrobić by powiązać kartę debetową alior sync z kontem PayPal
 10. Alior Bank vs Alior Sync?

  Jak słusznie zauważyłeś alior sync to wyłącznie produkt bankowy, a nie nowy bank. Dlatego też myślę, że tradycyjne konto w Alior Banku przeznaczone jest dla osób, którzy nie są zwolennikami nowinek technologicznych i im dotychczasowe opcje na rachunku w zupełności wystarczą. Alior Bank poszedł w bardzo dobrym kierunku. Z jednej strony jest to w dalszym ciągu bank oferujący tradycyjne usługi dla rzeszy swoich klientów - z drugiej przyciągnął masę młodych ludzi, dla których alior sync to absolutna konieczność w dzisiejszych czasach. Alior Bank jako jedyny w Polsce pogodził ze sobą dwa pokolenia i trafił do najszerszego grona odbiorców. Wywołał również niemałe zamieszanie na rynku bankowości elektronicznej w Polsce.
 11. SKOK-i przechodzą pod kontrolę KNF

  32 złote przez kilka lat przez miesiąc, a potem pobiorą sobie prowizję w postaci całych oszczędności i znikną z rynku
 12. Marcin P - Prezes Amber Gold

  Co zaś się tyczy prezesa Amber Gold - powinna być możliwość konfiskaty jego mienia i zakaz dziedziczenia jego majątku przez członków rodziny. Przecież ten facet w tym momencie nawet gacie ma za obce pieniądze. Jakim prawem dawać mu kolejne szanse skoro już dał dowód na to, że z nich nie skorzysta? Pocieszający dla mnie może być fakt, że może jak wyjdzie to znajdzie się desperata, który nie będzie miał już nic do stracenia i ukarze pana prezesa tak jak mu się to należy.
 13. uwaga na Providenta !

  Należałoby zadać pytanie czemu ludzie dokonują pożyczek w tego typu instytucjach? Może po prostu są do tego zmuszeni, bo ich sytuacja materialna jest naprawdę fatalna?
 14. Dziwna praktyka banku PKO BP

  Od 17 roku życia posiadam konto w banku PKO. W tym roku zdecydowałem się je zlikwidować ze względu na dwie przyczyny. Pierwsza to to, że dostałem od nich pismo, z którego wynikało, że od września PKO wprowadza większe opłaty zarówno za prowadzenie konta jak i przelewy. Druga, że pojawił się Alior Sync ze swoim cashbackiem 5%. Poszedłem do PKO zlikwidować konto, pani zrobiła to bez problemu i szemrania. Kilka dni póżniej dostałem list z atrakcyjną ofertą prowadzenia konta, oczywiście za darmo. Dlatego dziwi mnie, po co najpierw straszono mnie dużymi opłatami? Czemu dostałem list już po likwidacji konta? Nie można było tego wszystkiego załatwić wcześniej? Ja raczej i tak przeszedłbym do innego banku, ale tysiące innych klientów może skorzystałoby z oferty PKO? Taka polityka chyba do niczego nie prowadzi.
 15. Odbywa się to w sposób automatyczny i w następujący sposób: 1. Kupujemy coś na aukcji allegro powiedzmy za 100zł 2. Dokonujemy płatności poprzez "Płacę z Alior Sync" 3. W następnym miesiąciu, siedem dni roboczych od konkretnego dnia wpłaty poprzedniego miesiąca otrzymujemy cashback. Wiem z praktyki, bo posiadam to konto i jestem z niego niesamowicie zadowolony. Mam nadzieję, że usługa cashback na długo zabawi w ofercie tego banku. Polecam wszystkim, którzy dużo kupują w internecie. Jak wynika z prostego rachunku - można naprawdę wiele zaoszczędzić.
×