Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
Dłużnik2k18

Konto Oszczędnościowe juz nieopłacalne ?

Recommended Posts

Jest wiele mozliwości

konto oszczędnościowe

lokata

indywidualne konta emerytalne ( chociaż tutaj trzeba liczyć się z tym, że wyciągnie się pieniądze dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego)

Ewentualnie ubezpieczenie, które jednocześnie odkłąda na nas pieniądze. Jak tutaj

Zdecydowanie warto jest oszczędzać bo nie wiemy jak będzie wyglądała nasza emerytura, a nie zapowiada się dobrze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety jest jak jest. Osobiscie bardzo zdenerwowało mnie wzięcie sobie pieniędzy z dodatkowych funduszy emerytalnych... Po co w takim razie to wprowadzali skoro chcą od razu zabierać? 

Ze swojej strony tak jak osoba powyżej równiez polecam ubezpieczyc sie dodatkowo w jakimś towarzystwie ubezpieczeń.Jesli dopadnie nas czy członka naszej rodziny choroba czy wypadek, pieniądze z ubezpieczenia pozwalają pokryć koszta leczenia, rehabilitacji czy nawet w niektórych przypadkach spłacic kredyt.  Sporo dobrych pakietów ubezpieczeń oferuje firma Nationale Nederlanden:

https://www.nn.pl/ochrona-plus

Jest to dobre zabezpieczenie kredytu albo innych zobowiązań finansowych. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ile ludzi tyle pomysłów 

Najbezpieczeniejsze są konta oszczędnościowe oraz lokaty Nie służy to do zarabiania ale do tego aby chronić pieniądze przez inflacją.

Natomiast jeśli chcecie zarabiać możecie zastanowić się nad funduszami inwestycyjnymi, które dają o wiele większą szansę na dobry zarobek. Wybór należy do Was.
Jesli chodzi o kryptowaluty to moim zdaniem ich czas powoli sie kończy i ogólnie jest wiele innych znacznie lepszych sposobów inwestowania:
https://www.kobietaxl.pl/spoleczenstwo/n,45761,poduszka-finansowa-poznaj-sposoby-odlozenia-pieniedzy-na-czarna-godzine.html

Na stronie jest opisane jak zgromadzić sobie taka poduszkę finansową.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konta oszczędnościowe nie są tak opłacalne jak kiedyś, ale nadal są bezpieczną bazą dla oszczędzania i przechowywania pieniędzy. Wolę już takie oszczedności lub korzystanie z lokat, niż sięganie po ryzykowne inwestycje, których zwrot może nastąpić za kilka lat, albo wcale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem, na początek fajna opcja, ja ogólnie jestem z atym, żeby jednocześnie stosować pare form oszczędzania. Ja na przykład mam taką lokate https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/  gdzie wrzucam połowe oszczędności, kolejną połowe rozdzielam na złoto i bitcoina i tak sobie oszczędzam :) myśle,że forma nie jest aż tak ważna (o ile jest w miare bezpieczna oczywiscie) jak to , żeby po prostu regularnie wpłacać i nie ruszać tej kwoty, chyba, że chcesz zainwestować. Najpierw skup się na tym, żeby wyrobić w sobie nawyk oszczędzania :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że konto oszczędnościowe jest fajne, nie mniej jednak coraz  więcej ludzi decyduje się w coś zainwestować, ale pamiętaj, że inwestycja wiąże się z ryzykiem straty, a w przypadku konta oszczędnościowego, pieniądze po prostu sobie leżakują. Jeśli nie jesteś pewien co do konta sprawdź tutejsze oferty : http://bankowe-konta.info/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inwestować możemy w różnego rodzaju instrumenty finansowe. Jednak nie wszystkie będą dla nas najlepsze. W internecie wpadłem na stronę https://teatrhothaus.pl/numizmatyka-stare-monety-jako-prezent-swiateczny-i-inwestycja/  która opisuję tematykę numizmatyki jako sposobu na inwestycję. Dlaczego warto inwestować w numizmatykę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego uważacie, że konta oszczędnościowe są już nieopłacalne? Wszystko zależy od tego na jaki okres chcemy ulokować kwotę i jaki zysk chcemy osiągnąć... Nie myślałaś o lokacie? Jest łatwiejsza i wygodniejsza niż zakładanie konta. Sama ostatnio korzystałam z jednej. Jak szukałam informacji na temat jakie banki oferują jakie oprocentowanie to natrafiłam na ranking lokat: https://najlepszelokaty.pl/ranking-lokat#kwotaMin=50000&od=1m&do=12m&dodatkoweOpcje=undefined&bezKonta=0&banki=&dostepnosc=1,2,3,4

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ale wielu alternatyw tutaj nie mamy Nawet najmniej oprocentowane konto oszczędnosciowe jest lepsze od trzymania kasy w skarpecie. Z uwagi na to, ze chociaż w pewnym stopniu chroni nas przed inflacją, która w Polsce jest spora w ostatnim czasie.

Warto jest zerknąć sobie na pewno na promocje bankowe:

https://www.tanie-konto.pl/promocje/

Na stronie jest zestawienie takich promocji w poszczególnych bankach. Obecnie dobrą promocję na załóżenie u siebie konta ma na przykłąd Bnp paribas. Który zaoferował rekordowy bonus w wysokości 350 zł. Mało ktory bank oferuje taką promocje, trzeba to przyznać. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście jest tym niemały problem ale z tego co wiem opłaca się odkładać dzięki pracowniczym planom kapitałowym. Nawet taki filmik na yt widziałem który do tego zachęca

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×