Jump to content

Ukredytowani.pl

Moderatorzy
 • Content count

  61
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Ukredytowani.pl last won the day on May 4

Ukredytowani.pl had the most liked content!

1 Follower

About Ukredytowani.pl

 • Rank
  Moderator

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling

Recent Profile Visitors

336 profile views
 1. Pomoc dla mojego syna

  Dzieciom zawsze warto pomagać, przede wszystkim jednak potrzebuje matczynej miłości zwłaszcza jak jest chory.
 2. Proszę o przeczytanie

  @Majka To nie chodzi o odwagę aby umieścić zbiórkę na siepomaga czy zrzutka ale o weryfikację. Wrzuć tam jakieś fotki z wyglądu domu napisz na co zbierasz a potem umieść linka do zrzutki tutaj. Niestety taki tekst jak Twój każdy może napisać i każdy może podać nr konta w dodatku bez imienia i nazwiska. Kiedyś była plaga na wp i onecie w komentarzach - ludzie liczyli że a nuż ktoś coś wyśle. Nie tedy droga. Pozdrawiamy
 3. Z cyklu przydatnych informacji przybliżymy dzisiaj Państwu termin prokura. Prokura (łac. procurare) jest to specyficzny, najszerszy rodzaj pełnomocnictwa. Najbardziej charakterystyczną cechą prokury jest to, że udzielana jest przez przedsiębiorców oraz że podlega obowiązkowemu wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). W praktyce oznacza to zatem, że tego rodzaju pełnomocnictwo może zostać udzielone wyłącznie przez przedsiębiorców, którzy sami podlegają obowiązkowi wpisu do Krajowego Rejestru sądowego. Najogólniej mówiąc prokura obejmuje upoważnienie do dokonywania wszelkich czynności sądowych i pozasądowych związanych z prowadzeniem danego przedsiębiorstwa. (wyjątek stanowią zbycie przedsiębiorstwa, oddanie go do czasowego korzystania oraz obciążanie i zbywanie nieruchomości, które wymagają udzielenia pełnomocnictwa szczególnego). Prokura może być ustanowiona w spółkach kapitałowych oraz osobowych. Należy podkreślić, że nie ma możliwości aby doszło do ustanowienia prokury w spółce cywilnej (jest to bowiem szczególny rodzaj spółki, która nie posiada osobowości prawnej ani nie podlega wpisowi do KRS). Prokura ustanawiana jest w drodze jednomyślnej uchwały. W spółkach kapitałowych (spółka akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) uchwałę taką podejmują członkowie zarządu natomiast w spółkach osobowych (spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa i spółka komandytowo-akcyjna) – wspólnicy. W uchwale powołującej prokurę należy również wskazać rodzaj prokury (prokura może być między innymi łączna, oddzielna czy oddziałowa) Warto podkreślić, że z kolei do odwołania prokury wystarczy wola jednego wspólnika bądź członka zarządu. Taka konstrukcja prawna odwołania prokury ma związek z pełnym zaufaniem, którym musi być obdarzony prokurent aby mógł skutecznie prowadzić sprawy przedsiębiorstwa np. spółki deweloperskiej o czym więcej np. tutaj: https://www.daan.pl/95-pomoc-prawna/223-czym-jest-umowa-deweloperska-najwazniejsze-informacje Wybrany prokurent musi następnie zostać wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego (należy złożyć odpowiedni wniosek o wpisanie do KRS), ponadto wymagane jest dokonanie stosownej treści ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
 4. Karolek potrzebuje pomocy

  Oczywiście zdrówka życzymy synowi i coś tam przelejemy, pozdrawiam serdecznie.
 5. Opinie o Integrum Management

  @Andrzej napisz coś więcej bo dostaliśmy pismo aby usunąć negatywny komentarz. Swoja drogą do tego prowadzi ACTA2 - żadnej krytyki nie będzie mozna przedstawiać bo zamiast rzeczowej odpowiedzi zaraz do sądu pójdą. Chore prawo UE.
 6. Pomoc na zakup wózka inwalidzkiego

  Wpłaciliśmy parę złoty , powodzenia w zbiórce!
 7. Umowa dzierżawy przedsiębiorstwa

  Warto dodać że kupując wyodrębnioną część przedsiębiorstwa z maszynami i np. samochodami nie podlegamy VAT - nie odprowadzamy go nawet jak było wcześniej odliczenie VATu.
 8. Prawnik

  Lepiej się nie rozwódź.... warto się dogadać wszakże przysięgaliście sobie. Dzisiaj ludzie przysięgę traktują jakby nie mieli w ogóle honoru.
 9. W jakim banku konto

  Obecnie? W takim w którym nie ma zbyt wielu warunków do spełnienia aby było darmowe oraz w takim w którym łatwo jest o limit kredytowy jak braknie Ci kasy. PKO BP - Konto za zero, Idea Bank (jak już skończą nagonkę na ten bank), Nest Bank itd.
 10. Mam dług

  @Yowall 200 tys to spora suma. Pewnie masz to rozłożone na raty. Nie wielkość kredytu się liczy, bo są ludzie którzy maja milionowe długi, a systematyczność jego spłacania. Jeżeli straciłeś pracę i zostałeś z długiem ale jesteś zdolny do roboty no to bezrobocie małe a i na Zachodzie jak znasz jakiś język to i stawki będą wyższe. Taki dług ma co druga rodzina w Polsce i to jeszcze we frankach, więc zakasać rękawy i do spłacania:)
 11. Kobieta w ciąży potrzebuje na leki

  Witaj Aniu, Napisz coś więcej, pracowałaś wcześniej i cię zwolnili? Co z ojcem dziecka? Dlaczego najbliżsi nie mogą ci pomóc?
 12. Pomoc psychologa

  @jamajka280 jaki kredyt wzięłaś, na ile lat i jakie macie dochody?
 13. Zdobyć szczyt

  Witaj Elizo, zgłoś syna do Google lub Microsoftu. Oni potrzebują ludzi z zespołem Aspergera - to najlepsi informatycy nigdy nie rezygnuja przed znalezieniem rozwiązania. Pewnie sfinansują Twojemu synowi stypendium lub staż w IT. Nie ma sensu szukać pieniędzy w Polsce, tutaj dzieci niepełnosprawne na wózkach nie maja czego do garnka włożyć. Jesteś na bogatym Zachodzie wiec wierzę że Ci się uda. Tutaj w Polsce: https://www.wroclaw.pl/biznes/praca-w-it-dla-osob-z-autyzmem-zespol-aspergera Ale poszukaj w Google holenderskim czy gdzie tam jesteś. Pozdrawiam
 14. Pomoc potrzebna od zaraz

  Wyślij jakieś dokumenty potwierdzające trudna sytuację na info@ukredytowani.pl
 15. @Lidka jeżeli nie chcesz przesyłać dokumentów publicznie wyślij coś na potwierdzenie Twoich słów na maila info@ukredytowani.pl
×