Jump to content
Rafalmc

Kredyt hipoteczny

Recommended Posts

Witam.

 

Jestem współwłaścicielem kredytu hipotecznego, który został zaciągnięty na 30 lat, ale ja tego kredytu nie spłacam tylko siostry chłopak.Kredyt jest spłacany regularnie.Teraz teście boją się że w razie nie spłacania tego kredytu komornik zabierze teściom dom, lub wejdą mnie i żonie na pensje.Jestem zameldowany u teściów, a dom należy do teściowej. Z żoną mam rozdzielność majątkową i też od siostry chłopaka pismo potwierdzone przez notariusza że kredyt zostanie spłacony do pażdziernika 2015 a pomimo tego teście boją się tak jak napisałem wyżej. Co robić w takim przypadku, czy są uzasadnione obawy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że ten kredyt był zaciągnięty już wiele lat temu skoro piszesz, że jest to zobowiązanie na 30 lat i ma zostać spłacone do 2015 roku ? Chyba, że nastąpiła jakaś pomyłka w datach ?

 

Co do takich wspólnych kredytów (jeszcze razem z jednak dość daleką osobą, chłopak siostry) jest dobrze jeśli nic się nie dzieje. Wiadomo, że jeśli chłopak siostry przestanie spłacać to bank nie będzie się tym przejmował i pociągnie do odpowiedzialności drugą osobę która zaciągnęła kredyt czyli Ciebie. Oświadczenie o spłacie kredytu przez chłopaka siostry może się przydać przy ewentualnej sprawy w sądzie, ale dla banku myślę że nie będzie miało większego znaczenia.

 

Sądzę, że w przypadku gdy kredyt nie byłby spłacany regularnie bank może wejść na twoją pensję. Dom jeśli nie jest twoją własnością, a teściów to nie może zostać zabrany przez bank bo przecież teściowie nie mają nic wspólnego z tym kredytem. Co do pensji żony i rozdzielności majątkowej trzeba by się wczytać w umowę i regulamin tego konkretnego kredytu hipotecznego czy nie ma tam jakiś podpunktów odnośnie odpowiedzialności współmałżonki. Chociaż jeśli jest rozdzielność majątkowa i żona nie była w umowie kredytowej nie powinna być pociągnięta do odpowiedzialności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, kredyt był zaciągnięty w 2007r. (wtedy nie byłem żonaty), a pomyłka nie zaszła, kredyt ma być spłacony do pażdziernika 2015.

Nigdy problemów ze spłatą nie ma. Natomiast tak jak pisałem że dom jest teściowej. Małżonki nie ma w umowie kredytowej; jw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To rozumiem że spłata ma nastąpić sporo lat przed terminem, gdyż w przeciągu 8 lat, a nie w przeciągu 30 ? Czy w umowie była mowa o możliwości spłaty kredytu tyle przed terminem bez konsekwencji ponoszenia kosztów odsetek za cały okres umowy kredytowej ( czyli 30 lat). Teoretycznie jeśli do tej pory nie było żadnych problemów to nie masz o co się martwić, a tym bardziej o dom który nie jest twój. Ewentualnie w razie problemów mogą zająć twoją pensję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam obserwować oferty banków, bo na początku stycznia 2018 roku będzie rozdzielana ostatnia pula środków z MdM, żeby dostać dopłatę do wkładu własnego na kredyt hipoteczny.

Edited by aszczerbik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety środki zarezerwowane na dopłaty w ramach MDM na rok 2018 skończyły się bardzo szybko. 3 stycznia wieczorem BGK podał informację o wyczerpaniu puli pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie. Kredytobiorcy byli dobrze przygotowani, posiadali komplety dokumentów potrzebnych do składania wniosków o kredyt hipoteczny, stąd w ciągu 2 dni złożono kilkanaście tysięcy wniosków o dopłaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ciekawości kiedyś policzyłem sobie na kalkulatorach kredytowych, jak wyglądają raty kredytów hipotecznych w niektórych bankach i ile trzeba oddać... W niektórych przypadkach jest to nawet ponad 50% więcej, niż kwota bazowa. Moim zdaniem to bardzo dużo, a co wy myślicie na ten temat??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukasz najlepszych i najbardziej satysfakcjonujących ofert. Dla ułatwienia jest ta strona 
https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
dzięki której wszystko masz w jednym miejscu.

W ofercie są konta osobiste,firmowe lub kredyty,pożyczki na różne cele od chwilówek przez samochodowe, leasing, hipoteczne, konsolidacyjne i inne.

Wejdź, zobacz, porównaj a może cię coś zainteresuje.

https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kredyt hipoteczny to najważniejsza decyzja finansowa, jaką niektórzy muszą podejmować w swoim życiu. Dlatego tak ważne jest, żeby jak najbardziej rzetelnie wybrać bank, w którym taki kredyt będzie zaciągany. W tym celu warto posłużyć się poradnikami zawartymi na https://kredythipoteczny.co.pl  poświęconymi między innymi temu, jak dostać kredyt hipoteczny. Moim zdaniem powinno się wybierać banki, które nie tylko oferują tanie kredyty (mają niskie oprocentowanie, niskie prowizje) ale przede wszystkim charakteryzują się elastycznością w stosunku do klienta, zwłaszcza takiego, który reprezentuje nietypowe sytuacje. Nawiasem mówiąc szkoda, że Rafałmc nie napisał jak skończyła się ta historia, którą tu przytoczył.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×