Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

darcy

Użytkownicy forum
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

About darcy

 • Rank

 • Birthday 04/12/1985

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://www.kred.pl/

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Zainteresowania
  Kredyt hipoteczny. Kalkulator kredytowy. Makroekonomia.
 1. Kredyt hipoteczny

  Niestety środki zarezerwowane na dopłaty w ramach MDM na rok 2018 skończyły się bardzo szybko. 3 stycznia wieczorem BGK podał informację o wyczerpaniu puli pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie. Kredytobiorcy byli dobrze przygotowani, posiadali komplety dokumentów potrzebnych do składania wniosków o kredyt hipoteczny, stąd w ciągu 2 dni złożono kilkanaście tysięcy wniosków o dopłaty.
 2. ING Bank Śląski

  Rzeczywiście ING radzi sobie dosyć dobrze w obecnej sytuacji. Przed paroma dniami podał wyniki finansowe za 3 kwartały 2016. Gdy większość banków notuje spadki albo stagnację, ING chwali się wzrostami, przynajmniej jeśli chodzi o udzielanie kredytów (np. w porównaniu do 3 kwartałów 2015 roku - kredyty dla klientów detalicznych wzrosły o 20 proc. a dla klientów korporacyjnych o 7 proc.),
 3. Budowanie historii kredytowej przed wzięciem kredytu, zwłaszcza na tak dużą sumę, to podstawa przygotowań. Tak jak wspomniała tunia najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie budowania właściwego wizerunku w oczach banków poprzez jakieś zakupy ratalne czy założenie karty kredytowej. Najważniejsze w tym wszystkim jest, żeby spłacać kredyty czy zadłużenie na kartach w terminie. To wtedy bowiem bank widzi, że ma do czynienia z sumiennym kredytobiorcą i będzie skłonny pożyczyć mu kwotę, która wystarczy na budowę domu.
 4. Alior Bank opinie klientów

  W momencie wejścia na rynek Alior Bank rzeczywiście miał rewelacyjną ofertę, Z pewnością była ona skonstruowana tak, aby przyciągnąć szybko jak najwięcej klientów. Dotyczyło to zarówno lokat, jak i kredytów. W tej chwili nie wyróżnia się jednak na tle innych banków - jego kredyt hipoteczny przyznawany jest z marżą od 1,99%, więc koszt kredytu jest na średnim poziomie.
 5. Jak najbardziej. Nawet moja małżonka musiała taki dokument dostarczyć w trakcie starań o kredyt mieszkaniowy.
 6. Eurobank - opinie o kredytach

  To prawda, że kredyt hipoteczny eurobanku najczęściej mieści się w środku stawki najtańszych kredytów. Jednak z drugiej strony, ostatnio było trochę taniej za sprawą tzw. letniej Promocji Hipoteki. Marże kredytowe zaczynały się wtedy od 1,3%.
 7. Taka umowa o pracę nie jest aż takim problemem. Wiele banków zaoferuje kredyt hipoteczny na umowę o pracę na czas określony pod warunkiem, że będzie miał dokument od pracodawcy stwierdzający iż zatrudnienie będzie kontynuowane. Większym problemem są w tutaj dochody - czyli w efekcie niska zdolność kredytowa. Jeżeli nie jest Pan w stanie znależć dodatkowej pracy, to może wziąć kredyt wspólnie z rodzicami?
 8. PKO kredyt hipoteczny

  Co to znaczy "trzeba najpierw wpłacić tam kilka stówek"? Chodzi Ci o warunek wcześniejszego posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego z zadeklarowaniem przelewu środków własnych? Przecież kredyt hipoteczny PKO dostępny jest dla wszystkich, nawet tych co nie posiadają w PKO BP rachunku. Inaczej nie mieliby prawie 40% udziału w runku hipotecznym.
 9. Uwaga na przekręty w kredytach hipotecznych

  Nie mogę znależć tego artykułu w Newsweeku, ale takie praktyki nie dotyczą tylko i wyłącznie starań o kredyt hipoteczny w PKO BP. Jest to w gruncie rzeczy powszechny system obowiązujący w większości banków.
 10. Kredyt pod hipotekę

  Niestety banki są dosyć niechętne klientom przychodzącym po kredyt hipoteczny na nieruchomość z ustanowioną służebnością. Argument iz uch strony jest taki, że taka nieruchomość będzie dla nich bardzo słabym zabezpieczeniem kredytu. Chodzi o to, że jeżeli kredytobiorca nie będzie w stanie spłacać rat kredytowych, bank - przejmując nieruchomość za niespłacony dług - nie będzie mógł jej sprzedać właśnie z powodu istniejącego wpisu służebności w księdze wieczystej. Rzeczywiście jedynym w tym przypadku rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny w PKO BP.
 11. Mieszkanie dla młodych - szukam opinii

  W kontekście wprowadzenia zmian w programie Mieszkanie dla młodych od września 2015 dodam tylko, że limit 35 lat nie obowiązuje tych kredytobiorców, którzy mają trójkę lub więcej dzieci na utrzymaniu. teraz mogą oni starać się o kredyt MDM nawet po przekroczeniu tej granicy wiekowej.
 12. Program Mieszkanie dla młodych do tej pory był moim zdaniem mało korzystny. Ale od 1 września 2015 nastąpiły mocne zmiany w ustawie regulującej zasady funkcjonowania tego programu, które sprawiają, że kredyt MDM jest jednym z najkorzystniejszych na rynku, oczywiście pod warunkiem, że się spełnia wszystkie wymagania programu dopłat. Szczególnie korzystne zmiany nastąpiły w stosunku do rodzin wielodzietnych (3 i więcej dzieci) - bo tutaj dofinansowanie wkładu własnego może dochodzić nawet do 30% tak zwanej wartości odtworzeniowej (+ dodatkowe 5% na wcześniejsza spłatę kredytu, jeżeli w okresie 5 lat po zakupie mieszkania urodzi się kolejne dziecko). Ale chyba najważniejszą zmianą jest to, że teraz kredyt Mieszkania dla młodych można będzie dostać kupując mieszkanie na rynku wtórnym (z tym że limity cenowe MDM dla mieszkań z rynku wtórnego są niższe niż dla mieszkania w stanie deweloperskim).Uważam, że mieszkania z drugiej ręki powinny być objęte tym programem od samego początku istnienia MDM. Ale lepiej póżno niż wcale...
 13. Kredyt samochodowy

  Także uważam, że najpierw powinno się starać o dedykowany kredyt samochodowy w banku powiązanym z danym producentem samochodów. Przykładem może być chociażby Volkswagen Bank. Dopiero w dalszej kolejności można skierować się do normalnego banku po kredyt samochodowy lub ewentualnie pożyczkę hipoteczną, o ile ta ostatnia ma korzystne oprocentowanie a pożyczkobiorca posiada nieruchomość pod zastaw hipoteczny. Natomiast raczej z daleka trzymałbym się firm oferujących pożyczki pozabankowe, z tego prostego powodu, że w tym przypadku oprocentowanie pożyczki byłoby monstrualnie wysokie (no chyba, że uzyskalibyśmy pierwszą pożyczkę za darmo - jest kilka parabanków, które takowe oferują).
 14. Rzeczywiście w SKOKach można dostać kredyty na 100% wartości nieruchomości, ale najczęściej trzeba spełnić dosyć restrykcyjne warunki. Np w SKOK Stefczyka standardowo oferują kredyt mieszkaniowy do 70% wartości nieruchomości, kredyt na 100% wartości nieruchomości jest możliwy po spełnieniu określonych warunków.
 15. Alior bank zagwarantuje najniższą ratę kredytu

  Taki kredyt gotówkowy to bardzo korzystne rozwiązanie - w końcu w tym przypadku jest pewność, że w razie czego dostaniemy raty na poziomie najtańszej pożyczki na rynku. Podobne rozwiązania funkcjonowały kiedyś w innych bankach w przypadku kredytów hipotecznych i całkiem dobrze się sprawdzały. Mam tutaj na myśli kredyt hipoteczny z gwarancją najniższej marży, chociażby oferowany kiedyś w Banku BGŻ.
×