Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

Recommended Posts

Mój kontakt z tym bankiem ograniczył się do kupna przed laty "papierów" Banku Śląskiego, gdy szedł na giełdę. Mam jednak znajomych - pracowników banku, więc i informacje z pierwszej ręki. Generalnie można zapomnieć o czymś takim jak doradztwo. Znajomi mówili mi, że mają cele kwartalne i cele miesięczne, czyli plany do wykonania. jak ich nie wykonają, dostają karniaki, po premii i wypłatach. Jak żle idzie dłuższy czas - są zwolnienia. To oznacza, że łowią leszczy na co się tylko da. Ubezpieczenia, dodatkowe usługi na koncie, karty kredytowe, pożyczki chwilówki na cele konsumpcyjne i tak dalej. Jak ktoś ich pyta co polecają, to aż nogami przebierają z radości. Ogólnie - market z pieniędzmi, które chcą ci dać, ale potem zabrać ze sporym zyskiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie byłem w ogóle zadowolony z funkcjonowania banku ING, miałem tam konto przez kilka ładnych lat i zero ofert kredytowych z ich strony, mimo stałych wpływów. Zmieniłem na inny bank i oferty pierwsze pojawiły się już po kilku miesiącach. Poza tym ciągłe zmiany dotyczące płatności za konto, niejasne informacje od pracowników, kolejki w bankach... Musiałem przenieść rachunek, bo męczyła mnie po prostu ta instytucja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego ludzie popełniają ogromny błąd idąc do jednego banku i słuchając ich pięknych śpiewek, albo trafią na pewną i bezpieczną ofertę dla nich albo stracą pieniądze. Dlatego zanim podejmiecie jakiekolwiek decyzje polecam zajrzeć na tę stronę gwarantowanefinanse.pl. Pytania nic nie kosztują a możecie dzięki temu tylko zyskać. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również jestem klientem Ing i posiadam tam rachunek ROR. Posiadałem również kiedyś konto oszczędnościowe, ale po przeanalizowaniu innych ofert, z łatwością znalazłem wiele innych kont z lepszymi warunkami. Obecnie konto oszczędnościowe mam w BGŻ Optima i wydaje mi się że jest to dobra opcja. Ale wiadomo w kwestiach bankowych najważniejsze jest przeanalizowanie ofert i wybranie tej najlepiej dopasowanej do potrzeb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja jestem zadowolona z ING. Ma tam konto osobiste, oszczędnościowe i walutowe. Jestem w tym banku od lat i nie mam się do czego przyczepić. Moim zdaniem nie ma ewidentnie 'dobrych' banków, każdy chce mieć zysk z klientów, ale ING wcale nie jest najgorszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście ING radzi sobie dosyć dobrze w obecnej sytuacji. Przed paroma dniami podał wyniki finansowe za 3 kwartały 2016. Gdy większość banków notuje spadki albo stagnację, ING chwali się wzrostami, przynajmniej  jeśli chodzi o udzielanie kredytów (np. w porównaniu do 3 kwartałów 2015 roku - kredyty dla klientów detalicznych wzrosły o 20 proc. a dla klientów korporacyjnych o 7 proc.),

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Dorota

Ja osobiście mam konto firmowe i indywidualne w ING. To jest bank masowy - trudno o indywidualizm podejścia - ale ma znakomity system online, dobrą ofertę i jest tani w obsłudze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opisana przez autora sytuacja najprawdopodobniej ma miejsce w każdej większej korporacji. Wyścig szczurów - wyniki - parcie na awans. Albo wylot i baj baj. W handlu i sprzedaży to standard. Bank to sprzedawca jak każdy inny. Chce zarobić jak najwięcej.

W ING mam konto od 15 lat i jestem zadowolony. Sprawnie, bezpiecznie i bez problemów. Cenny mogłyby być niższe a ja mógłbym poszukać czegoś tańszego ale do tej pory nie miałem z nimi wpadki więc nie szukam alternatywy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ING ma całkiem sensowną ofertę. Ostatnio nawet rozważałem możliwość przeniesienia do nich konta firmowego. Ostatecznie jednak na kolejny rok pozostałem na starych śmieciach ale nie wykluczam za rok powrócenia to tematu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam konto w ING i jestem zadowolona, ponad 5 lat temu uzyskałam kredyt hipoteczny przy korzystnym oprocentowaniu. Oczywiście zawsze można się przyczepić do różnych haczyków, które bank stosuje, ale myślę, że nie da się tego uniknąć w żadnej podobnej instytucji. Jedynym minusem jest mała liczba bankomatów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem u nich konto ale nie wiem czemu je zlikwidowałem i korzystam z mBanku. Może dlatego że wydało mi się bardziej atrakcyjne cenowo. Teraz już mBank się wycwanił i nie jest tak fajnie jak było. Zastanawiam się nad kolejną migracją. nie jestem lojalny przyciąga mnie zysk!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×