Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

Question

Nie ma czegoś takiego jak kredyt na start dla dopiero co założonej, nowej firmy. Każdy bank z kontem firmowym które otworzysz musi widzieć na nim wpływy aby móc coś klientowi zaproponować. W zależności od obrotu, nawet nie dochodu, po kilku miesiącach, najczęściej po pół roku w panelu banku będzie dostępna informacja o możliwości udzielenia kredytu.

Nie każdy dostanie tyle samo ale w zależności od wpływów na konto powinno to być 10-30 tysięcy na start. Przy większych kwotach bank będzie wymagał zabezpieczeń, przy mniejszych i dłuższym prowadzeniu rachunku mamy kredyt na klik - wystarczy wypełnić wniosek i poczekać od 15 minut do 24 godzin na rozpatrzenie wniosku o kredyt.

Kredyt odnawialny jest przyznawany bez dodatkowych warunków natomiast większy kredyt inwestycyjny to już prześwietlenie naszej firmy przez bank i wymagane dodatkowe dokumenty potwierdzające dochody.

Przy udzieleniu kredytu każdy bank pobierze od nas prowizję od wysokości przydzielonego limitu w koncie bądź kredytu. Jest to opłata jednorazowa ale może wynosić kilka procent, średnio 2,5%.

Kredyt obrotowy z którego finansuje się bieżące potrzeby firmy jest z reguły niższy niż kredyt inwestycyjny. Najczęściej do kilkudziesięciu tysięcy zł. Pieniądze z niego możemy przeznaczyć na zakup towarów, uregulowanie zobowiązań wynikających z faktur, leasingu itp. utrzymuje płynność finansową w czasie problemów finansowych i gospodarczych na rynku.

Kredyt inwestycyjny brany jak sama nazwa wskazuje na inwestycje najczęściej rozciągnięte w czasie i pochłaniające znaczne środki finansowe. Inwestycja to konkretny cel i taki musi być przedstawiony w banku w którym o taki kredyt się ubiegamy. Wysokość kredytu inwestycyjnego to średnio 200 000 zł a w przypadku mBanku nawet milion zł na maksymalnie 96 miesięcy czyli na 8 lat.

Jak to jest w innych krajach np. we Szwajcarii nie będę się rozpisywał zachęcam do odwiedzenia strony niemieckojęzycznej: https://www.kredite-darlehen-von-privat.ch/darlehen-fuer-existenzgruender-und-jungunternehmer

Niskie stopy procentowe w Polsce obecnie na poziomie 1,5% zachęcają przedsiębiorców do zapożyczania się. Pamiętajmy jednak że wzrost inflacji i tym samym stóp procentowych jest tylko kwestią czasu.

odmowa_kredytu.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest SOr

W tych czasach dają leasing na piękne oczy nawet nie sprawdzają papierów firmy. Chyba że sprawdzają to jakoś bez naszej wiedzy. Ja tak dostałem leasing.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

A ja byłam sprawdzana. Pit za zeszły rok, wyciąg z banku za ostatnie pół roku i firma musiała być prowadzona od co najmniej roku aby dostać auto w leasingu. Jeszcze mi wcisnęli za 1500 zł te ubezpieczenie GAP w razie kradzieży auta zwrot 100% wartości fakturowej ale nie wiem czy to warto w tych czasach już tak chyba nie kradną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Zrobiłem małe zestawienie:

  • mBank – kredyt na start

Produkt ten daje możliwość otrzymania pożyczki na start do 30 000zl, już w pierwszy dzień założenia firmy. Jest to rozwiązanie dla właścicieli firm, którzy prowadzą działalność nie dłużej, niż pół roku. Wszystko można załatwić przez Internet. Co należy zrobi, by taki kredyt otrzymać? Wypełnić wniosek, dzięki któremu otrzyma się informację, jaką kwotę można maksymalnie otrzymać. Ustalamy więc konkretną sumę, a następnie uruchamiamy kredyt hasłem SMS, gdzie już po chwili pieniądze znajdują się na koncie właściciela firmy. Jeśli do tej pory wydawało nam się, że nic nie może być proste w kwestii kredytowania, mBank zmienia to zmienia.

  • ·        Credit Agricole

Pożyczkę można otrzymać od ręki, już pierwszego dnia założenia firmy, ale poręczeniem musi być inny podmiot. Jeśli nie mamy takiej możliwości, pożyczkę możemy otrzymać po dwóch latach od prowadzenia firmy.

  • ·       PKO BP

W tym banku otrzymamy pożyczkę na start nawet do 100 000zł już od pierwszego dnia prowadzenia firmy, w tym 50 000zł bez zabezpieczeń. Okres spłaty wynosi do 60 miesięcy, gdzie można w tym postawić na wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty kapitału, jak również i odsetek na jeden miesiąc. Wybór rat równych lub annuitetowych.

  • ·        Alior Bank – Kredyt firmowy z dojazdem na życzenie

Jest to rozwiązanie dla firm młodych, ale prowadzących działalność minimum dziesięć miesięcy, gdyż wymagany jest PIT za taki okres czasu prowadzenia działalności. Otrzymać można nawet do 600 000zł, na dowolny cel. Po złożeniu wniosku, decyzję otrzymuje się w 30 minut.

 

A co, jeśli chcemy pożyczyć sporą sumę pieniędzy, prowadząc firmę dłuższy już czas, mamy możliwość skorzystania z dowolnego kredytu, jaki mają nam do zaoferowania różnorodne banki. Co więc ciekawego otrzymamy?

Bank

Nest Bank

Alior Bank

mBank

ING Bank Śląski

Kwota

Do 550 000zł

Do 600 000zł

Do 4 mln zł

Do 1,2 mln

Okres kredytowania

Do 12 lat

Do 10 lat

D0 20 lat

Do 10 lat

Prowizja

0%

Ustalona indywidualnie

0-5%

0%, ale wyższa marża

Dodatkowe informacje

Konieczny jest PIT, KPIR i wyciąg z konta

Zabezpieczenie spłaty kredytu na przedmiocie realizowanej inwestycji

Możliwość wcześniejszej spłaty

Jeśli wybierzemy ubezpieczenie, marża wynosi o 0,5 pkt mniej

 

Jeśli prowadzimy firmę i chcemy otrzymać pożyczkę, z całą pewnością warto postawić na opcję jedną z dostępnych powyżej, a z całą pewnością uda nam się otrzymać stosunkowo atrakcyjny kredyt, na jak najlepszych warunkach. Pamiętajmy tylko o jednym, nie zawsze to, co sprawdzi się u jednego, musi okazać się dobre u innego. Do tematu podejdźmy indywidualne, a z pewnością będziemy w pełni zadowoleni z wyboru określonego rozwiązania. Mając firmę starajmy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby móc się rozwijać, wspinać po szczeblach kariery zawodowej, jak również i dążyć do coraz to lepszych wyników, w kwestii zarabiania. Jeśli musimy to osiągnąć kosztem kredytu, na pewno warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

No właśnie, bez pieniędzy nie ma rozwoju firmy. Są na szczęście takie firmy jak Smartvest, które udzielają prywatnych pożyczek pod zastaw nieruchmości dla firm. Warunki mają naprawdę korzystne. A żeby się rozwijać trzeba mieć pieniądze, tak to się wszystko kręci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×