Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
masterweb

oszczędzanie pieniędzy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdy wie, że skorzystanie z takiego działu w naszym życiu, jakim jest oszczędzanie? Jest ciężkie? Wiadomo nie każdy potrafi oszczędzać, nawet jak zarabia się sporo pieniędzy.

Każdy z nas może oszczędzić sporo pieniędzy w roku, głównie chodzi tutaj o rachunki i kredyty. To jest kwestia przyzwyczajenia.

Osobiście napisze wam jak ja oszczędzam na nowe ubrania, sprzęt komputerowy do biura itp... auto...

 

W domu nie mam praktycznie żarówek tylko LED listwy, montowane prawie wszędzie w domu, różne kolory zależy od ściany. Oszczędzam na nich sporo - ciągną całe nic około 4-5 w na 5 metrowy LED.

żarówek bym nasadził mnóstwo -0 następna sprawa system zarządzania energią w domu, mam komputer gdzie pokazuje mi, co działa w danym momencie ile mniej więcej pożera prądu, i pokazuje swoje ustawienia. Gdzie np.: wył na noc oświetlenie w innym pokoju gdzie się pali, nastawia się na dana godzinę, ma czujniki ruchu, przy komputerze także mam mały monitor, jaki informuje o zbędnej wł. energii gdzieś w domu a mam 200m 2 dom, więc jest, co pobrać energię?

 

Woda - kran przystosowany na czujnik ruchu woda wył. się sama jak nie czuje ciepła rąk.. Wszędzie tak jest, oprócz pralki wiadomo.

Co więcej, komputery 4 sztuki 2 laptopy 2 tv po 40 " akurat to wszystko chodzi prawie cały czas, ale ma swój wolny czas kiedy używam tego?

 

Na tym wszystkim oszpecam energię, gotuje w godzinach południowych mam tani prąd i piorę od 22 także tani prąd do rana.

 

tak można oszczędzić kilkaset złoty w roku, jednak kupienie tego wszystkie jest bardzo kosztowane , przyzwyczaję najgorsze człowiek inaczej myśli więc wiadomo trudno jest, ale da się...

 

pieniądze jakie zbierzmy możemy wydać na nowe auto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz na jakiej zasadzie działa przegląd włączonych urządzeń/świateł w domu za pośrednictwem komputera ? Do tego potrzeba pewnie jakiegoś specjalnego systemu sterowania ? Daj znać jak to działa, czy jest potrzebna jakaś specjalna instalacja i oczywiście ile to kosztuje. Taki pomysł bardzo fajny tylko niestety się obawiam, że bardziej jako gadżet bo pewnie montaż kosztuje majątek w stosunku do oszczędności na prądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki oszczędzania chyba zawsze są ciężkie, ale póżniej można się do tego przyzwyczaić. Ja oszczędzam odkąd pamiętam - najpierw oszczędzałem na wkład własny na zakup domu na kredyt, a aktualnie odkładam pieniądze swoją emeryturę (w ramach trzeciego filaru emerytalnego, tutaj definicja, gdyby ktoś chciał - http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/). Wydaje mi sie, że takie oszczędzanie na emeryturę to dobre zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2012 o 21:27, masterweb napisał:

Jak każdy wie, że skorzystanie z takiego działu w naszym życiu, jakim jest oszczędzanie? Jest ciężkie? Wiadomo nie każdy potrafi oszczędzać, nawet jak zarabia się sporo pieniędzy.

Każdy z nas może oszczędzić sporo pieniędzy w roku, głównie chodzi tutaj o rachunki i kredyty. To jest kwestia przyzwyczajenia.

Osobiście napisze wam jak ja oszczędzam na nowe ubrania, sprzęt komputerowy do biura itp... auto...

 

W domu nie mam praktycznie żarówek tylko LED listwy, montowane prawie wszędzie w domu, różne kolory zależy od ściany. Oszczędzam na nich sporo - ciągną całe nic około 4-5 w na 5 metrowy LED.

żarówek bym nasadził mnóstwo -0 następna sprawa system zarządzania energią w domu, mam komputer gdzie pokazuje mi, co działa w danym momencie ile mniej więcej pożera prądu, i pokazuje swoje ustawienia. Gdzie np.: wył na noc oświetlenie w innym pokoju gdzie się pali, nastawia się na dana godzinę, ma czujniki ruchu, przy komputerze także mam mały monitor, jaki informuje o zbędnej wł. energii gdzieś w domu a mam 200m 2 dom, więc jest, co pobrać energię?

 

Woda - kran przystosowany na czujnik ruchu woda wył. się sama jak nie czuje ciepła rąk.. Wszędzie tak jest, oprócz pralki wiadomo.

Co więcej, komputery 4 sztuki 2 laptopy 2 tv po 40 " akurat to wszystko chodzi prawie cały czas, ale ma swój wolny czas kiedy używam tego?

 

Na tym wszystkim oszpecam energię, gotuje w godzinach południowych mam tani prąd i piorę od 22 także tani prąd do rana.

 

tak można oszczędzić kilkaset złoty w roku, jednak kupienie tego wszystkie jest bardzo kosztowane , przyzwyczaję najgorsze człowiek inaczej myśli więc wiadomo trudno jest, ale da się...

 

pieniądze jakie zbierzmy możemy wydać na nowe auto..

Też mam takie systemy w domu, gdzie pokazuje zużycie energii, ale także temperaturę w pomieszczeniach itd. – teściu zamontował, jest fanem idei inteligentnych domów ; ). Fotowoltaika zdaje mi się kolejną bardzo dobrą opcją na oszczędzanie – naturalnie w dłuższej perspektywie, bo na początku to jednak jest inwestycja. Trzeba tylko zwrócić uwagę, żeby był to panel polikrystaliczny (jak JA SOLAR 270 stąd https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/panele-fotowoltaiczne/ na przykład). Można do nich dodać też takie systemy, jak EKOKONTROL, które funkcjonują podobnie jak te wcześniejsze – monitują wytwarzaną energię, można zdalnie włączać i wyłączać funkcje itd. Strasznie intrygujące rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zmniejszyłam opłaty za telefony komórkowe. Powiem wam że za 3 numery płaciłam sporo ale po przeniesieniu numeru do sieci Otvarta sporo zaoszczędziłam. Sieć oferuję tanie abonamenty telefoniczne i ciekawe oferty internetowe. Ja zdecydowałam się na pakiet O Korzystna za jedyne 17,99 zł mam nielimitowane rozmowy, sms i 6 GB internetu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2018 o 08:52, alidiana napisał:

Też mam takie systemy w domu, gdzie pokazuje zużycie energii, ale także temperaturę w pomieszczeniach itd. – teściu zamontował, jest fanem idei inteligentnych domów ; ). Fotowoltaika zdaje mi się kolejną bardzo dobrą opcją na oszczędzanie – naturalnie w dłuższej perspektywie, bo na początku to jednak jest inwestycja. 

Masz rację ale jednak ta perspektywa nie jest tak długa jak się może wydawać. Moi rodzice mają panele fotowoltaiczne na dachu od 7 lat i już w tym momencie twierdzą, że inwestycja im się zwraca. Ja uważam, że to mega szybko i sam zamówiłem sobie niedawno zestaw baterii słonecznych odpowiednich na zasilenie mojego domu. Liczyłem się z tą inwestycją odkąd widziałem, że rodzice są zadowoleni. Na dodatek zamierzam starać się o dofinansowanie do mojego zakupu. W mojej gminie można się ubiegać nawet o 40% zwrotu. Super sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo wiele patentów na oszczędzanie na co dzień - od zużycia mediów, przez ogrzewanie po niewyrzucanie jedzenia, kupowanie w secondhandach i na prawdę codzienne monitorowanie wydatków. Na mnie też działa to, że tuż po wypłacie odkładam daną kwotę na konto oszczędnościowe i wówczas dostosowuję wydatki do kwoty, która pozostała do wydania. 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________________________
ogrzewanie bielsko-biała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to aż nie wierzę... wszędzie ledy? 4 komputery?2 telewizory? Co ty w apartamencie mieszkasz? Trzeba mieć pieniądze by to wszystko posiadać, a tu jeszcze mowa o oszczędnościach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×