Skocz do zawartości

- - - - -

Co zamiast kredytu w banku?

34 odpowiedzi na ten temat

#21 niezarejestrowany_rodrigo

niezarejestrowany_rodrigo
  • Goście

Napisany 07 grudzień 2017 - 23:05

nie wiem jak z ofertą bo nie się zagłębiałem ale widziałem apke idea faktor jakoś tak i nieźle to wyglądało, ale to raczej wrażenia wizualne

#22 niezarejestrowany_Adam

niezarejestrowany_Adam
  • Goście

Napisany 09 grudzień 2017 - 19:38

jeżeli chodzi o obsługę małych firm to na pewno jest ideamoney i również powstaje teraz dużo tzw. fintechów które też obsługują mniejszych klientów. 

#23 niezarejestrowany_leja

niezarejestrowany_leja
  • Goście

Napisany 10 grudzień 2017 - 13:35

no teraz to jest wysyp tych firm faktoringowych, głównie banki zakładają swoje spółki ale w sumie dla przedsiębiorców to jak znalazł - większy wybór 

#24 factor

factor

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 3 postów

Napisany 13 grudzień 2017 - 16:24

Ja uważam że firma powinna szukać pieniędzy w banku. My staramy się w banku raiffeisen o kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości bo firm się rozrasta i nie mieścimy się w starych pomieszczeniach. Jest to dość okrągła sumka więc spłacać bedziemy nawet 15 lat.

#25 niezarejestrowany_maleficent

niezarejestrowany_maleficent
  • Goście

Napisany 27 grudzień 2017 - 05:11

nie wiem jak z ofertą bo nie się zagłębiałem ale widziałem apke idea faktor jakoś tak i nieźle to wyglądało, ale to raczej wrażenia wizualne

Wejdź na kanał Idea Money na Youtubie i obczaj sobie ich filmik, tam jasno wszystko widać ;-) A wrażenia nie tylko wizualne :-)

youtube.com/watch?v=36NeQUL34o4

#26 niezarejestrowany_Misiek

niezarejestrowany_Misiek
  • Goście

Napisany 28 grudzień 2017 - 13:51

Ja sobie chwalę faktoring, bo jednak to co nnego niż jednorazowy (nawet jeśli krótkoterminowy) kredyt. Nie martwię się, że któryś dostawca bedzie miał do mnie pretensje.

#27 Mirekman

Mirekman

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 74 postów

Napisany 29 grudzień 2017 - 10:35

Jeszcze zamiast faktoringu o wiele lepsze jest zwyczajna sprzedaż faktur. Firmy faktoringowe niestety narzucają nam jakąś umowę i jest to jakieś zobowiązanie. A często chcemy tylko poprawić dana sytuację firmy w danym miesiącu, bo w innych tego nie potrzebujemy. A wiadomo, że zawsze coś tracimy na każdej fakturze. Na https://www.monevia....przedaz-faktur/ piszą o tym kto może sprzedawać faktury. I w sumie może to robić każdy. W sprzedaży faktur, każda faktura jest oddzielną transakcję i nie zobowiązuje do sprzedaży faktur w kolejnych miesiącach. 

#28 niezarejestrowany_Gregg

niezarejestrowany_Gregg
  • Goście

Napisany 02 styczeń 2018 - 22:03

Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy. Jeśli stałej usługi na dłuższy okres to zdecydowanie faktoring, jeśli tylko na określoną fakturę to kredyt np.

#29 niezarejestrowany_Przemyslaw

niezarejestrowany_Przemyslaw
  • Goście

Napisany 02 styczeń 2018 - 23:50

Ja spotkałem się z zupełnie odwrotną opinią do tej co przedstawił gregg jeżeli chodzi o opłacalność faktoringu i kredytu.

#30 niezarejestrowany_abi

niezarejestrowany_abi
  • Goście

Napisany 06 styczeń 2018 - 12:25

na określoną fakturę lepszy jest kredyt? przecież to trochę bez sensu, po pierwsze wyższy koszt zazwyczaj (kredytu), a po drugie odpada korzyść związana ze sprawdzeniem klienta.

#31 niezarejestrowany_fotilomarche

niezarejestrowany_fotilomarche
  • Goście

Napisany 07 styczeń 2018 - 22:08

Jak to sprawdzenie klienta w faktoringu? Nie rozumiem co masz na myśli.

#32 niezarejestrowany_nomarche

niezarejestrowany_nomarche
  • Goście

Napisany 07 styczeń 2018 - 23:41

faktorzy moga sprawdzic czy klient jest wiarygodny i czy moze splacic fakture ktora mu wystawiasz... bardzo pozyteczne rozwiazanie...

#33 niezarejestrowany_Yanni

niezarejestrowany_Yanni
  • Goście

Napisany 08 styczeń 2018 - 09:16

firma faktoringowa, póki nie sprawdzi, że Twój kontrahent jest ok, to nie podpisze z Tobą umowy/nie wypłaci Ci kasy. sprawdzają po prostu, czy jest wypłacalny - zresztą nie ma się im co dziwić. poza tym tutaj akurat działa win-win; Ty wiesz, że Twój kontrahent jest ok i w dodatku szybciej dostajesz kasę, firma faktoringowa nie ma problemu z odzyskaniem tej kasy od kontrahenta i zarabia na prowizji.

#34 niezarejestrowany_trypek

niezarejestrowany_trypek
  • Goście

Napisany 08 styczeń 2018 - 09:18

Yanni, czy to oznacza, że jeśli wystawię komus fakturę a potem faktor nie będzie chciał mi jej spłacić to klops?

#35 niezarejestrowany_Yanni

niezarejestrowany_Yanni
  • Goście

Napisany 08 styczeń 2018 - 13:40

tu chodzi o to, że po prostu firma faktoringowa odmówi Ci, no i akurat niestety w tym przypadku musisz czekać i modlić się, żeby kontrahent jednak zapłacił (a jak nie, to windykacja zostaje - o tym też należy pamiętać).

Dodaj odpowiedź

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników