Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Lukasz

Abonament radiowo-telewizyjny, a zdolność kredytowa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób zastanawia się nad sensem abonamentu radiowo telewizyjnego. Jedni go płacą inni nie, nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji. Obecnie Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić zmiany w przepisach polegające na tym iż osoby zalegające z opłatami mają być wciągane do Krajowego Rejestru Długów BIG.

 

Zakłada się, że zaległości w wysokości 200 zł ( roczny abonament radiowo-telewizyjny to około 208 zł) mogą skutkować na wciągniecie na listę dłużników. Dla osób które znajdą się na takiej liście będzie to skutkowało problemami z zaciagnieciem jakich kolwiek zobowiązań. Warto zwrócić uwagę również na to, że problemy można napotkąć również przy podpisywaniu jakichkolwiek umów abonamentowych (np. umowa z operatorem komórkowym).

 

Jak sądzicie takie rozwiązanie zwiększy wpływy do budżetu ? Ja osobiście sądzę, że powinni zlikwidować ten abonament i dofinansować telewizję już bezpośrednio z budżetu, lub nie wprowadzą jakieś niewielkie opłaty przy zakupie sprzętu telewizyjnego ( ale to oczywiście będzie się wiązać z wzrostem cen sprzętu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to czysta abstrakcja.Jeśli mam łożyć kolejną daninę na podstawie tylko tego, że posiadam telewizor albo radio. Telewizji publicznej nie oglądam, radio – tylko Trójka. Z tego powodu mam sponsorować całą resztę? Czysty surrealizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało ci podatków? Jeszcze chcesz dofinansowywać tubę propagandową z własnej kieszeni? Kanały publiczne nie realizują swoich statutowych zobowiązań m. in darmowych relacji spotkań Biało-Czerwonych siatkarzy to za co chcesz płacić, za to że trują i mącą w umyśle młodym i starszym? Ostatnio dziwiłem się czemu wykształceni znajomi nie mają telewizora w świetnie urządzonym mieszkaniu, na abonament na pewno by ich było stać - dlatego że w nim oprócz reklam i starych filmów oraz propagandy nic nie ma. Tez to pudło kiedyś wypierdolę na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie chcialbym wprowadzenia kolejnych podatkow. Kwestia ta powinna byc jednak jakos rozwiazana. Biorac pod uwage ze jedni placa, a drudzy nie, nie powinno byc to pozostawione bez jakiejkolwiek reakcji. Bylo zapowiedziane, ze abonament ma byc zlikwidowany, przemysleli chyba jednak ze pomimo tego ze sporo osob nie placi moze to uciac sporo kasy. Jak widzimy zamiast likwidowania abonamentu, staraja sie poprawic jego sciagalnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ale były takie próby

najgorzej jest płacic i przestac wtedy monity itd a wiec maja twoje dane a co za tym idzie mozesz trafic do rejedtru dłunikow co dalej prowadzi do blokady i generalnie braku zdolnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki telewizor tak do 2 tysięcy mi polecacie? Zależy mi na dość dużym ekranie. Co mi polecicie? Jakie modele? Jakiej marki telewizory są najlepsze? Z tych tutaj https://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,h1.bhtml coś wpadło Wam w oko? Ja to tak zielona jestem w tym, więc chętnie posłucham Waszych porad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×