Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
zatorski

Zajęcie komornicze

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odpowiedzi i znaleźć nie mogę. Mam zajęcie komornicze na pensji i koncie. Pracodawca wysyła do komornika część a reszta pobierana jest z konta do kwoty wolnej od zajęć. Czy pracując w sektorze publicznym jeśli zmienię konto bankowe pracodawca powiadomi o tym komornika, czy on sam jak zmniejszy mi się kwotą wpływów to poszuka takiego konta? Z pracy powinnam dostać spory dodatek i chciałabym go bezpośrednio wpłacić do pożyczkodawcy bo wtedy spłacę coś z kapitału a tak to pójdzie na koszty komornicze i dalej nic nie będzie spłacone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajęcie jest na poziomie pracodawcy, zmiana konta nic nie da. Co więcej, jak komornik dowie się o tym numerze, to może podjąć bardziej intensywne działania egzekucyjne.

Trudna sytuacja, może warto byłoby skontaktować się z kancelarią, która zajmuje się pomocą w wyjściu z zadłuzenia? 

https://kancelariagrp.pl/

Od siebie polecam kontakt z tą kancelarią, mają dużę doświadczenie w takich sprawach. I powinni Ci pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się ostatnio nad ty zastanawiałem. Znalazłem niedawno ciekawy artykuł pod tym adresem URL, w którym dokładnie opisano ile komornik sądowy może zająć pensji dłużnika, a także to, czy komornik może zająć wynagrodzenie z umów cywilnoprawnych. Bardzo pomocny materiał. Pozdrawiam i życzę szczęścia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×