Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
dexapini

Zastanawiam się nad upadłością konsumencką

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zastanawiam się nad upadłością konsumencka. Niestety sytuacja życiowa zmieniła się u mnie diamentralnie i nie jestem w stanie spłacać zaciągniętych zobowiązań. Jest ich sporo, wiec myśle ze jedynym sensownym rozwiązaniem będzie po prostu upadłość.

Nurtuje mnie natomiast jedna kwestia. Rok temu pracowałam za granica gdzie zarabiałam około 12.000 zł miesięcznie, wiec wystarczało mi na opłacanie zobowiązań. Po powrocie do polski moje zarobki były na poziomie 3000-3500 zł. Czy podczas całej „procedury” może być drążony temat tego, ze wcześniej zarabiałam 12.000 za granica (wszystko otrzymywałam na konto w banku), a teraz dużo mniejsze zarobki są ? Boje się, ze usłyszę coś w stylu „skoro była pani w stanie tyle zarabiać za granica to proszę wyjechać żeby spłacić zaległości”. Niestety sytuacja życiowa zmusiła mnie do powrotu do kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
✅Kolejna UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA - ogłoszona❗z dnia 06.06.2023 r ❗❗❗❗.
Sąd Rejonowy w Gliwicach ⚖.
👈👈👈 Dług klientki anulowany w kwocie łącznej - ❗156 000 tyś zł 🚫👍😲....👌👍👈 👍
👉Wierzyciele - Provident, Grzegorz Czebotor Nobiles, Kredyt Inkaso, Ultimo, Horyzont i Komornicy prowadzący egzekucję. . 👈
🔵Dochód - renta rodzinna
🔵Majątek - brak
🚩Powód niewypłacalność :
Kredyt frankowy - spilrala kredytowa
ZAPRASZAMY biurosrpp@gmail.com

353633941_723763689756833_5574140662828353554_n.thumb.jpg.0e84140092fde738bba4b8a5cbc30471.jpg

Screenshot_5.jpg

349019092_1197989730914842_8629123924939737463_n.thumb.jpg.0afce7c28fbbda1321094b3154216d9f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, dexapini napisał:
Sąd bada sytuację teraźniejszą, poniewaz wie, ze jakoś ta spirala zadłużenia musiała powstać, i co za tym idzie  utrata płynności spłaty zadłużenia. 
 Biorąc pod uwagę art. 491(7) ustawy prawo upadłościowe:
w przypadku, gdy majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na pokrycie kosztów postępowania albo w masie upadłości brak jest płynnych funduszów na ich pokrycie, koszty te pokrywa tymczasowo Skarb Państwa.
Wprowadzenie powyższego zastosowania umożliwia ogłoszenie upadłości osobom, których nie można nazwać tzw. “bogatymi dłużnikami”. Biorąc pod uwagę jedną z dwóch funkcji upadłości konsumenckiej, czyli funkcję oddłużeniową, można stwierdzić, że wykluczenie obowiązku ponoszenia kosztów przez dłużnika faktycznie będzie skutkowało wyjściem ze stanu niewypłacalności i odzyskaniem tzw. finansowej wolności.
Powstaje zatem pytanie: kto odda pieniądze Skarbowi Państwa? Przepisy dopuszczają trzy rozwiązania. Po pierwsze, zobowiązanie względem państwa zostaje uregulowane poprzez spieniężenie majątku upadłego (pod warunkiem, że takowy posiada). Po drugie, jeśli sąd uzna, że upadły ma możliwość wywiązania się z planu spłaty wierzycieli, to środki przekazywane w ramach co miesięcznych płatności będą również pokrywały koszty postępowania. Po trzecie, jeżeli dłużnik nie posiada majątku albo nie ma szans na wywiązanie się z planu spłaty, to umorzeniu podlega również zobowiązanie względem Skarbu Państwa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ma Pani kiepskich doradców, jeżeli każą czekać 3 miesiące. Po drugie, jeżeli powód okaże się błahy, a same zobowiązania były zaciągane na podstawie wcześniejszych zarobków, to może to zostać uznane za doprowadzenie do stanu niewypłacalności i skutkować PSW na 84 miesiące.

https://wierzbicki.dris.pl/jak-oglosic-upadlosc-konsumencka/

Lepiej będzie skontkatować się z tą kancelarią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2023 o 10:43, Elfweard napisał:

Po pierwsze, ma Pani kiepskich doradców, jeżeli każą czekać 3 miesiące. Po drugie, jeżeli powód okaże się błahy, a same zobowiązania były zaciągane na podstawie wcześniejszych zarobków, to może to zostać uznane za doprowadzenie do stanu niewypłacalności i skutkować PSW na 84 miesiące.

https://wierzbicki.dris.pl/jak-oglosic-upadlosc-konsumencka/

Lepiej będzie skontkatować się z tą kancelarią. 

Skuteczna pomoc dla zadłużonych – prezydent podpisał ustawę

W nowym systemie ma być inaczej. Wprowadzamy rozwiązania zbliżone do funkcjonujących z powodzeniem np. w Wielkiej Brytanii, gdzie w ramach upadłości konsumenckiej w ogóle nie bada się przyczyn niewypłacalności na etapie otwarcia postępowania. Również w Polsce, sąd nie będzie już na wstępie badał przyczyn niewypłacalności. Do ogłoszenia upadłości wystarczy samo stwierdzenie, że dłużnik jest niewypłacalny, bo najczęściej oznacza to, że potrzebuje on pomocy w powrocie do normalnego życia.

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/skuteczna-pomoc-dla-zadluzonych--prezydent-podpisal-ustawe-przygotowana-przez-ministerstwo-sprawiedliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×