Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
Elfweard

Jaka forma opodatkowania

Recommended Posts

Cześć! Od jakiegoś czasu myślę nad założeniem skromnej jednoosobowej działalności (branża językowa online). Biurokracja i potencjalne pułapki przerażają mnie jednak na tyle, że odkładam tę decyzję w nieskończoność. Moje pytanie jest takie, czy jest tu ktoś albo może polecić kogoś, kto zajmuje się właśnie doradzaniem w takich sytuacjach i jakie są mniej więcej stawki? Chciałabym umówić się z takim doradcą na Skype i zapytać o to od czego zacząć w moim przypadku, czego unikać, jaka forma opodatkowania, księgowości itp. Wiem, że w teorii to jest rozsiane po internecie (za polecenie jakichś wartościowych e-booków też byłabym wdzięczna), ale głównie chodzi mi o radę osoby, która się zna na branży

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacznij od księgowe, ktora Cie poprowadzi przez proces wyboru formy opodatkowania. Dzieki temu unikniesz bledow na starcie. Poza tym Dg mozesz zalozyc nie wychodzac z domu. Wszystko masz w Internernecie rozpisane krok po kroku ;)

Zerknij sobie na pewno tutaj:

https://www.super-nowa.pl/wiadomosci-cat/art-formy-opodatkowania-dzialalnosci-gospodarczej-pomoc-biura-rachunkowego-dlaczego-warto-z-niej-skorzystac-,13128

Na stronie jest to dobrze opisane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie Księgowi i biura rachunkowe maja taki młyn że szkoda gadać. Niedawno np. okazało się że aby odliczyć ostatnią składkę zdrowotną za grudzień, nie można ZUS-u płacić do 10 stycznia 2022 tylko trzeba to jeszcze zrobić w grudniu 2021... Czyli de facto w grudniu trzeba zapłacić 2 ZUS-y - niecałe 3000 zł!!! A teraz bądź tu mądry jaka formę opodatkowania wybrać, ryczałt, progresywny czy liniowy?

Edited by art

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×