Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Elfweard

Jaka forma opodatkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od jakiegoś czasu myślę nad założeniem skromnej jednoosobowej działalności (branża językowa online). Biurokracja i potencjalne pułapki przerażają mnie jednak na tyle, że odkładam tę decyzję w nieskończoność. Moje pytanie jest takie, czy jest tu ktoś albo może polecić kogoś, kto zajmuje się właśnie doradzaniem w takich sytuacjach i jakie są mniej więcej stawki? Chciałabym umówić się z takim doradcą na Skype i zapytać o to od czego zacząć w moim przypadku, czego unikać, jaka forma opodatkowania, księgowości itp. Wiem, że w teorii to jest rozsiane po internecie (za polecenie jakichś wartościowych e-booków też byłabym wdzięczna), ale głównie chodzi mi o radę osoby, która się zna na branży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od księgowe, ktora Cie poprowadzi przez proces wyboru formy opodatkowania. Dzieki temu unikniesz bledow na starcie. Poza tym Dg mozesz zalozyc nie wychodzac z domu. Wszystko masz w Internernecie rozpisane krok po kroku ;)

Zerknij sobie na pewno tutaj:

https://www.super-nowa.pl/wiadomosci-cat/art-formy-opodatkowania-dzialalnosci-gospodarczej-pomoc-biura-rachunkowego-dlaczego-warto-z-niej-skorzystac-,13128

Na stronie jest to dobrze opisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Księgowi i biura rachunkowe maja taki młyn że szkoda gadać. Niedawno np. okazało się że aby odliczyć ostatnią składkę zdrowotną za grudzień, nie można ZUS-u płacić do 10 stycznia 2022 tylko trzeba to jeszcze zrobić w grudniu 2021... Czyli de facto w grudniu trzeba zapłacić 2 ZUS-y - niecałe 3000 zł!!! A teraz bądź tu mądry jaka formę opodatkowania wybrać, ryczałt, progresywny czy liniowy?

Edytowane przez art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×