Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
łukasz8999

Konto walutowe + karta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
W ciągu najbliższego tygodnia wyjeżdzam do Holandii, w związku z tym musze założyć konto walutowe w Euro + posiadać kartę. I tutaj mam problem ponieważ mam czas tylko do przyszłej środy na otrzymanie karty. Jak narazie znalazłem tylko jeden bank, który oferuje karte wraz z założeniem konta ( Alior Bank). Jednak odstrasza mnie prowizja 5zł podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu. Zatem moje pytanie brzmi czy istnieje inna opcja, aby uzyskać konto wraz z kartą w ciągu tych kilku dni?
Pozdrawiam
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wyjeżdżasz na dłużej do pracy to załóż sobie konto w Holandii i po problemie. Wszyscy którzy wyjeżdżają do UK tak robią.

 

Karta w Sync przychodzi do tygodnia, najdłużej się czeka w Credit Agricole. Ewentualnie możesz założyć konto w kraju i podac adres korespondencyjny w Holandi gdzie powinni wysłać kartę ale upewnij się jeszcze w danym banku. W mbanku jest 9 zł prowizji a w dbNet teoretycznie za darmo na całym świecie ale oprócz kilku krajów jak Tajlandia:) http://samcik.blox.pl/2011/11/Bankomat-mial-byc-za-darmo-ale-nie-byl-bo-jego.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mBanku nie ma prowizji przy wypłatach z bankomatów. Konto przez pierwszy rok jest całkowicie darmowe. Karta przychodzi w ciągu 10 dni, ale możesz podać adres w Holandii i  tam zostanie Ci dostarczona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie konto walutowe w mbanku. Jest za darmo i karta też za darmo. Jak już wyjedziesz to kartę doślą Ci na wskazany adres. Mają też platformę walutową, więc wymieniasz sobie kasę praktycznie w czasie rzeczywistym po kursach takich samych jak w walutomat etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wymiane walut, to moge polecic ogolnie e-kantory. Maja o wiele mniejszy spread niz zwykle kantory, ktore maja czasem i wydelki +/- 6 gr na walucie. Przy wiekszych kwotach jest to naprawde juz odczuwalna roznica. A w e-kantorach - widelki sa o wiele nizsze. Fajnie i ciekawie jest to opisane na blogu:http://www.kantoryinternetowe.com - zapraszam do lektury, naprawde warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już konto w jakimś banku, to często jest tak, że zakładając drugie - w tym przypadku walutowe jest ono za darmo. W przypadku kont walutowych warto zakładać je tam, gdzie masz dostęp do placówek bankowych. Chodzi o możliwość wypłacenia gotówki w okienku. Wiesz o co mi chodzi?

Rozumiem, że to ma być konto osobiste, przeanalizuj więc sobie ten ranking: http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-osobistych/

Zebranych zostało tam kilkanaście ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kantory internetowe, to ja ze swojej strony mogę polecić Rkantor, w którym sam wymieniam pieniądze, bo tam jest to dla mnie najbardziej opłacalne. Zresztą sami możecie sobie tu http://www.rkantor.com/kurs-dolara sprawdzić kurs dolara i przekonać się, że jest on wyższy niż w innych kantorach internetowych. Do tego w Rkantor sama wymiana pieniędzy jest bardzo wygodna. Odkąd pierwszy raz wymieniłem tam pieniądze nie znalazłem innego kantora w wyższym kursem walut. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iza

Miałam też w tym banku i oceniam średnio. Chodzi o to, że jak na tak renomowany bank nie współpracuje tak dobrze jak wiele innych banków z najlepszymi e-kantorami. Teraz mam kont walutowe w Pekao S.A, a walutę kupuję poza bankiem na Gieldawalut.com. Świetnie wszystko zgrane, sprawne wymiany, przelewy i niskie koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×