Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
saub

Konta oszczędnościowe,książeczki itp

Recommended Posts

Dzień dobry. 

Mam parę pytań, otóż chciałbym założyć Siostrzenicy oraz Bratanicy konta lub książeczki oszczędnościowe lecz nie wiem która z tych opcji jest bardziej opłacalna oraz czy będą wymagane jakieś podpisy rodziców,a także jak to wygląda po założeniu już takiego konta czy też książeczki,ile to zazwyczaj trwa itp. Chciałbym by wytłumaczono mi to jak osobie zupełnie nowej w tym temacie. Tak owszem czytałem oferty banków,lecz wiadomo jak tam jest to opisane...

Dziękuję i pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli siostrzenica i bratanek nie mają jeszcze 18 lat to zostaja konta oszczędnościowe dla dzieci i młodzieży tupu Junior - główne banki posiadają je w ofercie.

kiedyś były dobre książeczki SKO - Szkolna Kasa Oszczędności - niestety skończyło się to wraz z wygodnictwem nauczycieli.

 

Konta typu junior są niżej oprocentowane niż konta w Idei czy BGŻ Optima dla dorosłych tam około 3% a dla dzieci trzeba liczyć się z 2% średnio. Z doświadczenia wiem że bardziej sprawdza się "skarbonka" czy portfel dziecka w domu niż dawanie bankom juz nawet pieniędzy dzieci.

 

Dziecko zawsze przychodzi i prosi o pieniądze - jednak jak zobaczy że wyciągane są z jego portfela zazwyczaj 2 razy zastanawia się czy dany zakup jest naprawdę konieczny. Jeżeli jednak robisz prezent dla dzieci krewnych to moim zdaniem w ten sposób oszczędzania ich nie nauczysz, tym bardziej że tak naprawdę każde pieniądze oddane w depozyt bankowi stają się jego własnością. Czyli współtworzysz ten system oparty na długu i uczysz tego dzieciaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dzisiejszych czasach każdy myśli o oszczędzaniu i rozważnym inwestowaniu żeby zabezpieczyć swoją przyszłość. Sam jestem bardzo zainteresowany tematem bo nie jest łatwo znależć odpowiedni sposób oszczędzania.Szczerze polecam ten blog https://funduszenajlepsze.wordpress.com/2016/11/23/wybor-wlasciwego-funduszu/

Można w nim znależć sporo informacji dotyczących wyboru właściwego funduszu czy zminimalizowania ryzyka inwestycyjnego. W sumie jest to jeden z lepszych artykułów z jakimi się zetknąłem więc zachęcam i was do jego lektury. Czekam na Wasze opinie w komentarzach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozsądnym rozwiązaniem jest założenie dziecku rachunku bankowego. Aktualne zestawienie najlepszych kont dla dzieci i młodzieży, można znaleźć np. na tym portalu http://darmowekontobankowe.org/konto-dla-dziecka/ Niektóre produkty posiadają również oprocentowanie, co na pewno zachęci pociechę do odkładania kieszonkowego i oszczędzania na większe wydatki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również polecam rachunek bankowy. Dziecko będzie mogło samodzielnie oszczędzać i powoli uczyć się zarządzania finansami. To bardzo ważny temat, który warto poruszać od małego. Zadłużenie Polaków jest tak wysokie, że trzeba dbać o edukację finansową dziecka i jak najwcześniej wpajać mu zasady, dzięki którym nie wpadnie w długi w dorosłym życiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukasz najlepszych i najbardziej satysfakcjonujących ofert. Dla ułatwienia jest ta strona 
https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
dzięki której wszystko masz w jednym miejscu.

W ofercie są konta osobiste,firmowe lub kredyty,pożyczki na różne cele od chwilówek przez samochodowe, leasing, hipoteczne, konsolidacyjne i inne.

Wejdź, zobacz, porównaj a może cię coś zainteresuje.

https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×