Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
ArturKredyty

Faktoring w praktyce

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób błędnie myli faktoring z windykacją. Obok kredytu obrotowego jest to natomiast jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie płynności finansowej firmy. Odsyłam do całego działu w wpisami na ten temat:

http://www.forum-kredytowe.pl/f153/

Ludzie piszą tam jakie firmy faktoringowe mają obecnie najlepszą ofertę ( warto jest się z tym zapoznać zanim się zdecydujemy ponieważ firmy mogą mieć bardzo rożną opinię). Dodam również, że nie ma znaczenia nasza negatywna historia w bik. Z faktoringu może skorzystać każdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracując dawno temu w Open Finance spotkałem się z tą nazwą ale niestety nie mieliśmy z tego szkoleń i od pewnego czasu chodzi mi po głowie ten temat. Jakoś nie miałem okazji się temu przyjrzeć. Dzięki za linki ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktoring niesie za sobą bardzo wiele korzyści, niejednokrotnie pomagał utrzymać płynność finansową mojej firmie w trudnych nerwowych momentach, kiedy zaczynasz się zastanawiać "co dalej?". Podsyłam ciekawy artykuł http://www.kuke-finance.pl/aktualnosci/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-faktora,8.html jak by ktoś miał wątpliwości jaka firma będzie dla niego odpowiednia, to te kilka rad może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usługa faktoringu w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się rozwija i otwiera na sektor MŚP. Skorzystać z niej może prawie każda firma wystawiająca faktury z odroczonym terminem płatności, a głównym kryterium przyznania jest wiarygodność jej kontrahentów. Nie są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia jak w przypadku ubiegania się o kredyt. Szybkość wypłaty gotówki - nawet w 24h od przekazania faktury do sfinansowania - sprawia, że jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku kłopotów z bieżącym finansowaniem firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, muszę przyznać, że obecnie nie mam takiej konieczności, ale na początku korzystaliśmy z oferty faktoringu w M-Faktor i uratowało nam kilka razy życie tym bardziej polecam zapoznać się właśnie z takim rozwiązaniem. Szczególnie nowe i małe firmy mogą mieć bardzo wiele korzyści dzięki takim usługom można w miarę spokojnie funkcjonować i obracać gotówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że faktoring faktycznie jest dobrym rozwiązaniem, ale niestety nie dla każdego. Jest on idealny dla niewielkich przedsiębiorstw, które mają ugruntowaną pozycję na rynku. Poosiadają w miarę stałych klientów. Bo jednym z minusów faktoringu jest to, że  podpisuje się umowę na jakiś określony okres czasu. A ona zobowiązuje cię do sprzedawania co miesiąc faktury określonej liczby kontrahentów czy o określonej minimalnej wartości obrotu. A przecież w firmach małych, które dopiero co walczą o swoją pozycję na rynku często takie faktury to są rzeczy  zmiennymi, bo i ilość klientów jest bardzo zmienna. W jednym miesiącu będzie się ich więcej, a w innym mniej. I właśnie takie firmy mogą skorzystać z czegoś takiego jak sprzedaż faktur. Odbywa się ona na https://www.monevia.pl/  polega praktycznie na tym samym co faktoring tylko z tą różnicą, że każda faktura jest oddzielną transakcją. To znaczy, że można odmrozić pieniądze tylko z jednej lub kilku faktur, które ma się teraz w dłoniach. Takie rozwiązanie, moim zdaniem, jest bardziej optymalne dla mniejszych firm, które dopiero co zaczynają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy jak to jest z klientami, bardzo często zdarza się, że proszą o odroczony termin płatności. Taki faktoring jaki jest chociażby w Idea Money jest jedynym ratunkiem. Bo jak inaczej mała firma ma sobie poradzić z bieżącymi wydatkami? Branie w tym celu kredytów też mija się z celem, bo zadłuża firmę i obniża jej rating.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe obserwować, jak korzystanie z faktoringu obejmuje coraz to szersze kręgi – niedługo to już chyba będzie całkowity standard, który nikogo nie będzie w żadnym stopniu dziwił. Wciąż jednak czasami niektórzy ludzie nie do końca łapią, na czym to ma polegać albo czy nie jest to jakaś forma naciągania. Trudno im się dziwić, bo szulerów nie brakuje, ale akurat faktoring to taka usługa, która dla firmy może być naprawdę przydatna. I to zarówno dla tych dużych firm, jak i malutkich. Z tego co się orientuję to faktoring jest jednak głównie kojarzony z dużymi i średnimi firmami, ale istnieje też bardzo interesująca opcja dla najmniejszych firm – z pasującą do tego nazwą, jaką jest mikrofaktoring. Jak ktoś chciałby nieco więcej dowiedzieć się na ten temat, to polecam zajrzeć tutaj: https://www.monevia.pl/mikrofaktoring-sposobem-finansowania-najmniejszych-firm/ wszystko jest dokładnie, a jednocześnie przejrzyście wyjaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×