Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Malfoy

Kwota wolna od podatku w UK na 2014/2015 to 10 tys. funtów

Question

Ci co zarabiają w GBP a jest ich całkiem sporo bo około 2 milionów rodaków pewnie będą zadowoleni z wysokości kwoty wolnej od podatku w Wielkiej Brytanii na 2015 rok - całe ÂŁ10 000.

 

Jak więc zlikwidować działalność u nas i przenieść spółkę do UK? Sama likwidacja spółki jest opisana tutaj

 

U nas kwota wolna od podatku 2014/2015 to zaledwie lekko ponad 3 koła:) - 3091 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zauważ malfoy że lepiej by było aby młodzi nie wyjeżdżali. O to właśnie co niektórym wrogom polskości chodzi - zmniejszenie populacji Polski i brak przemysłu tutaj, tylko montownie. To dlatego prawo cały czas robi pod górkę przedsiębiorcom i zwykłym osobom fizycznym, zwiększając podatki i utrzymując wysoki ZUS i wieeeelką armię urzędasów którzy tego wszystkiego pilnują.

 

Zobaczcie że przy okazji zamachów w Paryżu już się jacyś urzędole wypowiadają o zwiększeniu przywilejów służb i ograniczeniu prywatności obywateli. Coś wam to przypomina? Tak tak to już było....

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Mnie najbardziej śmieszy, że kwota wolna od podatku wynosi 3091 zł, co oznacza niecałe 260 zł miesięcznie - za takie pieniądze nie da się przeżyć. A przy okazji zasiłek dla bezrobotnych to już ponad 500 zł. Która więc kwota to minimum potrzebne do egzystencji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Specjalnie nie przepuścili podwyżki kwoty wolnej od podatku przez kilka ostatnich lat bo traktują polskich obywateli jak niewolników. Jeszcze sie tłumaczą że to z myślą o najbiedniejszych. gó... prawda. Taki prikaz mają z zachodu lub wschodu i w ogóle o nas nie myślą czego przykład dali także ostatnio odrzucając projekt 300 000 rodziców w sprawie problemów z zaadoptowaniem szkół i klas dla 6-latków. Podziękujcie im na jesieni w wyborach, chociaż i tak nie ma na kogo głosować bo to jedna banda....

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Generalnie UK jest przyjazne dla osób prowadzących biznes. Koszty są tak niskie, że wielu obywateli innych państw zakłada tam spółki. Nie ma się co dziwić. Zyskać można naprawdę wiele. Plusem jest to, że np. w przypadku tego biura http://www.fairaccountancy.co.uk można uzyskać wsparcie przy zakładaniu spółki w języku polskim. Prowadzą również księgowość i mają fachowe doradztwo.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×