Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość Jakub

Kredyt gotówkowy na bez badania dochodów. Co dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jakub

Witam

 

Mam taka sytuacje że mój bank gdzie mam kredyt hipoteczny od 2011roku, zapropownował mi k. gotówkowy w 2012 i 2013 bez sprawdzania moich dochodów.

 

Na koncie online otrzymałem taka propozycję i się skusiłem.

Bank nie pytał mnie o dochodu tylko ustawił określona kwote możliwa do uzyskania.

2 kliknięcia i już miałem środki.

 

Najdziwniejsze jest to że w tamtej chwili moje dochody nie wystarczały na obsługę k.hipotecznego.

 

Tzn jakiś obrót na koncie miałem ale nie z tytułu wynagrodzenia gdyż gyło bardzo nieregularne i z umowy o dzieło.

Jezlei chciał bym np nawet zrefinanforać k.hipoteczny  to nie miał bym nigdzie zdolności.

 

Mój bank mi przyznał prawei 100 000 w gotówce w kilku kredytach.

 

Obecnie moje dochody nie wystarczaja na obsługę zadłurzenia.

 

Czy w takim wypadku mogę odwołac się od spłaty kredytów gotówkowych jeżeli bank mi " na gębe" przyznał taka kwotę? Nie wypełniałem nawet oświadczenia o dochodach.!!

 

 

Czy są jakieś podstawy prawne regulujące to że bank musi mieś świadomość że uzyskuję dochody które pozwalają na obsługę zadłużenia?

 

Wymagana zdolnośc aby posiadać takie zobowiązanie to było ok 7000pln , a moja średnia była  2500pln.

Obeznei nie daję rady tego spłacać.

 

 

Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj warunków/regulaminu na jakich były udzielane te kredyty gotówkowe. Trudno jest mi uwierzyć, że bank udzielił Ci kredytów na sumę 100 tys. zł na tzw. "piękne oczy". W mojej ocenie musiałeś zaakceptować warunki typu np. "oświadczam, że moje dochody pozwolą mi spłacać kredyt w określonej wysokości, nie mam innych kredytów/zobowiązań". Umowa zawarta przez Internet to również umowa i nie ma tutaj znaczenia fakt, że niczego nie podpisywałeś.

 

Bank z pewnością zabezpieczył się dobrze od strony prawnej. Z drugiej strony jeśli sam twierdzisz, że nie posiadałeś zdolności kredytowej czyli takich dochodów aby prawidłowo obsługiwać spłatę kredytu. Jest to już działanie umyślne i możesz się kwalifikować pod wyłudzenie kredytu i przepisy kodeksu karnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to bank do którego wpływa twoje wynagrodzenie, to widząc twoją historię rachunku być może na podstawie tego wstępnie ocenili twoją zdolność kredytową. Każdy bank ma obowiązek sprawdzić zdolność kredytową przed udzieleniem kredytu, więc trudno mi uwierzyć trochę w to co piszesz. Tz. w niskie dochody na koncie i tak wysoki kredyt bez żadnej dokładniejszej zdolności kredytowej.

 

Tak jak pisze Damian od strony prawnej regulamin kredytu pewnie jest dobrze zabezpieczony, co nie oznacza że warto go jeszcze raz przeczytać. Ogólnie raty kredytów nie mogą przekraczać określonej części twoich dochodów (zawsze powinno zostać Ci coś na życie) więc jeśli skontaktujesz się z bankiem wysokość rat nie może przekraczać określonej części twoich dochodów. Jak to ktoś kiedyś powiedział nieważne jak spłacać byleby spłacać chociażby 1 zł miesięcznie jeśli nie stać Cię więcej ;) Bo w sytuacji nawet jeśli sprawa trafiła by do sądu to nie mogą zabrać Ci całego twojego wynagrodzenia, ale wchodzi tu w grę jeszcze posiadany majątek i ewentualne zabezpieczenie tych kredytów które może zostać zlicytowane na rzecz spłaty zaciągniętych zobowiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mieli juz twoje wcześniejsze dochody, więc oceniali twoją zdolność na podstawie tego. No i dokładnie raczej musiałes zaznaczyć na necie, że masz zdolność to spłacić, ale to i tak jest dziwne, jak nie udaje Ci sie spłacać, to udaj się do banku i renegocjuj umowę, żeby mieć niższą ratę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×