Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
fraev

Inwestowanie w zagraniczne nieruchomości

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o inwestowaniu w nieruchomości za granicą? Bo przeglądam właśnie oferty na IberiaHome i zastanawiam się, co wybrać - którą część Hiszpanii, dom czy apartament, czy kupować już, czy jeszcze chwilę poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bałbym się trochę takich inwestycji, może wynika to z mojej niewiedzy, ale inwestowanie w nieruchomości za granicą ? Kiedyś było dosyć głośno o tym, ze w USA można było kupić dom dosłownie za grosze ( czasy kryzysu nieruchomości).

 

Biorąc jednak pod uwagę wysokość takiej inwestycji i mnogość formalności (w Polsce czasem ciężko połapać się w wszystkich wymaganych dokumentach) trochę obawiałbym się takich rozwiązań. Jeśli jednak ktoś posiada odpowiednią wiedzę, za granicą jak i w Polsce można znależć nieruchomości warte kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lida

Jeśli znajdziesz dobrą, sprawdzoną firmę, która pośredniczy w takim zakupie, nie widzę problemu. Osobiście zdecydowałabym się na zagraniczną nieruchomość w dobrej, turystycznej lokalizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mina

Kryzys w Hiszpanii obniżył znacznie ceny nieruchomości. Warto własnie teraz pomyśleć o inwestycji w tym kraju. Południe
Hiszpanii jest niezwykle atrakcyjne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z tego co mi wiadomo to Iberia Home jest sprawdzoną agencją. Mój wspólnik kiedyś szukał właśnie nieruchomości w Hiszpanii pod inwestycję i wszystkie ogłoszenia były aktualne, był nawet w Hiszpanii z nimi, dom taki jak na zdjęciach. Z tym tylko że akurat był w trakcie rozwodu i ostatecznie nie kupił, z wiadomych przyczyn;) Ale agencja jak najbardziej godna polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arik

Z tego co mi wiadomo to Iberia Home jest sprawdzoną agencją. Mój wspólnik kiedyś szukał właśnie nieruchomości w Hiszpanii pod inwestycję i wszystkie ogłoszenia były aktualne, był nawet w Hiszpanii z nimi, dom taki jak na zdjęciach. Z tym tylko że akurat był w trakcie rozwodu i ostatecznie nie kupił, z wiadomych przyczyn;) Ale agencja jak najbardziej godna polecenia.

Iberiahome jest najlepszą z polskich firm. Agenci wiedzą, na czym polega ich praca! Polecam, bo cały zakup odbył się bez żadnych przeszkód i ukrytych kosztów. Ogromna pomoc i zaoszczędzony czas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam inwestowanie w polski kapitał, ja korzystam jako pożyczkobiorca z portalu pożyczkolandia, natomiast jeśli chodzi o inwestycję to wiem że mają gwarancję ochrony kapitału wiec warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

A co myślicie o cenach nieruchomości w www.costainvest.com/pl/ Chciałabym zainwestować w jakieś Hiszpańskie mieszkanie lub domek, ale nie wiem czy się oplaca. Doradzicie mi coś ciekawego na temat zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym,ze lepiej kupić mieszkanie w Polsce niż za granica. OBecnie nieruchomości w Polsce są bardzo drogie. O wiele droższe niż ich realna wartość . Za granicą mieszkanie możemy kupić w o wiele lepszej cenie. I mamy zagwarantowaną pogodę.

Zerknijcie sobie na mieszkania na Costa Del Sol w Hiszpanii:

http://agnesinversiones.pl/ - jest to strona biura nieruchomości, które sprzedaje takie mieszkania.

 

Może byc to mieszkanie dla Was ale i na wynajem. Obecnie ludzie coraz chetniej latają do Hiszpanii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat posiadam niewielki pensjonat po stronie Słowackiej, 11 km od granicy z Polską.

Uważam, że w Polsce bardzo mało jest inwestycji, nieruchomości czy firm, które prowadzone są za granicą, a są typowo polskie. Akurat moja działalność mieści się poza Polską, ale prowadzona jest zasadniczo w kraju. Cała księgowość, wszystkie sprawy prawne każdą sprawę wykonywaliśmy tu, w kraju. Jedyne co musieliśmy zrobić to zarejestrować wszystko na Słowacji, co zajęło nam 1.5 dnia roboczego.

Podobnie jest z nieruchomościami. Szkoda, że tak mało osób się interesuje tym typem działalności inwestycyjnej, choć trzeba to przyznać, bardzo się takie inwestycje opłacają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mleczyk

no a czemu nie w Polsce? jest dużo ciekawych inwestycji w które warto włozyć swój kapitał. Na przykład nadmorskie apartamenty. Fajne osiedle jest w Rowach, mam na myśli osiedle Lubicz Apartamenty, 4 apartamentowce, fajne, ciekawe i nowoczesne miejsce. Część lokali jest już sprzedana ale jeszcze wolne zostały. A to jest moim zdaniem taka inwestycja którą będzie zainteresowanie i w sezonie i po 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za inwestowaniem w zagraniczne nieruchomości, ale tylko od sprawdzonych inwestorów. Wydaje mi się, że podawane przez was przykłady firm inwestycyjnych są dobre, a nawet bardzo dobre.

Ja sam się bardzo mocno interesuje tym tematem.

Obecnie, jestem, na etapie zbierania wszelkich dokumentów w tym pozwolenia na budowę, w jednym z krajów Beneluxu.

Generalnie zakup nieruchomości powinno się konsultować z rożnymi typami prawników, w tym tych z poza Polski. Daje to większe możliwości manewrowania na konkretnym rynku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale nie musi być to mieszkanie za granicą. Zakup taki ma moim zdaniem więcej minusów niż plusów. Takie mieszkanie jest trudniej wynajac oraz jeszcze trudniej  jest dopilnować. W Polsce jesteśmy przynajmniej na miejscu. 

 

Jesli chodzi o standard mieszkań to w niższej cenie kupisz w większych polskich miastach o wiele lepszy standard. Zorientuj sie na tej stronie:

http://www.russjan.com/

 

Jest tutaj możliwosć kupna w pełni umeblowanego apartamentu czy domu w Gdańsku czy Sopocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×