Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
Elfweard

W jakiego typu ogrzewanie najlepiej iść?

Recommended Posts

Cześć mam pytanie. Mam już upatrzony projekt domu i teraz się zastanawiam nad formą grzania czy iść w paliwa kopalne czy oze. Jeśli mógłby ktoś się wypowiedzieć+ i - tych rozwiązań głównie chodzi mi tu o długoterminową eksploatację, jak to mniej więcej wychodzi cenowo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę że w dluższym okresie czasu kluczowym będzie uniezależnienie sie od wszelkich rynkowych monopolistów dostarczających energię (prąd i gaz). Warto pomysleć o magazynie energii zasilajacym dom i wlasnych źrodłach jego zasilania (solarnych, wiatrowych).

https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/porady-i-wiedza/poradnik/ogniwa-fotowoltaiczne/ogniwa-fotowoltaiczne-uniwersalne-zrodlo-czystej-energii-w-twoim-domu-i-gospodarstwie/

Na stronie możesz poczytać więcej o fotowoltaice I takich montażach. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukam nowoczesnego rozwiązania do ogrzewania domu i coraz bardziej przekonują mnie panele grzewcze na podczerwień. Podobno są energooszczędne, dają równomierne ciepło i nie wysuszają powietrza. Znalazłem stronę z ciekawą ofertą, która wygląda obiecująco https://termoplaza.pl/ Czy ktoś z Was korzystał już z tego typu ogrzewania? Chętnie poznam Wasze opinie i doświadczenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

My postawiliśmy na ogrzewanie biomasą i od początku ważne było dla nas monitorowanie wilgotności materiału. Bez dobrego wilgotnościomierza trudno jest osiągnąć efektywność spalania i oszczędność. Dzięki temu narzędziu możemy kontrolować wilgotność drewna oraz innych materiałów, co przekłada się na lepsze spalanie i mniej osadu. Warto zainwestować w dobry sprzęt, bo dokładność pomiarów naprawdę robi różnicę w dłuższej perspektywie! Od siebie polecam model widoczny https://www.test-therm.pl/katalog-produktow/179-zawartosc-wody-w-biomasie na tej stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogrzewanie gazowe to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli domów - https://newbridge.com.pl/temperatura-pieca-gazowego-przy-ogrzewaniu-podlogowym/ . Jednym z kluczowych atutów tego systemu jest jego wydajność – nowoczesne kotły gazowe potrafią osiągnąć sprawność nawet powyżej 90%, co oznacza, że większość zużywanego gazu jest zamieniana na ciepło. Dzięki temu, w porównaniu z innymi źródłami energii, ogrzewanie gazowe jest bardziej ekonomiczne, co może znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz w planach zmianę systemu ogrzewania w swoim domu, warto zwrócić uwagę na współpracę z certyfikowanymi instalatorami pomp Aiwa. Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu na rynku i japońskiej jakości produktów można mieć pewność, że otrzyma się niezawodne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej stawiać na rozwiązania OZE w postaci pomp ciepła, magazynów energii czy paneli fotowoltaicznych. Takie instalacje od początku do końca wykona dla ciebie  https://flexipowergroup.pl/fotowoltaika-kielce/ która od lata działa w tej branży i ma najlepsze podzespoły. Tam gdzie potrzebna jest pompa ciepła, magazyn energii lub fotowoltaika Kielce jak i inne miasta powinny wykorzystać ich ofertę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Systemy grzewcze oparte o olej opałowy mają sporo zalet, ale trzeba pamiętać, że to paliwo grzewcze wymaga przechowywania w specjalnych zbiornikach. Na stronach internetowych dostępne są różne warianty, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Przykład oferty można zobaczyć tutaj http://xymen.pl/produkty/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×