Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
dexapini

Studia prawnicze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pewnie nietypowe pytanie. Otóż zaczęłam studia w 2016r. Przez cały tok studiów byłam zachwycona, bardzo chciało mi się uczyć, nie miałam problemu z przyswojeniem jakiekolwiek wiedzy. Do czasu aż przyszło do pisania pracy mgr. Człowiek był młody i głupi no i niestety wyszło jak wyszło - zrobiłam sobie 2 lata przerwy. Na koniec marca się bronię. Najpierw miałam zamiar podejść do obrony z podejściem „żeby mi się nie zmarnował ten czas i pieniądze wydane na studia, zrobić papierek i zapomnieć”. Ale… zaczęłam się uczyć do obrony i przypomniało mi się jaką frajdę mi to wcześniej sprawiało. Większość rzeczy pamiętam jeszcze ze studiów, wszystko mnie znowu interesuje. I tutaj zaczyna się problem. Zaczęłam myśleć o tym, żeby pójść na aplikację. I tu pojawiają sie moje pytania - po 1. Czy są tu osoby, które po przerwie zdecydowały się na aplikację? Jak Wasze spostrzeżenia? 2. Pytanie do osób zatrudniających aplikantów. Jak patrzycie na aplikantów, u których pojawiła się taka przerwa? Macie opory z zatrudnieniem ich, czy kompletnie nie zwracacie na to uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jedną z tych osób, które mają przerwę między ukończeniem studiów a rozpoczęciem aplikacji - u mnie były to 4 lata. W pracy jeżeli pojawiało się prawo, to głównie admin, więc ta cała kodeksowa wiedza ze studiów niezbyt się w głowie zachowała. Na nauce do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką spędziłem nieco mniej niż 4 miesiące, zdałem za pierwszym razem.

Nie ma co się zniechęcać przerwą - po prostu trzeba samemu usiąść i spędzić nieco czasu nad ustawami i testami. Jeżeli tak jak piszesz lubisz się uczyć i łatwo Ci to przychodzi, to problemu z dostaniem się na aplikację raczej mieć nie będziesz. Jeśli szukasz dobrej literatury do nauki, polecam stronę https://lexliber.pl/prawo-cywilne  Znajdziesz tutaj wiele wartościowych książek prawniczych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×