Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
dexapini

Studia prawnicze

Recommended Posts

Cześć!

Mam pewnie nietypowe pytanie. Otóż zaczęłam studia w 2016r. Przez cały tok studiów byłam zachwycona, bardzo chciało mi się uczyć, nie miałam problemu z przyswojeniem jakiekolwiek wiedzy. Do czasu aż przyszło do pisania pracy mgr. Człowiek był młody i głupi no i niestety wyszło jak wyszło - zrobiłam sobie 2 lata przerwy. Na koniec marca się bronię. Najpierw miałam zamiar podejść do obrony z podejściem „żeby mi się nie zmarnował ten czas i pieniądze wydane na studia, zrobić papierek i zapomnieć”. Ale… zaczęłam się uczyć do obrony i przypomniało mi się jaką frajdę mi to wcześniej sprawiało. Większość rzeczy pamiętam jeszcze ze studiów, wszystko mnie znowu interesuje. I tutaj zaczyna się problem. Zaczęłam myśleć o tym, żeby pójść na aplikację. I tu pojawiają sie moje pytania - po 1. Czy są tu osoby, które po przerwie zdecydowały się na aplikację? Jak Wasze spostrzeżenia? 2. Pytanie do osób zatrudniających aplikantów. Jak patrzycie na aplikantów, u których pojawiła się taka przerwa? Macie opory z zatrudnieniem ich, czy kompletnie nie zwracacie na to uwagi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem jedną z tych osób, które mają przerwę między ukończeniem studiów a rozpoczęciem aplikacji - u mnie były to 4 lata. W pracy jeżeli pojawiało się prawo, to głównie admin, więc ta cała kodeksowa wiedza ze studiów niezbyt się w głowie zachowała. Na nauce do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką spędziłem nieco mniej niż 4 miesiące, zdałem za pierwszym razem.

Nie ma co się zniechęcać przerwą - po prostu trzeba samemu usiąść i spędzić nieco czasu nad ustawami i testami. Jeżeli tak jak piszesz lubisz się uczyć i łatwo Ci to przychodzi, to problemu z dostaniem się na aplikację raczej mieć nie będziesz. Jeśli szukasz dobrej literatury do nauki, polecam stronę https://lexliber.pl/prawo-cywilne  Znajdziesz tutaj wiele wartościowych książek prawniczych. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie zalety wg Was ma studiowanie online? Domeną dzisiejszych czasów są zakupy internetowe, przelewy bankowe czy spotkania na takich platformach jak Skype czy Teams, zamiast klasycznego wyjścia na kawę czy spacer ze znajomymi. Nie inaczej jest ze studiami. Wielu absolwentów szkół średnich decyduje się na studiowanie przez internet z różnych powodów, m.in. dlatego, że są to studia niestacjonarne i zajęcia odbywają się głównie w weekendy, dzięki czemu student w tygodniu może podjąć pracę, na zajęcia uczęszczać z każdego miejsca na świecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unieważnienie testamentu notarialnego jest procedurą, która może wpłynąć na podział spadku. Dlatego też, zrozumienie tej procedury i jej skutków jest kluczowe dla wszystkich zainteresowanych. Nieocenioną pomocą mogą okazać się materiały zawarte na https://seniorzy.pl/informacje/6791-uniewaznienie-testamentu-notarialnego-najwazniejsze-informacje które prowadzą przez cały proces krok po kroku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla maturzystów, którzy zastanawiają się, jaki kierunek wybrać, warto zapoznać się z kierunkami studiów, które oferują szeroki wachlarz możliwości. Wybór kierunku studiów powinien być dobrze przemyślany, uwzględniając przyszłe perspektywy zawodowe. Ciekawą opcją są studia, które łączą pasje z możliwością rozwoju kariery. Na rynku pracy wiele firm poszukuje specjalistów w różnych dziedzinach, więc warto sprawdzić, które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×