Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
zatorski

Ogrzewanie w nowym domu

Recommended Posts

Chodzi o obliczenie charakterystyki energetycznej, która musi być załączona do projektu. Przy wyliczaniu Ep współczynnika zapotrzebowania ciepła budynku dla zasilania gazem nie wychodzi współczynnik. Nie jestem pewny ale dopytaj osobę, która sporządza Ci projekt/charakterystykę czy po dorzuceniu paneli fotowoltaicznych nie wyjdzie EP.

Od siebie polecam raczej kotnakt z nimi:

https://wentek.pl/pompy-ciepla.html

Powinni CI dobrać odpowiednią pompę ciepła do montażu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiecie, ale to właśnie pompy ciepła są również bardzo wszechstronne - mogą służyć zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla domów całorocznych. Jeżeli jednak macie co do tego wątpliwości, zawsze możecie skorzystać z oferty https://cncpompyciepla.pl/pompy-ciepla/pompa-ciepla-na-probe/ i taką pompę ciepła sobie przetestować. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pompy ciepła typu split mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi, takimi jak kotły gazowe czy olejowe. Są one znacznie bardziej efektywne energetycznie, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Ponadto, pompy ciepła split są bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ ich eksploatacja generuje mniej emisji dwutlenku węgla. Szczegółowy opis zalet tych systemów można znaleźć na stronie https://dolnyslaskinfo.pl/wiadomosci/lifestyle/pompa-ciepla-split-a-tradycyjne-systemy-grzewcze-zalety-i-korzysci/ co pomaga zrozumieć, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na ich instalację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pompy ciepła są okej pod kątem wydajności i oszczędności systemu ogrzewania. Ponadto słyszałem, że można je łączyć z równie wydajnym i jednocześnie ekonomicznym ogrzewaniem podłogowym. Wiecie coś więcej na ten temat? Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce? Bo naprawdę mnie to zaciekawiło i teraz myślę, czy nie zainwestować w taki system grzewczy. Znalazłem już firmę - https://frezowaniepodlog.pl/ - która zrobiłby dla mnie ogrzewanie podłogowe frezowane. Pewnie skonsultuję ten temat z nimi. Jak będę coś wiedział to dam znać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×