Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
zatorski

Optymalizacja przelewów w firmie

Recommended Posts

Jak optymalizujecie ilość przelewów w spółce przy przyjmowaniu płatności za kilkanaście płatności od różnych klientów za towar? Przy zwykłych przez PayU i P24 duża wypłata jest z salda Allegro Finanse, ale gdy klient opłaci zamówienie własnym przelewem lub mamy płatność pobranie, małych przelewów robi się za dużo i zwiększają się koszty księgowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sie dawno wyleczyłem z pobrań, ale znam firmę, co prezes ma jedno konto prywatne tylko do jednego celu. Zbiera tam wpłaty z pobrań i robi zbiorczo na konto spółki jedną wpłatę jako gotówkową. Jego stanowisko jest: Klienci mają faktury gotówkowe bo płacą gotówką za pobranie i on to jako wpłata gotówkowa opisuje. Księgowość nie ma zastrzeżeń.

Tak na logikę, to nie ma większej różnicy czy agreguje PayU, Kurier czy konto. Różnicę może i mu kiedyś skarbówka znajdzie, aczkolwiek na pewno musiałby to być kroś mega złośliwy, bo ani grosza szkody tym nie wyrządza.

Polecam zastanowić się nad nowym biurem rachunkowym:

https://www.dlug.org.pl/ubezpieczenie-odpowiedzialnosci-cywilnej-biura-rachunkowego/

Najlepiej takim z dobrym ubezpieczeniem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, najlepsze z możliwych rozwiązanie to zmiana faktur na gotówkę. Dlatego polecam usługi faktoringu oferowane przez AFORTI Factor Polska S.A. , ponieważ jak wiecie - faktoring jest wygodnym sposobem na poprawę płynności finansowej w firmie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×