Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
pebs

Faktury

Recommended Posts

Witam. Jak rozwiązujecie "problem" z fakturami, które przychodzą pocztą dużo później niż otrzymana i wprowadzona faktura drogą elektroniczną? Czy podpinacie do faktury elektronicznej czy podmieniacie? Co z opisem który już powstał na fakturze elektronicznej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozmawiałam z kilkoma US na ten temat. Powiedzieli by kontrahentowi napisać maila z informacją, że raz przyjęta fv drogą elektroniczną bez sprzeciwu to już zgoda obydwu stron wprowadzania fv do obrotu gospodarczego tą drogą. Jeśli nadal będą dosyłać pocztą to tylko podpinać pod elektroniczną i absolutnie nie wyrzucać bo w czasie kontroli krzyżowej wystawca będzie miał pewnie tylko tą papierową przeważnie obitą pieczątkami firmowymi. To wystawca popełnia błąd odsyłając pocztą

https://www.biznesforums.pl/topic/8509-faktury-elektroniczne/?_fromLogout=1&_fromLogin=1

Więcej na temat faktur elektronicznych na stronie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórzy klienci chcą fakturę do paragonu. Tutaj https://www.mega-tech.com.pl/faktura-do-paragonu/ możecie na ten temat poczytać. Prowadząc sprzedaż produktów takie tematy trzeba mieć obcykane, że tak powiem. Dzięki takim poradnikom można się doszkolić i też być ze wszystkim na bieżąco, bo faktem jest, że trochę to się zmienia w przepisach co jakiś czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was korzysta z faktoringu odwrotnego? Wiele informacji na ten temat znalazłam tutaj https://www.firmowakasa.pl/faktoring-odwrotny/. Przedsiębiorca korzystający z faktoringu odwrotnego buduje skuteczną politykę zakupową i zwiększa konkurencyjność firmy w sektorze, przy okazji wzmacniając wizerunek zaufanego kontrahenta. Wg mnie to świetna opcja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×