Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
Dockson

Budowa domu drewnianego czy murowanego

Recommended Posts

Tylko drewniany. Komfort nieporównywalny. Jest bardzo cichy w środku A a poza tym 70% redukcji kosztów ogrzewania w porównaniu z domem murowanym.
Zużycie energii CVii 40 kWh/m²/rok = 1500–2500 zł rocznie. Projekty domów sprawdzają się zarówno jeśli chodzi o domy całoroczne jak i o domy letniskowe.

Obecnie w biurach architektonicznych jest bardzo wiele projektów takich domów, zerknij sobie do pracowni domy w stylu;

https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-szyper_dr-s.php

Znajdziesz tam wiele nowoczesnych projektów z wycenami. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim trzeba zadbać o dobre materiały budowlane do postawienia fundamentów. Beton towarowy Bielsko jest potrzebny do wznoszenia wszelkiego rodzaju elementów nośnych. Tego rodzaju surowiec musi posiadać stałe parametry, ponieważ przekłada się to na jego klasę oraz wpływa bezpośrednio na wytrzymałość i trwałość całej konstrukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po wybraniu jakiegokolwiek projektu domu, czy to drewnianego czy murowanego warto się zastanowić nad ekologicznym rozwiązaniem jeśli chodzi o energię czy ogrzewanie. Najlepszym rozwiązaniem jest pompa ciepła plus panele fotowoltaiczne. Można też od niedawna skorzystać  w Polsce z zakupu prądu pochodzącego z odnawialnych źródeł energii, takie rozwiązanie oferuje respect energy, firma, która działa na terenie ponad 18 krajów z dużym powodzeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że każda z opcji ma swoje wady i zalety. Drewniane domy bez wątpienia mają ten swój niepowtarzalny urok i styl i są zdecydowanie mniej powszechne co może być zarówno korzyścią, jak i dosyć sporą przeszkodą. Jeśli zaś chodzi o materiały drewnopochodne do budowy, jak i wykończenia wnętrz lub tworzenia mebli, to https://kronosfera.webnode.page/ podrzucam wartościowy link. 

 

 

Edited by Dominika76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, poszukuję jakiejś dobrej i sprawdzonej hurtowni z Wrocławia, która ma w ofercie pasy bezkońcowe. Zależy mi na tym, aby te pasy były wytrzymałe i miały w miarę przystępną cenę. Znalazłem nawet już jedną stronę co mnie zainteresowała: https://www.scierne.com/category/Pasy-bezkoncowe-87289?#OfertaProduktowa , ale chciałbym rozeznać dokładniej temat przed zakupem. Możecie coś doradzić? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie nad takimi kwestiami ja póki co się jeszcze nie zastanawiałam, ale całkiem niedawno zainteresowało mnie to jakiego rodzaju pompę najlepiej wybrać na działkę. Na całe szczęście bardzo dobrze o tym napisano w https://archiweb.pl/aktualnosci/jaka-pompe-wybrac-na-dziake-1279/ i jestem przekonana, że takie informacje na pewno wielu osobom się mogą przydać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie obecnie budowanie domów drewnianych cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ ich budowa przebiega o wiele szybciej i sprawniej. Takie domy mają wiele zalet. Są przede wszystkim energooszczędne. 
____________________________

domy modułowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno budowa domu to duża inwestycja, ale warto stawiać na ekologiczne rozwiązania, bo to się zwróci w postaci rachunków. Przed budową domu mieszkalnego można postarać się o certyfikat Zielony Dom. Uprawnia on do zastosowania nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, co pozwoli obniżyć koszty za ogrzewanie i prąd. JW+A w tym pomoże, tutaj są szczegóły https://jw-a.pl/certyfikat-zielony-dom/ .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że zdecydowanie warto zastanowić się również nad budową domu drewnianego. Jednak kluczowa jest tutaj przede wszystkim odpowiednia organizacja, plan i oczywiście ekipa która będzie w stanie konkretnie wykonać budowę od początku do końca. Całe szczęście my trafiliśmy na takich specjalistów od domów szkieletowych.  Bardzo dobrym przykładem tutaj zdecydowanie jest https://skandhouse.pl/ w przypadku których można liczyć na ogromne doświadczenie, terminowość realizacji i z resztą sprawdzicie sobie również domy jakie udało im się już postawić. Pozdrawiam i dajcie znać jakie decyzje ostatecznie podjęliście!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o budowę domu to niezależnie czy będzie to drewniany czy też murowany przyda się oferta tego producenta https://www.drutex.pl/  Dzięki nim możesz zakupić nowoczesne okna, drzwi czy systemy tarasowe i ogrody zimowe. Idealny partner do takich zadań a ich produkty wytrzymają wiele lat i nie zawiodą użytkowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to nie ważne, czy to dom murowany, czy drewniany, najważniejsze są dobre fundamenty, na przykład pale fundamentowe! Jeśli chcesz sprawdzić, jakie pale fundamentowe wyróżniamy, poczytaj sobie artykuł, pod tym linkiem, gdzie wspomniano na przykład o moich ulubionych palach wierconych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×