Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
zatorski

Jakie ubezpieczenia w kredycie hipotecznym na zakup mieszkania?

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na spadek cen nieruchomości i będę chciał zakupić mieszkanie. Myślę, że w ciągu kilku miesięcy powinien pojawić się jakiś większy ruch na rynku. Otwartym pozostaje w związku z tym pytanie o to jakie ubezpieczenia trzeba wykupywać w kontekście zaciągnia takich kredytów? Mam tutaj na myśli ubezpieczenie zakupionego mieszkania, od utraty dochodu - jakieś jeszcze? Pytam, bo chcę wiedzieć na co mam się przygotować, zwłaszcza, że około 40% wartości nieruchomośći planuję sfinansować z własnych środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba decydująca się na zaciągnięcie takiego kredytu musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest zobowiązania do sfinansowania ubezpieczenia mieszkania, że jest zobowiazana do sfinansowania ubezpieczenia od takich zdarzeń jak pożar, zalanie i inne zdarzenia które mogą obniżyć wartość nieruchomości.

Ponad to, banki coraz częściej wymagają ubezpieczenia od utraty dochodu. Szukaj wśród sprawdzonych TU. Koszta takiej polisy możesz sprawdzić dokładnie np pod niniejszym linkiem: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/dom-i-mieszkanie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×