Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
  • 1

Pytanie

Witam,

Właśnie dostałem pismo z Deutsche Banku o zmianie regulaminu z racji przeniesienia banku DB do Santander Bank Polska z dniem 9 listopada 2018.

Na początku roku myślałem że to BZ WBK kupił DB ale teraz okazało się że właścicielem BZ WBK są Hiszpanie no i co o tym Santanderze myślicie? Uciekać z DB aby nie być przejetym przez Santander?

W piśmie napisali że:

  • od 1 października 2018 wypłaty gotówkowe za pomocą kart DB można za darmo robić w bankomatach Santandera
  • Numery rachunków się nie zmienią
  • opłaty niby nie ulegną zmianie
  • oprocentowanie lokat i rachunków bez zmian
  • sposoby spłaty dotychczasowych kredytów na tych samych zasadach
  • nie zmienią się usługi maklerskie

A zmienić mają się:

  • produkty bankowe na te które są obecnie w Santanderze
  • Konta osobiste i karty kredytowe dostaną nowe nazwy
  • od 12 listopada easyNET zostanie zastąpiony Santanderem Online także tam trzeba sie będzie logować

Deutsche Bank raczej w Niemczech, Szwajcarii i Polsce miał dobrą opinię: https://www.kredite-darlehen-von-privat.ch/ein-minikredit

Ale czy Santander jest równie dobry?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość SS_max

Też dostałem takie pismo. Ja mam tam konto ze względu właśnie na rachunek maklerski DB Makler. Swego czasu była najniższa prowizja za transakcje - 0,19%. W domu maklerskim BZ WBK prowizje siegały 0,3-0,4% więc róznica spora i dobrze ze nie przenoszą walorów do nich. Trzeba by jednak dostać potwierdzenie że DB Makler zostanie po staremu bo na początku roku mówili inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może się powtarzam ale w Polsce tylko polskie banki - PKO BP, Pocztowy ew. Idea. Jak nie chcecie drenażu polskiej kasy do Portugalii - Millennium, Francji - BNP Paribas , Hiszpanii - Santander i Niemiec - mBank albo Holandii - ING Bank Śląski to zmieńcie bank na Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×