Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

fachowiec

Użytkownicy forum
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 1. Witam, Właśnie dostałem pismo z Deutsche Banku o zmianie regulaminu z racji przeniesienia banku DB do Santander Bank Polska z dniem 9 listopada 2018. Na początku roku myślałem że to BZ WBK kupił DB ale teraz okazało się że właścicielem BZ WBK są Hiszpanie no i co o tym Santanderze myślicie? Uciekać z DB aby nie być przejetym przez Santander? W piśmie napisali że: od 1 października 2018 wypłaty gotówkowe za pomocą kart DB można za darmo robić w bankomatach Santandera Numery rachunków się nie zmienią opłaty niby nie ulegną zmianie oprocentowanie lokat i rachunków bez zmian sposoby spłaty dotychczasowych kredytów na tych samych zasadach nie zmienią się usługi maklerskie A zmienić mają się: produkty bankowe na te które są obecnie w Santanderze Konta osobiste i karty kredytowe dostaną nowe nazwy od 12 listopada easyNET zostanie zastąpiony Santanderem Online także tam trzeba sie będzie logować Deutsche Bank raczej w Niemczech, Szwajcarii i Polsce miał dobrą opinię: https://www.kredite-darlehen-von-privat.ch/ein-minikredit Ale czy Santander jest równie dobry?
 2. CA dawny Lukas Bank

  Nie mam konta w CA, ale rozglądam się powoli za kredytem hipotecznym, między innymi dlatego trafiłem na forum. I w Open Finance dowiedziałem się, że w CA są najbardziej liberalne sposoby liczenia zdolności kredytowej, ergo - najłatwiej dostać tam hipoteczny. Nie wiem czy się skuszę, ale jak tak, to napisze co i jak. Oczywiście dorzucają ubezpieczenia na życie, wlepią też karniaka, gdy ktoś chce spłacić kredyt wczesniej (do 3% wartości kredytu przez pierwsze pięć lat).
 3. SKOK-i - czym się właściwie różnią?

  Hania nie tędy droga. SKOK-i nie udzielają kredytów, udzielają pożyczek, niby niuans,ale w oprocentowaniu spore różnice:-) W dodatku zapomnij, że są bardziej liberalni od banków, nawet przeciwnie. Część pożyczek zarezerwowana jest tylko dla tych, którzy pokażą umowę o prace (albo odcinek emerytury/renty). W dodatku niektóre pożyczki są wylącznie dla tych, ktorzy są członkami kasy od kilku lat i brali pożyczki, które w terminach spłacali (a więc sa dla SKOK wiarygodni).
 4. Wiele o tym czytałem i nawet zastanawialem się, czy nie założyć konta np. w finansowo.pl Jednak prawdę mówiąc nie wiem, jak wygląda weryfikacja użytkoników, pożyczyć komuś kasę "na pałę" to dośc ryzykowna sprawa myślę, tym bardziej że "znamy go" tylko z sieci. Poniżej krotki info o finansowo.pl nie wiem, która oferta (w sensie czy ten kokos czy finansowo) jest lepsza, ale chętnie poznam opinie tych, którzy brali tam pożyczki i którzy je oferowali. Idea jest bardzo interesująca. Jak chemy funkcjonować? Jakie cele nam przyświecają? Otóż wierzymy, że stoi przed nami niepowtarzalna szansa usprawnienia i uproszczenia transferu pieniędzy między ludzmi. Po prostu. Chcemy "wyręczyć" systemy bankowe z prozaicznej czynności jaką jest pożyczanie pieniędzy ludziom którzy ich po trzebują, oferując jednocześnie dobry sposób na ich inwestowanie. Internet i komórki są do tego świetnym narzędziem. Niejako przy okazji chcemy zachęcić do korzystania z naszej oferty ludzi, którzy dotychczas - z różnych powodów - nie korzystali z oferty banków. Finansowo.pl daje im możliwość zrealizowania potrzeb których banki dotychczas nie zaspakajały. Mamy nadzieję, że coś, co obecnie jest niszą na rynku, stanie się kiedyś bardzo powszechną usługą. W końcu każdy z nas ma potrzeby finansowe ale nie każdy chce realizować je poprzez pośrednika jakim jest bank.
 5. Alior ruszył z nową promocją swoich lokat, vistuje nawet 7,5 procent na czteromiesięcznej lokacie Ninja. Oczywiście jest * co powoduje, że realne oprocentowanie wynosi 6 procent, ale gdy poleci się znajomego, który tez wejdzie z lokata o podobnej sumie, można uzyskać 7,5 procent. fajne jest to, że żeby założyć lokatę, nie trzeba zakładać konta w Aliorze, a kwota maksymalna na lokacie to nawet 100 tysięcy złotych.
 6. Alior Bank opinie klientów

  Dla mnie Alior to jeden z tych banków, który potrafił ostatnio na rynku finansowym sporo namieszać. Podobne nadzieje miałem wobec Santandera, ale nadzieje okazały się płonne. Tymczasem Alior zaczyna nadawać ton rywalizacji, zwłaszcza o młodych z wielkich miast:-) Oferuje dynamiczne rozwiązania i dobrą ofertę, na jego tle mBank, który zwykle był w awangardzie zmian i nowości, wydaje się przy nim, jakby był ospałym, stacjonarnym bankiem. Dla klientów taki bank to nadzieja na zmiany na skostniałym rynku bankowym.
 7. Pośrednicy bankowi - opinie

  Mam takie wrażenie, ze coraz więcej osób gdy idzie po kredyt, nie kieruje swoich kroków bezpośrednio do banku (czasem nie ma nawet takich możliwości, na przykład żyjąc w mniejszym mieście), tylko wybiera pośredników finansowych. na rynku jest ich sporo, najbardziej znani to Expander, Open Finance, Home Broker i Aspiro. pewnie jest kilku innych, ale z wymienionymi miałem do czynienia. Mój prywatny ranking - Open Finance (czasem naginają marże licząc, że bank i tak przyzna kredyt, kreślą pozytywne wizję więc można się rozczarować) - Expander (skupieni raczej na grubszych rybkach) - Home Broker (rzetelnie wyliczają wszystkie wskażniki, ale czasem zdarzają im się głupie rady typu - pan się ożeni, to pana zdolność kredytowa wzrośnie - akurat hehe) - Aspiro (nie mają w ofercie kredytów mocnej konkurencji mBanku - Alliora)
 8. Bocian - pożyczki

  Bociana, tak jak Providenta, nie skreślałbym od razu. Akurat ci działają z otwarta przyłbicą - nie ściemniają z opłatami, otwarcie wyliczają wysoki procent. Każdy wie, na co się decyduje. Co chcielibyście mieć skoro działają w bardzo trudnym segmencie rynku ludzi biednych i z problemami. Coś za coś, ponoszą wysokie ryzyko udzielając ludziom bez żadnej zdolności finansowej pożyczek, gdzieś muszą to ryzyko pokryć, bo podejrzewam, że sporo muszą windykować, a to też kosztuje.
 9. Money Now

  Kolejna podejrzana firma, tym razem rodem z Gdańska (siedziba przy Grunwaldzkiej 82). Zajmuje się skupem i lombardem złota i srebra, inwestycjami w sztabki złota, sprzedażą i skupem biżuterii. Mikropożyczek udziela w 15 minut. Info z ich stronki (moneynow.pl) Ile i dla kogo? * Od 200 zł do 2 800 zł – kwota kredytu może być zróżnicowana pod kątem Twoich potrzeb a pieniądze możesz przeznaczyć zarówno na drobne jak i duże wydatki. * Dla dwojga – możliwość połączenia dochodów własnych i małżonka lub partnera, aby zwiększyć dostępną kwotę pożyczki. W jaki sposób? * Bez poręczycieli i zbędnych zabezpieczeń, osobiście lub z dostawą do domu w ciągu 48h. * Bezpiecznie – możliwość wyboru opcji ubezpieczenia kredytu, dzięki czemu ochronisz siebie i swoją rodzinę przed skutkami nieprzewidzianych sytuacji życiowych.
 10. Od stycznia 1600 brutto - dużo czy mało?

  Tylko weżcie pod uwagę, że podwyżka pensji o kilka stów to dla przedsiębiorcy podwyżka kosztów 2x wyższa (ZUS-y, srusy, inne świadczenia). Najlepiej powiedzieć, że ma to zapłacić biznes. A ja się pytam z czego? Wystarczyłoby "odpuścić" trochę w podatkach firmom, a te same zatrudniałyby i płaciłyby ludziom lepiej. A mamy tylko dociskanie podatkowej śruby. Sami socjaliści z was:-)
 11. Benefit kredyty

  Firma czai się pod adresem www.benefit-kredyty.pl. Informacja ze strony Nasza firma zajmuje się doradztwem kredytowym od 2004 roku, oferuje kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, samochodowe oraz Kredyty dla Firm. Działamy na rynku finansowym z długoletnim doświadczeniem. Rozszerzamy swoja działalność o oferty nowych lepszych produktów finansowych ponieważ chcemy zapewnić to, co najważniejsze – spokój , pewność i zadowolenie każdego klienta . Nasze usługi są całkowicie bezpłatne, więc nieocenione. Co ciekawe, w materiałach reklamowych piszą, że kredyt do 20 tysięcy dostać można "na oświadczenie", proponują też kredyt konsolidacyjny do 130 tysięcy złotych na 120 miesięcy, a także chwilówki do 500 złotych - decyzja i wypłata w 10 minut. Piszą też o pożyczkach pozabankowych, więc sprawa jest ewidentna. Firma operuje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i ponoć w warmińsko-mazurskiem.
×