Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
mobils

Sposoby na szybkie wyjście z długów

Recommended Posts

Cześć, proponuję, żeby w tym wątku zbierać konkretne sposoby na to, jak wyjść z długów. Jeśli udała Wam się ta sztuka, napiszcie, co przesądziło o sukcesie.

Z moich sposobów:

  • zorganizowanie wyprzedaży rzeczy zgromadzonych w piwnicy i strychu,

  • ograniczenie wydatków na rozrywki i jedzenie na mieście,

  • szukanie oszczędności na rachunkach

  • zmiana kont bankowych  na darmowe lub z promocjami.

Dług nie był duży, ale po czterech miesiącach udało się go spłacić.
A jakie są wasze sposoby?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy jeszcze o jakich długach mówimy. Osobiście uważam, że nie powinno się doprowadzać do takiej sytuacji, w której spłata długów pochłania większość swoich dochodów. Myślę, że górna granica, to 40% dochodów, jakie powinno być przeznaczane na spłatę zobowiazań i aby można było jeszcze normalnie funkcjonować.

Na forach typu http://www.finanovacash.pl/forum/

przewijały już się takie pytania, być może tam warto szukać odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że pomogę :) Kiedyś też miałem długi i skorzystałem z pomocy  https://habzafinanse.com.pl/. To uczciwa instytucja, która naprawdę chce pomóc ludziom. Zaproponowali mi bardzo atrakcyjne warunki na które od razu przystałem. Regularnie spłacałem swoje zobowiązania i kilka miesięcy temu wreszcie wyszedłem na prostą. Bez pomocy tych ludzi byłoby mi jednak bardzo ciężko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie też najlepiej sprawdzało się szukanie oszczędności. Ale żeby je znaleźć zacząłem od rozpisania wszystkich wydatków i przychodów, tak powstał nawyk codziennego prowadzenia budżetu, który bardzo mi pomógł. Dzięki temu zobaczyłem ile wydaję np. na kawę na mieście albo drobne przekąski kupowane w pracy.
W tym temacie polecam jeszcze artykuł na stronie https://pl.kruk.eu/klienci/poradnik/porady/jak-wyjsc-z-dlugow

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie lepiej byłoby się nie zadłużać ponad miarę?:) Kredyty i pożyczki trzeba brać z głową, czyli pożyczać tyle, na ile nas stać, patrzeć na opłaty, rozkładać dług na wygodne raty i pamiętać o terminach. Wówczas spłata jest prosta i nie musimy szukać sposobów, jak wydostać się z tarapatów finansowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super, gratuluję!

tak, zaciśnięcie psa, to najlepszy sposób aby wyjść z problemów finansowych. Nie zawsze jednak zobowiązanie jest tak małe, czasem zdarza mi się obsługiwać klientów, którzy mają kilkaset lub kilka milionów długów. wtedy "wyprzedaż" garażowa nie wystarczy:(

 

wbrew pozorom, najważniejsza rzecz którą zawsze doradzam, do zakończenie dalszego zadłużania się. jest strach, ale czasem lepiej przestać coś terminowo płacić i nie zadłużać się dalej, niż brnąć w szambo dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, trzeba wejść do tzw EPU i tam jest całość  zadłużenia nakazy postanowienia uprawomocnienia itd  a to oznacza ze po jakimś czasie rosną odsetki trzeba  jak najszybciej założyć swoje konto w EPU i sprawdzić co tam jest i co tam może się w niedługim czasie uprawomocnić !

Upadłość konsumencka to postępowanie przewidziane dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które stały się niewypłacalne 
to Sąd oceni czy możesz ogłosić upadłość, wystarczy tylko skorzystać z pomocy profesjonalnego prawnika ze znajomością i specjalnością w prawie bankowym 


Jeśli chcesz wiedzieć jak założyć swoje konto w EPU aby sprawdzić swoje zadłużenie oraz pisma, nakazy, wyroki - napisz 

 

https://pomocgabi.wixsite.com/odluzanie-pl

 

 

 

Screenshot_2.jpg

Edited by NovaGabi
poprawka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dorzuciłbym jeszcze szybkie zebranie się do działania, bo czas w sprawie zadłużenia działa tylko na niekorzyść, a banki często chcą negocjować i chociaż już taka aktywność z naszej strony znaczy, że chcemy spłacić nasze zobowiązania… Znalezienie jakiejś dodatkowej pracy też na pewno nie zaszkodzi, a pracą w weekend np, można dorzuć do budżetu kilkaset złotych miesięcznie, co często wystarczy na najbardziej palące raty. No i rozsądniejsze działania na przyszłość, czytanie wszystkich „gwiazdek”. Np. o kosztach około kredytowych… Ja nie miałem o nich pojęcia, a koszty nie małe  film o kosztach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cikawym rozwiązaniem jest też nowy produkt firmy Kredyt123 a dokładniej Rapida Money. To pożyczka dla osób zadłuzonych, które mogą wnioskować nawet o 25 tysięcy złotych rozłożonych na 60 miesięcy. Niskie oprocentowanie sprawia, że koszta nie są duże a raty są dogodne do spłaty. Minimum formalności, szybka decyzja i wypłata środków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie jest to najszybszy sposób na wyjście z długów ale umożliwia sobie poradzenie się z długami u wielu osób. Piszę tutaj o upadłości konsumenckiej:

http://upadlosc-konsumencka.info.pl/2019/02/18/czy-ogloszenie-upadlosci-oznacza-oddluzenie/

Sąd bierze pod uwagę:

– możliwości zarobkowe upadłego,
– konieczność utrzymania upadłego i osób pozostających na jego utrzymaniu, w tym ich potrzeby mieszkaniowe,
– wysokość niezaspokojonych wierzytelności i realność ich zaspokojenia w przyszłości.

Najlepiej w tym celu skontaktować sie z firmą prawniczą, ktora taka upadłość przeprowadzi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czytałem całego wątku post po poście, ale dla kogoś kto myśli głową wyjście z długów nie jest ciężkim tematem. 

Podpowiem z doświadczenia. Miałem zaciągnięte około 15.000 zł w chwilówkach i drugie tyle w bankach. Rzeczywista spłata tego wahała się w okolicach 50-55 tyś zł. Zaczęły się problemy z windykacjami, sądami, komornikami. 

Jak na Polskę to źle nie zarabiałem ponieważ były to zarobki rzędu 4-5  tysięcy. 

W momencie kiedy postanowiłem odbić piłeczkę nic mnie w kraju nie trzymało więc znalazłem sobie pracę w Niemczech, gdzie zarabiałem około 12.000 zł. Oczywiście życie w Niemczech trzeba odliczyć więc niech będzie, że 8.000 na rękę. Odkładałem sobie połowę tego na spłatę długu w Polsce. Drugą połową zacząłem umiejętnie zarządzać. Zacząłem po prostu z głową inwestować. Co się okazało po 6 miesiącach pracy w Niemczech, że zarabiam na (24 tyś zł - 4 tyś x 6 miesięcy) więcej niż w pracy. Zarobki sięgały 50-100% zainwestowanej kwoty więc spłata takiego długu jaki miałem nie przekroczyła mi roku czasu. 

Jest mnóstwo sposobów na mnożenie zarobionych pieniędzy ale z głową. 

Wspomnę jeszcze, że wtedy na temat inwestowania nie miałem pojęcia. 

Pomagam teraz takim osobom. Uczę inwestować, zarabiać bez inwestycji oraz podstaw zarządzania swoim majątkiem. 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×