Skocz do zawartości
mobils

Sposoby na szybkie wyjście z długów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proponuję, żeby w tym wątku zbierać konkretne sposoby na to, jak wyjść z długów. Jeśli udała Wam się ta sztuka, napiszcie, co przesądziło o sukcesie.

Z moich sposobów:

• zorganizowanie wyprzedaży rzeczy zgromadzonych w piwnicy i strychu,

• ograniczenie wydatków na rozrywki i jedzenie na mieście,

• szukanie oszczędności na rachunkach

• zmiana kont bankowych  na darmowe lub z promocjami.

Dług nie był duży, ale po czterech miesiącach udało się go spłacić.
A jakie są wasze sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jeszcze o jakich długach mówimy. Osobiście uważam, że nie powinno się doprowadzać do takiej sytuacji, w której spłata długów pochłania większość swoich dochodów. Myślę, że górna granica, to 40% dochodów, jakie powinno być przeznaczane na spłatę zobowiazań i aby można było jeszcze normalnie funkcjonować.

Na forach typu http://www.finanovacash.pl/forum/

przewijały już się takie pytania, być może tam warto szukać odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję, że pomogę :) Kiedyś też miałem długi i skorzystałem z pomocy  https://habzafinanse.com.pl/. To uczciwa instytucja, która naprawdę chce pomóc ludziom. Zaproponowali mi bardzo atrakcyjne warunki na które od razu przystałem. Regularnie spłacałem swoje zobowiązania i kilka miesięcy temu wreszcie wyszedłem na prostą. Bez pomocy tych ludzi byłoby mi jednak bardzo ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też najlepiej sprawdzało się szukanie oszczędności. Ale żeby je znaleźć zacząłem od rozpisania wszystkich wydatków i przychodów, tak powstał nawyk codziennego prowadzenia budżetu, który bardzo mi pomógł. Dzięki temu zobaczyłem ile wydaję np. na kawę na mieście albo drobne przekąski kupowane w pracy.
W tym temacie polecam jeszcze artykuł na stronie https://pl.kruk.eu/klienci/poradnik/porady/jak-wyjsc-z-dlugow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie lepiej byłoby się nie zadłużać ponad miarę?:) Kredyty i pożyczki trzeba brać z głową, czyli pożyczać tyle, na ile nas stać, patrzeć na opłaty, rozkładać dług na wygodne raty i pamiętać o terminach. Wówczas spłata jest prosta i nie musimy szukać sposobów, jak wydostać się z tarapatów finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

super, gratuluję!

tak, zaciśnięcie psa, to najlepszy sposób aby wyjść z problemów finansowych. Nie zawsze jednak zobowiązanie jest tak małe, czasem zdarza mi się obsługiwać klientów, którzy mają kilkaset lub kilka milionów długów. wtedy "wyprzedaż" garażowa nie wystarczy:(

wbrew pozorom, najważniejsza rzecz którą zawsze doradzam, do zakończenie dalszego zadłużania się. jest strach, ale czasem lepiej przestać coś terminowo płacić i nie zadłużać się dalej, niż brnąć w szambo dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, trzeba wejść do tzw EPU i tam jest całość  zadłużenia nakazy postanowienia uprawomocnienia itd  a to oznacza ze po jakimś czasie rosną odsetki trzeba  jak najszybciej założyć swoje konto w EPU i sprawdzić co tam jest i co tam może się w niedługim czasie uprawomocnić !

Upadłość konsumencka to postępowanie przewidziane dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które stały się niewypłacalne 
to Sąd oceni czy możesz ogłosić upadłość, wystarczy tylko skorzystać z pomocy profesjonalnego prawnika ze znajomością i specjalnością w prawie bankowym 

Jeśli chcesz wiedzieć jak założyć swoje konto w EPU aby sprawdzić swoje zadłużenie oraz pisma, nakazy, wyroki - napisz 

https://pomocgabi.wixsite.com/odluzanie-pl

Screenshot_2.jpg

Edytowane przez NovaGabi
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie