Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
Sabina

Sprawa parabanków była już poruszana w marcu 2012 w sejmie

Recommended Posts

Okazuje się że niektórzy posłowie zwracali się do premiera już wcześniej w sprawie nieuregulowanego prawnie działania parabanków i instytucji finansowych w Polsce. W marcu 2012 w interpelacji 3188 czytamy m. in. "...państwa członkowskie mają obowiązek zapewnienia nadzoru nad działalnością kredytodawców przez instytucję lub organ niezależny od instytucji finansowych lub regulowania takiej działalności".

W Polsce KNF nie nadzoruje parabanków i takiego nadzoru nie ma w cale. Stąd afery typu Amber Gold i inne nieszczęścia dotyczące pożyczania i oszczędzania pieniędzy.

Więcej na temat interpelacji: http://www.sejm.gov....sp?key=55F5F523

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę to dziwne, że w demokratycznym państwie znalazła się tak spora luka prawna, dzięki której dziesiątki jak nie setki podejrzanych instytucji może legalnie czerpać pieniądze od Polaków i na dodatek nie dawać im żadnych gwarancji. Mamy w końcu XXI wiek i duży bagaż doświadczeń choćby innych państw (np.: wielkie piramidy finansowe w USA).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie tak funkcjonuje nasze państwo. Kilkunastu posłów (bo przecież podczas takich dyskusji jest ich garstka) trochę sobie pogada, ponarzeka, powie co wypadałoby zrobić i na tym cisza. Przecież takie kwestie powinny być uregulowane 20 lat temu, a nie teraz, przy okazji sporych afer, które towarzyszą tego typu interesom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nic nie da, mogą sobie gadać, sejmować, debatować i wszystko inne. Nie wyjdzie z tego nic. Pewnie dlatego, że połowa polityków jest zamieszana w takie firmy. To że wykonują rozmowę, po to aby pokazać ludziom jacy oni są opiekuńczy dla nas, że boją się o nasze pieniądze, i takie tam durnoty. Nie wierzyłem nigdy w żadne ich słowo i nie uwierze nigdy. Chyba, żeby wymienić cały rząd.

Wtedy może, nie wiem.. zobaczymy, jednak teraz to nie. Niech się biorą do roboty..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma takiej mocy żeby to wszytsko ruszyło z kopyta. Może dlatego, że takie firmy nie wiem jak to nazwać są bezkarne. Jak nie polityka, to komercja, jak nie to to tamto i tak to wszytsko ma swój tragiczny koniec. Jaki jest znany dla każdego z nas. Szkoda mi tylko ludzi jacy ufają takim osobom - i że się niebał o to wszytsko. Jak by to była bańka a tu tych baniej się nazbierało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha nie no tak Polska jest tak zriobiona że albo każdy z nas się smieje, albo stadion dziurawy, albo to albo tamto. Banki w Polsce działają bardzo prężnie w naciąganiu ludzi. Polityka ma z tego także jakiś grosz, dlatego nie chcą ich nękać bo wszystko wyjdzie na wierzch/ jak syn pana Tuska ? co miał działkę z OLT ex ? miał, zarabiaj lepiej niż tata.

 

teraz pucują się z invitro - to jest już w ogólne przesada. Ale ja tam tego nie akceptuje - nie wypowidam się ani nic.. jestem tutaj na forum, żeby napisać jak banki pracują, jak obsługują jak się starają. To ma być Bank ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

p banaki są i będą zawsze czy to w Polsce czy gdzieś indziej, nie no tak... najlepiej...takie firmy pożyczają pieniądze z lewe miejsca i wiemy o tym dokładnie to jak by pociągnąć wszystkich co pożyczyli je od takiej firmy która oszukała innych, i co ?

jesteśmy wszyscy winni ? tego nikt nie uważa, bo nie ma tu co rozmawiać dlaczego ? polityka Polska... szkoda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

JEDNAK NASZE DZIAŁANIA. Nie mają nic do tego, takie banki są i będą jak zamkną jeden , posadzą właściciela mija chwila i powstaje następny niebezpieczny bank który oferuje lokaty dla ludzi. Jednak większość albo nie wie że dany bank nie jest odpowiednim i ładuje kase, potem ona jest dzielona na odpowiednie części. Nie będę mówił dla kogo ale wiemy dla kogo i nic nikomu nie zrobili..

 

szkoda zamiast był by bank jeden, duży z legalną ofertą - każdy może sobie zainwestować i co ?nie lepiej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sejm nie nie zmieni - oni tylko poruszyli po to aby nic nie było widać, ukryć , zatuszować, i tyle. Zacieranie śladów jest najlepszym zajęciem naszego sejmu, polityków, i wpływowych ludzi.

Zakończyło się to wszystko jak widać w sądach, CBA, CBŚ ma pełne ręce roboty, tony papierów do analizy, i co ? ci co poruszli temat w sejmie mówiąc że jest okey nie mają sobie nic do zarzucenie bo co ? oni tylko podpisali papierek i tyle.

takie działania polityczne kończą się albo aferą jak ta, albo przeciekającym dachem, czy zwolnieniem z aresztu matki która zabiła swoje dziecko. Czy Polska ma normalny naród ? my jako Polacy widzimy wszystko co się dzieje, jednak ci co rządzą Polską mają problem z zachowaniem czystego rozsądku. Dlatego mamy takie działania. Morderstwa, afery, oszustwa, wyłudzenia itp normalne w USA to by poszedł pan P.. albo na 3 dożywocia albo gdzieś do Alcatraz do więzienia na Blok C i tam by pochandlował, ale swoją d...... i tyle, nie obrażam nikogo ale czy nie mówię prawdy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak zgadza się jednak nie każdy myśli tak jak powinien. Nie wiem dlaczego, ale zdanie każdy ma inne. Szkoda że każdy z nas idzie sie nabrać na marketing sejmu, polityków itp. wierzymy we wszystko co nam powiedzą, teraz wyszło szydło z worka, Smoleńsk, amber gold i wiele innych rzeczy, piramidy dalej sie robią i będą robić, nie ma co...

szkoda że tak jest i tyle, nie można pójść do banku bo w wejscu zostaniemy oszukani i nafaszerowani dziwnymi materiałami, itp blee

Share this post


Link to post
Share on other sites

zgadza się banki w Polsce działają bardzo prężnie i jak narazie nie zanosi się na to żeby one przestały działać, kazdy bank ma swoje dochody w milionach dlatego Marcin P wykorzystał złoty środek swojego banku i wykorzystał w podobny sposób ludzi i to nie winnych ludzi, jak wiemy on tego nie spłąci nigdy, ale wiemy także że ma pieniądze dlatego jeszcze nie zrobił nic sobie bo jak wyjdzie z więzienia to dalej będzie godnie żył, ciekawe jak będzie wychodził czy będzie TV i w ogólne pełno innych osób, takie normlanie zebranie.. i tak pewnie będzie to wiem.. no nic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×